29. 11. 2019

Do 4. prosince mohou dotčené osoby podávat písemné připomínky a námitky odboru správních činností k vyhlášení oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů, kterou tvoří tzv Včelín, stojící na ulici Záhumenní. Pokud bude návrh vydán, měla by být uvedená lokalita vyhlášena jako bezdoplatková zóna, což je jedno z opatření místní radnice ke zklidnění a stabilizaci podmínek bydlení v centru města.

 

V Lubině se 28. 11. téměř po 60 letech rozeznělo srdce Slovenské strely. Motor naskočil napoprvé a zástupci firmy Macháč Motors přítomným novinářům a zájemcům přiblížili opravu a postup prací. Druhý ze dvou spalovacích motorů byl měl být brzy také kompletně dokončen. Podrobnější reportáž připravujeme.

 

Výjimečnou akci, která je v Kopřivnici novinkou, přichystalo na druhé prosincové úterý oddělení architektury ve spolupráci s odborem životního prostředí, městskou policií a Beskydskou oblastí tmavé oblohy. V úterý 10. prosince 2019 se ve večerních hodinách uskuteční vůbec první komentovaná procházka s debatou nazvaná Kopr potmě. „Účastníci se při ní dozví, kde je v noci bezpečno či nebezpečno, zda v Kopřivnici funguje dobře veřejné osvětlení, co je a co není v nočních ulicích vidět, co se kde děje a neděje nebo to, jaký vliv má na náš pocit bezpečí současná zeleň vysazená ve městě,“ sdělil hlavní organizátor komentované procházky městský architekt Václav Kocián.
Komentovaná prohlídka Kopr potmě startuje v úterý 10. prosince ve 20 hodin z Masarykova náměstí a trasa se bude vyvíjet v závislosti na počasí a výdrži účastníků. Průvodci budou architekt města Václav Kocián, zahradní architekt Jan Habr, velitel městské police Jan Müller a astronom z Beskydské oblasti tmavé oblohy.

 

Kreativní jarmark. Jarmark se bude konat v pátek 29. listopadu od 9.00 hod. v Mateřském centru Klokan. Na jarmarku budete moci zakoupit ručně dělané výrobky, jako jsou například čepice, korálky, tašky a plno různých doplňků.

 

Rozsvícení vánočních stromů na Hukvaldech. V pátek 29. listopadu od 16.00 hod. před budovou ZŠ a MŠ Leoše Janáčka na Hukvaldech se uskuteční tradiční rozsvěcování vánočního stromu.  Vystoupí Žesťový kvintet, žáci základní školy. Ti si také připravili vánoční jarmark.

 

Nemáš nic v plánu na páteční večer? Tak přijeď v pátek 29. listopadu do Lubiny. Bude připravený bohatý program, občerstvení a hlavně skvělá hudba. Církevní silvestr začne od 20.00 hod. v Kulturním domě Lubina.

 

POŠLI TO DÁL! V Kopřivnici. V sobotu 30. listopadu od 8.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se uskuteční tradiční blešák. Můžete si zakoupit oděvy, hračky, obuv, sportovní i domácí potřeby a třeba seženete i nějaké ty vánoční dárky.

 

ZÁVOD: Mikulášský běh parkem, Kopřivnice. Atletický klub Kopřivnice pořádá v sobotu 30. listopadu od 9.00 hod. v sadu E. Beneše 10. ročník veřejného závodu. Závodu se mohou zúčastnit všechny děti mladší i starší. Připravena je Mikulášská nadílka pro všechny účastníky i čertovský bufet. Startovné 20 Kč.

 

PRO DĚTI: Den pro dětskou knihu. Letošní Den pro dětskou knihu společně oslavíte v sobotu 30. listopadu v komunitním centru Pětka. Divadlo Ententýky zahraje pohádkou O myšce Klárce, veverce Terce a draku Karlíkovi. Divadelní představení začíná v 10.00 hod., vstupné je 20,- Kč za osobu a je vhodné pro děti od 2,5 do 10 let v doprovodu rodičů. Atmosféru nadcházejícího adventu se ve vás pokusí probudit prodej rukodělných výrobků.

 

V sobotu 30. listopadu od 14.00 hod. Dům dětí a mládeže Kopřivnice pořádá Fit děti workshopy pro děti pod vedením zkušených lektorů. Workshopy jsou vhodné pro děti od 4 do 14 let, menší pak mohou přijít v doprovodu rodičů. Každý účastník dostane odměnu. A co si můžete přijít vyzkoušet? Například Nerf pistole a dobytí hradu, štafetové závody, dance S Kristýnou, gymnastiku s Barčou, pole dance a mnoho dalšího. Vstup zdarma.

 

Čertoviny, peklo v piaristickém klášteře.  Město Příbor pořádá v sobotu 30. listopadu od 17.00 hod. v Piaristickém klášteře Příborské čertoviny. Přijďte zažít pravou pekelnou atmosféru. Svět fantazie a nadpřirozené bytosti otevírají sklepení.

 

KONCERT: Klavírní večer Jiřího Najvara, Kopřivnice. V sobotu 30. listopadu od 18.30 hod. ve Vile Machů se uskuteční koncert Jiřího Najvara. V loňském roce získal Výroční cenu OSA jako nejúspěšnější mladý autor vážné hudby. Působí také mimo jiné, jako sbormistr Pěveckého sdružení Kopřivnice a jako pedagog na První soukromé základní umělecké škole Mis music v Kopřivnici. 

 

Ondřejská pouť, Hukvaldy. V neděli 1. prosince na hrdě Hukvaldy se uskuteční tradiční pouť k uctění památky svatého Ondřeje. Od 8.30 hod. bude zpřístupněn areál hradu. Následovat bude od 9.00 hod. mše svatá. V 11.30 hod. vystoupí Lašský král s družinou.

 

Made in Příbor. V neděli 1. prosince od 10.00 hod. v Kulturním domě Příbor je připraven vánoční rukodělný jarmark. Součástí této akce bude i restaurant day, sbírka pro Moment, SWAP oblečení, odpočinkový koutek.  Vstup zdarma.

 

Adventní duchovní obnova. Duchovní obnova s otcem Jiřím Ramíkem na téma Mít rád sám sebe aneb Co jsem v životě dostal a čím jsem obdarován, proběhne v neděli 1. prosince od 15.00 hod. Katolickém domě Kopřivnice. Po přednášce bude možnost svátosti smíření a tiché adorace v kostele sv. Bartoloměje.

 

Možná přijde i Mikuláš. Přijďte v neděli 1. prosince do BAV klubu Příbor a setkejte se s Mikulášem, čertem a andělem, kteří se na váš těší. Akce je vhodná pro děti od 3 let.  Společně si zahrajete, zatančíte, zasoutěžíte, vytvoříte vánoční dekoraci, děti mohou Mikuláši předvést básničku, písničku nebo taneček. Nadílku pro děti, označenou jménem, mohou rodiče před akcí předat u vstupného do Mikulášského koše v BAV klubu.

 

Slavnostní zahájení adventu. Slavnostní zahájení adventu je opět v Kopřivnici a to v neděli 1. prosince od 15.30 hod. v prostranství před Kulturním domem Kopřivnice. Od 16.00 hod. společně rozsvítíte vánoční ozdoby ve městě. Pro návštěvníky starostův punč zdarma. Vystoupí Pěvecký sbor Ondráš Nový Jičín.

 

První Adventní neděle s Mikulášem. Mikuláš se svojí rodinou přijedou v neděli 1. prosince do Heidi rodinného centra, kde od 15.45 hod. budou dětem rozdávat radost. Cena 149 Kč za dítě. Doprovod dítěte je zdarma.

 

A je to tady! První adventní koncert v Příboře! Na první adventní neděli to je 1. prosince v refektáři piaristického kláštera Příbor vystoupí sólisté opery SD v Opavě, housle zahraje Jan Huszár.

 

Tipy na výstavy

 

VÝSTAVA: Portrétní fotografie Leoše Janáčka – Rodný dům Leoše Janáčka

 1. dubna 2019 – 31. prosince 2019

Mimořádná výstava velkoplošných fotografií o osobnosti skladatele Leoše Janáčka (1854 – 1928).

VÝSTAVA: Past na rovníku – Technické muzeum Tatra Kopřivnice

 1. dubna 2019 – 31. prosince 2019

Výstava věnovaná cestovateli a spisovateli Miroslavu Zikmundovi, který dne 14. 2. 2019 oslavil sté výročí svého narození.

VÝSTAVA: Pohádkový svět dětí – Rodný dům Leoše Janáčka Hukvaldy

 1. června 2019 – 30. listopadu 2019

Výstava Petry Petřekové.

VÝSTAVA: Historie výroby osobního automobilu Tatra v Příboře – Foyer Kulturního domu Příbor

 1. června 2019 – 31. prosince 2019

Fotografická výstava Zdeňka Kübela a Jiřího Slaného.

VÝSTAVA: Cesta harmonie  – Rodný dům Leoše Janáčka Hukvaldy

 1. června 2019 – 30. listopadu 2019

Výstava obrazů Ivo Ševčíka.

VÝSTAVA: Postřehy všedních dnů – Rodný dům Leoše Janáčka Hukvaldy

 1. října 2019 – 31. prosince 2019

Výstava obrazů Jiřího Demela. 

VÝSTAVA: Příběh hradních kaplí – Hrad Hukvaldy

 1. září 2019 – 1. prosince 2019

VÝSTAVA: Štramberk v proměnách času – Muzeum Zdeňka Buriana Štramberk

 1. září 2019 – 15. března 2020

Výstava k 660. výročí města Štramberka.

VÝSTAVA: Automorfózy – Lašské muzeum Kopřivnice

 1. listopadu 2019 – 5. ledna 2020

Výstava obrazů Lenky Dobiášové, fotografie Evy Struškové a Josefa Novotného.

VÝSTAVA: Výtvarné práce žáků kopřivnických základních škol k připomínce 30. výročí sametové revoluce – Městský úřad Kopřivnice

 1. listopadu 2019 – 28. listopadu 2019

VÝSTAVA: Makovníky, okravčáky, kocury, brňáky, bandury – Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda Příbor

 1. listopadu 2019 – 1. června 2020

Výstava zaměřená na prezentaci archaické rukodělné techniky pletení na formě.

VÝSTAVA: Výstava Fotoklubu Příbor – Galerie v radnici, 1. Parto Městského úřadu Příbor

 1. listopadu – 7. ledna 2020

VÝSTAVA: Oživlé dřevo – Čítárna městské knihovny v Kulturním domě Kopřivnice

 1. listopadu 2019 –  17. prosince 2019

Výstava dřevěných sošek Pavla Kahánka.

VÝSTAVA: Sametová revoluce – Lašské muzeum v Šustalove vile

 1. listopadu 2019 – 2. února 2020

Výstava fotografií lékaře a fotografa Přemysla Hněvkovského, který na svých snímcích zachytil jedinečně upřímnou atmosféru především studentského prožívání Sametové revoluce.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice