3. 8. 2022

Tatra Trucks vyslala z Kopřivnice do zasažené lokality v oblasti Českého Švýcarska podpůrný technický tým, servisní vozidlo s techniky a mechaniky a vozidlo, které zajišťuje dovoz potřebných náhradních dílů. Servisní jednotka bude hasičům k dispozici nejméně týden nebo až do odvolání pohotovosti v krizové oblasti. Kromě toho řadu dní působil v místě požárů také vrtulník Mi-8, který holding Czechoslovak Group poskytl pro hašení v nedostupných místech.

 

V noci z 12. na 13. srpna 2022 se můžete podívat na tradiční roj „padajících hvězd“. V pátek 12. srpna bude Rozhledna Bílá hora otevřena až do půlnoci, na cestu na rozhlednu je nutná baterka a výstup na rozhlednu je na vlastní nebezpečí, děti pouze v doprovodu rodičů. Za nepříznivého počasí se akce nekoná.

 

Výročí Větřkovic přiblíží občanům také nový snímek. Oslavy výročí 720 let obce Větřkovice jsou minulostí, ale vzpomínky zůstávají. O to se postaral Miroslav Hofmann, který z dostupných záznamů vyhotovil památeční video. To si mohou zájemci přehrát na webových stránkách města. Dvaadvacetiminutový snímek mapuje průběh oslav ze soboty 25. června 2022, které se uskutečnily zásluhou místní základní školy, mateřské školky, hasičů, fotbalistů, junáků a dalších spolků. „Nechtěl jsem snímek postavit pouze na zdokumentování oslav, proto v něm zazní vzpomínky rodáka pana Karla Matuly a rozhovor s autorem knihy 720 let obce Větřkovice panem Jiřím Tichánkem, který mi navíc poskytl historické fotografie,“ uvedl Miroslav Hofmann. Zmíněnou publikaci, jejíž křest a autogramiáda autora byly součástí oslav, si mohou zájemci ještě zakoupit v informacích ve vestibulu kopřivnické radnice. „Věříme, že tato akce, s jejíž technickým zajištěním pomohl Kulturní dům Kopřivnice a organizační stránky se ujali členové místního výboru, nebyla jenom zábavou, ale také příležitostí pro semknutí a spolupráci aktivních lidí uvnitř obce i do budoucna,“ uzavřel Dušan Krompolc, místostarosta města a zároveň garant pro místní část Lubina.

 

Policisté v lesích v Beskydech odhalili dvě skupiny migrantů. Moravskoslezští policisté v úterý V podvečer na základě oznámení odhalili v lesích u obce Bílá, v blízkosti hranic se Slovenskem, dvě skupiny migrantů. Celkem se jednalo o 23 mužů ze Sýrie.Policie už letos v Česku zadržela skoro dva tisíce migrantů převážně ze Sýrie, kteří nelegálně překročili hranice. Jen za červenec jich bylo přes tisícovku. hlavní trasy běženců směřují přes zelenou hranici se Slovenskem a Rakouskem. Policisté tam proto posilují hlídky. V odhalování jim pomáhá například termovize i místní obyvatelé. Migranti se přes české území snaží dostat hlavně do Německa. Převaděči je čím dál častěji odvezou jen ke slovensko-českým hranicím.

 

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: Archeologické léto | Štramberk

Zveme vás na terénní komentovanou prohlídku jeskyně Šipka a hradiště Kotouč.

Vydejte se po stopách našich předků a navštivte s námi archeologické památky ve vašem okolí! Co lze vyčíst z terénních reliktů středověkých hradišť nebo pravěkých mohylníků? Na výpravách Vás budou provázet zkušení archeologové, kteří Vás svým vyprávěním přenesou do dob dávno minulých…
Archeologické ústavy AV ČR v Praze a v Brně ve spolupráci s dalšími archeologickými pracovišti si pro Vás připravily sérii komentovaných prohlídek vybraných archeologických lokalit. Prohlídky budou zajišťovat odborníci, kteří umožní nahlédnout, co obnáší práce archeologa a co se skutečně skrývá v zemi na známých i trochu pozapomenutých lokalitách.

Na daný termín je potřeba se rezervovat na: https://www.arup.cas.cz/archeologicke-leto/. Jeskyně Šipka | Kdy: 15:00 | Vstupné je zdarma.

 

ČTVRTEK | 4. srpna 2022

LETNÍ KINO: Projekce filmu Zátopek | Kopřivnice

Australský rekordman Ron Clarke přijíždí v pohnutém roce 1968 do Prahy za legendárním běžcem Emilem Zátopkem, jehož bezmezně obdivuje. V rozhovorech Rona s Emilem se děj filmu retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a spojuje se v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí a jenž dokáže bojovat nejen na atletickém oválu. Film vypráví o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě. A také o jedinečném vztahu dvou lidí – Emila a Dany Zátopkových – kteří navzdory všem překážkám spolu strávili celý život.

Louka u koupaliště | Kdy: 20:45

 

Někdo ven???  Pátá akce v rámci projektu Někdo ven??? |Kopřivnice

Jdeme ven!Dodgeball

Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež, pro všechny, kteří chtějí něco prima zažít.
Osm prázdninových čtvrtků, 8 akcí = 10 písmenek k vytvoření náramku.
Účast na akcích je zdarma. Nenuď se doma, přijď na akce, sbírej písmena a vytvoř náramek s nápisem Zátopek 100.
Na konci prázdnin se staň hostem na závěrečné párty a získej dárek! Všechny podrobné informace najdeš na FB stránkách Někdo ven???

Sad Dr. Edvarda Beneše | Kdy: 16:00 | Vstupné je zdarma.

 

KONCERT: Silesian Dixie Band | Hukvaldy

Silesian Dixie Band se skládá z muzikantů, kteří dlouho působili ve Spojených státech na zaoceánských lodích. Soubor vystupuje jak na domácí scéně, tak na zahraničních festivalech v Polsku, Slovensku a Německu. Na festivalu ve španělském San Sebastianu byl soubor oceněn cenou diváků. V repertoáru skupiny se nachází hlavně klasické swingové skladby.

Na této akci si budete mít možnost načepovat si své pivo a dozvědět se zajímavosti o rodinném pivovaru BERNARD.

Ráj na zemi | Kdy: 18:30

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice