31. 10. 2018

 

Silný vítr v Kopřivnici nepřinesl žádné zásadní komplikace, hasiči 30. 10. vyjížděli k jednomu případu spadlého stromu.

 

Chystá se už 17. ročník ankety Sportovec roku MS kraje. Návrhy na ocenění sportovců ve vyhlašovaných kategoriích mohou podávat občané, sportovní organizace, krajské sportovní svazy, tělovýchovné jednoty, sportovní oddíly a kluby, obce a města Moravskoslezského kraje. Kategorie jsou rozděleny takto: dospělí, mládež do 19 let, trenéři, družstva, handicapovaní sportovci, objev roku, fair play, síň slávy a Cena hejtmana. Nominovat lze letos nově jednoduchým způsobem prostřednictvím webového portálu, a to nejpozději do 25. listopadu 2018.

Nominace lze podávat na webových stránkách MS kraje.

 

Ve čtvrtek 1.11. jsou zájemci zváni na Kurzy pro rodiče na radnici, 1. seminář vede Vít Schlesinger trenéři sportovních klubů od 14 hodin, a další téma Regenerace a psychika sportujících dětí začíná v 16 hod.

 

Ve čtvrtek 1. listopadu zve vila Machů na večer s poezií a cimbálem, připraveno je autorské čtení básnířky a prozaičky Lydie Romanské s hudebním doprovodem, od 18 hod.

 

Policisté poukazují na letošní tragický rok na našich silnicích: 38 obětí dopravních nehod v letošním roce v MS kraji –umírá víc lidí. Zatímco v posledních třech letech počty obětí dopravních nehod klesaly, letos se trend obrátil. V našem regionu přibylo i těžce zraněných. Velký negativní vliv na kondici řidičů mělo abnormálně teplé a suché počasí. Lidé byli nervóznější a náchylnější k rizikovému a agresivnímu chování. K tragickým číslům přispěl i nezvykle vysoký počet uzavírek na tuzemských silnicích a dálnicích. Nejčastějšími příčinami tragických nehod způsobených řidiči motorových vozidel jsou nepřizpůsobení rychlosti stavu a vjetí do protisměru.

 

Datum 11. 11. se rychle blíží – přesně v tento den ukončíme šíření analogového signálu v KTK. Diváci si vyřešili tuto situaci zakoupením nového televizního přijímače nebo naladěním svého stávajícího, kdy mnohdy s potěšením i překvapení zároveň zjistili, že stačilo televizzi jen správně naladit. Pro mnohé přesto však zůstává nezodpovězená otázka: „Týká se vypnutí analogu také mě?“ Jak to tedy zjistíte? Pokud v tuto chvíli máte na svém televizním přijímači hrající kanál Nova (tedy funkční obraz i zvuk), tak se vás ukončení analogového vysílání 11.11.2018 nedotkne a nepřijdete o žádný díl oblíbených seriálů.

 

Ve čtvrtek měla v kinech premiéru nová česká pohádka Když draka bolí hlava, kdy záběry s dráčkem Čmoudíkem se natáčely v jeskyni šipka letos v zimě a na jaře. Barborka s Tomíkem tráví prázdniny u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde ze všech sil pracuje i dvouhlavý dráček Čmoudík. děti objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík vypráví napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce a letité kletbě. Pohyby pohádkového draka ovládalo několik lidí pomocí vysílaček, uvnitř je navíc schovaný herec, který hýbe jednotlivými hlavami. Jedna hlava mluví česky a druhá slovensky. Scénář napsali Dušan Rapoš a Petr Šiška. V pohádce hrají mimo jiné Charlotta Gottová, Karel Gott, Kamila Magálová, Kateřina Brožová, Miroslav Noga, Libor Bouček, Igor Timko a další známí herci. Film byl natočen v rámci oslav 100 let od vzniku Československa. Kopřivnické kino promítá Draka v sobotu 3. 11. 2018 a v neděli 4. 11. 2018 v 9:30.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice