30. 12. 2015

 

Silvestrovský dárek pro klienty KTK: Seznamte se se všemi programy v nabídce KTKdigi!

Všechny programy  (výjimka Hustler HD) budou „otevřeny“ od 30. prosince 2015 do

3. ledna 2016. (zakódování proběhne 4.1.2016 dopoledne).

 

 

 

Příští rok bude město poskytovat dotace v oblasti kultury a sportu podle nových zásad. Žádosti o dotaci pro první kolo pro oblast kultury, osvětové činnosti a sport bude možné podávat jen od 15. do 19. ledna. Pokud budou vyčerpány dotace v prvním kole, druhé již vypsáno nebude. V rozpočtu je pro oblast kultury vyčleněno 700 000 a pro sport 8 200 000 korun.

 

 

Už 11 měsíců v řadě nezaměstnanost na Kopřivnicku po malých krůčcích vytrvale klesá. Pokud by nedošlo na začátku nového roku k mírnému meziměsíčnímu zvýšení nezaměstnanosti, pak by křivka klesala už téměř dva roky. Ještě před rokem byla 6,11 %, což představovalo 1 811 registrovaných uchazečů o zaměstnání. Na konci listopadu jich bylo 1 400 a míra nezaměstnanosti poklesla na hodnotu 4,67 %. Novojičínsko má nejen naprosto nejnižší nezaměstnanost v rámci Moravskoslezského kraje, ale velmi dobře si stojí i v celorepublikovém srovnání. Nejvíce nových pracovních míst se během listopadu objevilo pro pomocné pracovníky ve výrobě, dále pak pro nástrojaře a příbuzné profese, prodavače, kuchaře, pracovníky ostrahy a bezpečnostních agentur a uklízeče a pomocníky v kancelářích, hotelích či průmyslových a jiných objektech.

 

 

Poplatek za odpady se platí na stejný účet. Výše samotného poplatku se nemění. Ten činí 498 korun za osobu a rok, o třicet korun méně zaplatí lidé, kteří mají vlastní popelnici. Poplatek musí být uhrazen nejpozději do 30. června. Způsob úhrady zůstává beze změn. Lidé jej mohou zaplatit v pokladně městského úřadu nebo na účet města 1767241349/0800. Platby odpadu prostřednictvím SIPA se nemění. V případě jakýchkoliv nejasností kontaktujte Lenku Pítrovou, referentku správy poplatků, na telefonním čísle 556 879 742, nebo elektronicky na lenka.pitrova@koprivnice.cz.

 

 

Technické talenty v řadách studentů a absolventů středních a vysokých škol chce kopřivnická automobilka odhalit mimo jiné prostřednictvím právě rozjížděné soutěže „Navrhni svoji tatru a staň se tatrovákem“. „V rámci soutěže budou moci studenti, ale třeba i technicky nadaná veřejnost navrhovat terénní vozidlo tatra pro 21. století. Podrobná pravidla soutěže jsou k nalezení na webových stránkách automobilky Tatra. Zájemci o soutěž mohou své návrhy tatrovek budoucnosti zasílat e-mailem nebo poštou až do konce března 2016. V dubnu pak odborná porota složená z manažerů Tatry, zástupců závodního týmu Tatra Buggyra Racing a mediálního partnera Auto.cz jejich práce posoudí a vybere finalisty, kteří pak své vize odprezentují osobně a vzejde z nich vítěz. Nejlepší návrhy budou oceněny nejen věcnými cenami, ale také nabídkou stipendií, možností praxe v Tatra Trucks a případně i nabídkou zaměstnání v automobilce.

 

 

Silvestrovská vyjížďka pro bajkery na Velký Javorník startuje v 9 hodin od kasáren.    

 

 

Novoroční ohňostroj se koná v centru Kopřivnice v pátek 1. ledna 2016. V 16:30 hodin před KDK vystoupí HTK Band. V 17 hodin vypukne ohňostroj.

 

 

Ve dnech 1. až 14. ledna 2016 bude probíhat v Kopřivnici Třikrálová sbírka. V této době u Vašich dveří zaklepou za zpěvu koledy tři králové, kteří se Vám prokážou platnou průkazkou. Peněžité dary, které věnujete do sbírky, budou použity k podpoře zdravotních a sociálních projektů. Pracovníci Charity Kopřivnice děkují za podporu.

 

 

Ti, kteří milují sport a nechtějí před anebo během svátků sedět doma, si mohou vyrazit zaplavat, zabruslit a dovolí-li počasí, tak i zalyžovat. Vstup zdarma na kopřivnický krytý bazén, zimní stadion, a pokud budou vhodné podmínky, tak i sjezdovku Červený kámen budou moci lidé využít ve čtvrtek 31. prosince. Krytý bazén bude ten den otevřen od 8 do 12 hodin, bruslit se bude od 10:30 do 11:45 hodin a lyžovat lze v době od 9 do 13 hodin. Vstupy na všechny tři zmíněná kopřivnická sportoviště budou zcela zdarma. Lidé ovšem musí počítat s vratnými zálohami za čip na bazén případně skipas ve výši 100 korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice