30. 8. 2023

TATRA VETERAN CAR CLUB KOPŘIVNICE Vás zve na tradiční Rallye Beskydy-54. ročník Mezinárodní Tatra Veterán Rallye BESKYDY 2023 & 40. Memoriál z. m. s. JOSEFA VEŘMIŘOVSKÉHO  od 1. 9. do 3. 9. 2023. V Praze roku 1923 byla představena na mezinárodní výstavě automobilů unikátní konstrukce automobilu Tatra 11 s centrální nosnou rourou a zavěšenými poloosami. Na stejném principu a se stejnou skladbou podvozku fungují Tatry již 100 let a je to jejich poznávací znamení. Konstrukci vytvořil Hans Ledwinka a díky níž se kopřivnická automobilka proslavila po celém světě. V roce 1983 odešel do automobilového závodního nebe Josef Veřmiřovský, montér, zkušební jezdec, ale hlavně automobilový závodník, jehož jméno je navždy spjato se značkou Tatra a na jeho počest jedeme již 40. ročník Memoriálu Josefa Veřmiřovského. Rok 2023 byl pro všechny členy a přátele TVCC Kopřivnice velice bolestivý. Ve velice krátkém časovém intervalu nás opustili 2 výborní kamarádi. Zdeněk Pavlík, kamarád, hodný a obětavý člověk, člen TVCC a jeden z pořadatelů Rallye Beskydy. Krátce na to nás zasáhla zpráva o náhlém úmrtí Františka Proseckého, který patřil mezi pravidelné účastníky Rallye Beskydy, patřil mezi odborníky a znalce nejen značky Tatra, ale všeho, co má alespoň 2 kola.

Sraz účastníků a prezentace bude 1. 9. 2023 na Horní Bečvě v rekreačním středisku RETASO. V sobotu 2.9.2023 se v 09.00 uskuteční rozprava s jezdci. Rallye se jede za běžného silničního provozu. Plánovaný start rallye je v 09.30 a trasa vede směr Hutisko Solanec, Vigantice, Rožnov pod Radhoštěm, Zubří, Zašová, Krhová, Hostašovice, Straník, Hodslavice, Mořkov, Ženklava, Štramberk, Kopřivnice. Přihlášeno je cca 140 veteránů z Polska, Německa, Slovenska a ČR. Vozy přijedou do Kopřivnice v sobotu okolo poledne a budou vystaveny na parkovišti u nového Muzea nákladních vozů Tatra do 15:30 hodin. Poté se účastníci vrací zpět na základnu na Horní Bečvě, kde bude rallye Beskydy ukončena.

 

Anketa o Severu končí 1. září. V pátek 1. září v poledne bude ukončeno hlasování o tom, která ze tří navržených lokalit na sídlišti Sever by se měla revitalizovat jako první. Anketa navazuje na diskusní setkání vedení města s obyvateli sídliště, které proběhlo v červnu. Na jednání se probíraly mimo jiné možnosti úprav vybraných veřejných prostranství a toto hlasování umožňuje vyjádřit svůj názor také těm, kteří na setkání nebyli.

 

V centru města proběhne rozloučení s prázdninami, zapojte se! V pátek 1. září se v centru města uskuteční závěrečná akce prázdninového projektu pro mladé Někdo ven? Vznikne zde několik zón – hudební, výtvarná, podcastová, skate a parkour zóna nebo graffiti jam. Chybět nebude ani závěrečný koncert, na němž vystoupí Grey256, Unomás a DJ Lucky Boy. Do programu se bude moci aktivně zapojit každý, kdo bude mít chuť! Přijďte si zahrát, zazpívat, pobavit a rozloučit s prázdninami. Součástí bude mimo jiné spontánní bubnování nebo hromadné kytarové okénko.

 

OBEC TICHÁ HLEDÁ PROVOZOVATELE DO OBECNÍ RESTAURACE FOJTSTVÍ Č.P. 261. BLIŽŠÍ PODMÍNKY VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ NA ÚŘEDNÍ DESCE OBECNÍHO ÚŘADU V TICHÉ.

 

Městský úřad Kopřivnice oznamuje, že od 21.08.2023 do 20.09.2023 jsou v budově Městského úřadu v Kopřivnici, ul. Štefánikova 1163, Kopřivnice, 74221, 6. patro, odbor financí, dveře č. 683 ve dnech: pondělí, středa: od 8.00 – 11.30 a 12.30 – 17.00 hodin, úterý, čtvrtek: od 8.00 – 11.30 a 12.30 – 14.00 hodin a pátek: od 8.00 – 11.30 hodin zpřístupněny k nahlédnutí hromadné předpisné seznamy o VYMĚŘENÍ MÍSTNÍHO POPLATKU za obecní systém odpadového hospodářství za rok 2022 poplatníkům, kteří výše uvedený místní poplatek nezaplatili vůbec nebo nezaplatili ve správné výši.

 

STŘEDA  30. srpna 2023-WORKSHOP: Vůně pravěkých jeskyní. Workshop pro děti v Muzeu Šipka v rámci akce Prázdniny s Muzeem Šipka. Výroba voňavých levandulových pytlíčků. 10:00 – 16:00

 

Hukvaldský básník, prozaik a textař Neklan a Spolek Koupaliště Hukvaldy vás srdečně zvou na FOLKOVÉ LÉTO 2023 aneb PÍSNIČKÁŘSKÉ STŘEDY NA KOUPALIŠTI. STŘEDA  30. srpna 18:00-KONCERT: Ivo Jahelka

 

ČTVRTEK 31. srpna 2023-PRO DĚTI: Dobrodružství v džungli. Kopřivnice-Přijďte se do knihovny rozloučit s prázdninami! Všem velkým i malým dobrodruhům budeme číst pohádkový příběh Dobrodružství v džungli, ve kterém nebude chybět značná dávka napětí i humoru. Dětské oddělení knihovny v kulturním domě 16:00.

 

Už brzy se na mošnovském letišti uskuteční oblíbené Dny NATO v Ostravě a Dny vzdušných sil Armády ČR. Třiadvacátý ročník v současnosti největší tuzemské akce bude doprovázet zvýšený dohled bezpečnostních složek kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině. Nebude to v žádném ohledu tuctový ročník. Letošní Dny NATO v Ostravě, které se uskuteční 16. a 17. září, budou jubilejním 20. ročníkem na mošnovském letišti po přesunu z ostravské Černé louky, kde akce začínala ve skromných podmínkách. Vůbec poprvé na Dny NATO dorazí Portugalci, partnerským státem tentokrát bude Polsko. „Díky partnerství se na akci chystá obrovská spousta polských občanů, u nich se podobně velká akce nekoná,“ podotkl krajský policejní ředitel Tomáš Kužel s tím, že Polsko do Ostravy vyšle obrovské lákadlo.

 „Všichni známe z filmů speciální jednotky Navy SEALs nebo SAS a nám se na mošnovském letišti představí něco podobného, polská jednotka GROM je naprostá špička ve své kategorii. Pro veřejnost nevystupuje v Polsku, v Evropě ani nikde jinde, bude to naprosto unikátní. Kvalita GROMu je na obrovské výši,“ láká na jeden z bodů programu Tomáš Kužel s tím, že GROM vystoupí spolu se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje.

Mezi hlavní lákadla pro veřejnost budou patřit především dynamické letecké a pozemní ukázky, včetně dvou akrobatických jednotek. „Pro všechny bude velkým lákadlem ve vzduchu obr A400M Atlas nebo americký vrtulník Black Hawk,“ zmínil některé z očekávaných bodů programu velitel Vzdušných sil Petr Čepelka s tím, že premiérově veřejnost uvidí také zcela nové armádní vrtulníky AH-1Z Viper a UH-1Y Venom.

Prozatím organizátoři potvrdili účast osmnácti zemí, o dalších ještě jednají. Vyšperkovat v posledním měsíci před akcí chtějí také samotný program. „Věříme, že ještě přibudou další letové ukázky evropského významu. Nezveřejňujeme však, co nemáme finálně potvrzeno. Program bude opět identický oba dny, aby lidé nemuseli mít dilema, který den dorazí,“ řekl Zbyněk Pavlačík, předseda spolku Jagello 2000, který akci organizuje. Zopakoval také garanci, že dokud se Dny NATO budou konat, vstupné bude zdarma.

A to i díky dotacím z Moravskoslezského kraje a města Ostravy. „Jsem rád za ukázky moderní techniky i dynamické ukázky, je potřeba, abychom všichni viděli, jak tyto stroje fungují. Stačí se podívat do okolních zemí, jaká je realita dneška,“ vyzdvihl důležitost akce hejtman kraje Jan Krkoška. „Je nutné lidem ukazovat, jak důležité je být součástí aliance NATO,“ doplnil jej primátor Ostravy Jan Dohnal, pro něhož je to jedna z největších akcí v Evropě vůbec.

Akce, jíž se podle policejních zdrojů účastní od sta do asi dvou set tisíc lidí v závislosti na počasích a dalších vlivech, se letos uskuteční pod zvýšeným bezpečnostním dohledem policie a armády. „Vnímám určitá bezpečnostní rizika, ale nemám informace, že by hrozilo bezprostřední riziko. Při probíhajícím konfliktu na Ukrajině taková akce ale zkrátka riziko znamená. S armádou se tomu musíme přizpůsobovat a nastavovat bezpečnostní řešení,“ uvedl Tomáš Kužel, podle něhož je hrozbou například možné narušení letového prostoru drony. „Trochu se toho obáváme, máme však techniku, která narušení umí řešit. Musíme takový dron zaměřit, identifikovat a poradit si s ním. Dnes už máme vlastní techniku, která nad ním dokáže převzít kontrolu a posadit ho na zem,“ ubezpečil krajský policejní šéf.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice