30. 8. 2022

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Francouzské v úterý 30. srpna od 8 – 14 hodin. Další odstávka proběhne na ulici Obránců míru č.p. 869 dne 1. září od 8 – 14 hodin a dne 2. září na ulici Havlíčkově od 8 – 12 hodin.

 

Výluka: spoj 325 – VEŘOVICE – STUDÉNKA PŘÍBOR – STUDÉNKA 5., 6. a 7. 9. 2022, denně od 7:10 do 14:00 hod. Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje, že ve výše uvedeném termínu proběhne v úseku Příbor – Studénka na trati 325 – Veřovice – Studénka výluka. Dopravce České dráhy, a.s. proto musí přistoupit k následujícím opatřením: Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Další výluka: spoj 271 – PŘEROV – BOHUMÍN STUDÉNKA – MOŠNOV, OSTRAVA AIRPORT 5. 9. 2022, od 7:10 do 14:00 hod. Dopravce České dráhy, a.s. proto musí přistoupit k následujícím opatřením: Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Vlaky mohou navýšit zpoždění o 5 až 10 minut. Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy Studénka – před staniční budovou na autobusové zastávce “Studénka, žel.st.“, st. č.1 | Sedlnice – na silnici u odbočky k železniční zastávce | Mošnov,Ostrava Airport – na autobusové zastávce “Mošnov, Airport nádraží“ U vlaků dotčených výlukou může dojít k omezení poskytovaných služeb. Bližší informace o omezení služeb najdete na webových stránkách www.cd.cz, v mobilní aplikaci Můj vlak nebo na Kontaktním centru (e-mail – info@cd.cz, tel. 221 111 122)

 

Rallye Beskydy se pojede na počest Karla Lopraise. V sobotu 3. září zamíří do Kopřivnice mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy, která se letos pojede na počest Monsieur Dakar Karla Lopraise. Asi 135 automobilových skvostů domácí značky si zájemci budou moci prohlédnout na parkovišti společnosti Tatra Trucks za kolejemi poblíž závodní jídelny. Příjezd prvních vozů je očekáván kolem půl dvanácté.

Sobotní spanilá jízda historických tatrovek odstartuje v 10 hodin na Prostřední Bečvě, odkud posádky zamíří přes Pustevny, Trojanovice, Frenštát p. R., Bordovice, Veřovice a Štramberk do cíle v Kopřivnici. „Trasu jsme plánovali s ohledem na to, že letošní 53. ročník je věnován památce Karla Lopraise – závodníka, který ovlivnil dětství nejednoho kluka a přivedl do motoristického světa mnoho nadšenců nejen značky Tatra. Bohužel nás v závěru loňského roku navždy opustil a několik měsíců poté odešel brázdit nebeské pískové duny i Peter Baliga. Oba dva patřili mezi pravidelné účastníky Rallye Beskydy, na které společně zavzpomínáme. Kromě toho si připomeneme rovněž 125. výročí od vyrobení prvního osobního automobilu Tatra Präsident,“ uvedla Alena Čípová z Tatra Veteran Car Clubu Kopřivnice, který rallye pořádá. Odjezd veteránů z Kopřivnice zpět na Prostřední Bečvu bude probíhat postupně, poslední vozy opustí Kopřivnici pravděpodobně kolem 17. hodiny.

 

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ POMŮŽE S PROVOZEM MALÝCH PRODEJEN NA VENKOVĚ. Moravskoslezský kraj se opět zapojil do programu Obchůdek 2021+, který vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.  Pomůže tak udržet při životě maloobchodní prodejny na venkově. Od 1. září spustí dotační program Podpora provozu venkovských prodejen v Moravskoslezském kraji 2022.

„Zajistit fungující a dostupné služby na venkově je často velký problém. Lidé ve vesnicích, které nemají hospůdku nebo obchod, se nemají kde potkávat. Nemají vlastně šanci se s obcí sžít, cítit se její součástí a mít důvod tam zůstávat. Komunitní život i možnosti zajít si nakoupit nebo třeba k holiči nebo na poštu jsou prostě důležité, proto jsme se zapojili do tohoto programu a malým obchůdkům v našem kraji nabídli dotaci,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška.

Dodal, že dotace je i letos určena pro prodejny nabízející převážně potraviny v malých obcích do tisíce obyvatel, nebo obce do tří tisíc obyvatel, jejichž místní části mají do tisíce obyvatel. Jeden obchod může získat až 130 tisíc korun, což je o 30 tisíc korun více než loni. „Částka je vyšší s ohledem na vývoj cen energií a pohonných hmot a díky tomu, že ministerstvo navýšilo prostředky na celý program z 39 na 52 milionů korun. Budeme tak mít k dispozici místo loňských tří milionů korun čtyři,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jan Krkoška.

„Potěšilo nás, že provozovatelé malých prodejen měli vloni o program velký zájem. Předložili celkem 56 žádostí o více než 5 milionů korun. Dotačně bylo podpořeno 42 prodejen, které splnily všechny podmínky programu, částkou přesahující 3,6 milionu korun,“ upřesnil náměstek hejtmana Jan Krkoška.

V letošním ročníku mohou podnikatelské subjekty a obce finanční prostředky využít například na platy zaměstnanců, nájem prodejny nebo skladových prostor, na pořízení drobného neinvestičního majetku, na energie a telekomunikační služby nebo služby spojené s obsluhou bezhotovostních plateb.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice