4. 3. 2020

Ať chceme nebo ne, stres je součástí našich životů a každá z nás mu někdy musí čelit. Jak s ním můžeme pracovat? Jak ho dostat pod kontrolu? Povíme si, jakou roli při zvládání stresu hrají hormony, spánek, strava, naše emoční nastavení a náš ženský cyklus. Dostaneme návod, jak správně relaxovat a pečovat o sobě. Praktický workshop pro ženy pod vedením pedagožky a lektorky Štěpánky Vontrobové, čtvrtek 12. března 2020 od 17 do 20 hodin, Katolický dům Kopřivnice – taneční sál, I. poschodí. Na workshop je třeba se přihlásit, počet účastnic je omezen. Přihlašujte se na adrese: info@cprkoprivnice.org nebo na tel. čísle 605 056 070.

 

Nenechte si ujít módní přehlídku v Kulturním domě Příbor, která se koná ve středu 4. března od 17.00 hod. V ceně vstupného občerstvení a dárek, slosování vstupenek o dárkový poukaz na módu Glamour (italská móda Ostrava) v hodnotě 5 000 Kč a další dárky.

 

První ročník soutěže Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2019 má své vítěze. V pěti kategoriích se o titul ucházely atraktivity i osobnosti z oblasti cestovního ruchu. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v pátek 28. února v Trojhalí Karolina.

Kategorie I – Osobnost cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2019

 1. místo: Lumír Plac, ředitel Hornického muzea Landek Park
 2. místo: Jiří Nakládal, předseda Spolku Bílá v Beskydech a majitel NA BÍLÉ, BESKYDY
 3. místo: Markéta Kouřilová, kastelánka státního zámku Raduň

 

Kategorie II – Nejlepší počin cestovního ruchu roku 2019 v Moravskoslezském kraji

 1. místo: Stezka Valaška, Pustevny
 2. místo: Expozice textilní výroby Hedva Český Brokát, Rýmařov
 3. místo: Rozhledna Šibenice, Stěbořice

 

Kategorie III – Nejromantičtější místo v Moravskoslezském kraji

 1. místo: Poutní vrch Cvilín, Krnov
 2. místo: Obora Hukvaldy, Hukvaldy
 3. místo: Uhlířský vrch, Bruntál

 

Kategorie IV – Nejmilejší zařízení pro rodiny s dětmi v Moravskoslezském kraji

 1. místo: Resort Kopřivná, Malá Morávka
 2. místo: Jarošův statek, Studénka
 3. místo: Skalka family park, Vřesina

 

Kategorie V – Nejoblíbenější atraktivita v Moravskoslezském kraji

 1. místo: Dolní Vítkovice, Ostrava
 2. místo: Zoo Ostrava, Ostrava
 3. místo: Osoblažská úzkokolejka, Osoblaha

 

Hned dvě filmové produkce natáčí tento týden v Moravskoslezském kraji. Kromě celovečerního filmu Lidi krve vzniká v kraji krátký film Trofej, absolventský snímek FAMU, který podpořil Moravskoslezský kraj. Filmaři si ve spolupráci s Moravskoslezskou filmovou kanceláří vybrali hned několik lokací v regionu. Štáby se pohybovaly v Děhylově, na Čeladné, ale taky v Dolních Vítkovicích nebo u řeky Odry.

 

Moravskoslezský kraj se připojí a finančně podpoří festival Noc práv. Jedinečná akce plná přednášek, prezentací, diskuzí, workshopů, exkurzí, divadelního, filmového a hudebního představení s tématikou práva se uskuteční 6. března v Ostravě. Mimo jiné i na krajském úřadu v Ostravě.  Bude se tu „řešit“ vražda. Osmihodinový festival, který zve návštěvníky za soudními lékaři či do věznice, se koná na několika místech v Ostravě poprvé. Zorganizoval ho Nadační fond Paragraf. Noc práva se inspirovala francouzskou La nuit du droit. Oslavuje důležitý historický okamžik, kdy byla vyhlášena a nabyla účinnosti Ústavní listina Československé republiky v roce 1920. Na den přesně tak oslavíme 100. výročí této významné události v dějinách našeho státu. Festival zaštítil hejtman Ivo Vondrák. Moravskoslezský kraj přispěl organizátorům akce – Nadačnímu fondu Paragraf 100 tisíc korun.

 

K akci Březen – měsíc čtenářů se svými aktivitami každoročně hlásí více než 400 aktivních veřejných knihoven z celého Česka! Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje v roce 2020 již jedenáctý ročník celostátní akce na podporu čtenářské gramotnosti. Letošní akce je věnována především 350. výročí Jana Ámose Komenského.

V letech 2020 až 2022 připomene osobnost Učitele národů řada unikátních akcí. Jádro oslav je tvořeno aktivitami paměťových institucí, které připravují výstavy, expozice a akce pro veřejnost. Výročí doprovází kampaň Komenský do třídy, která má za cíl zapojit do oslav žáky škol po celé republice. V roce 2020 bude na Pražském hradě otevřena mezinárodní výstava Comenius (1592-1642) – Jan Amos Komenský a jeho doba, která vedle množství unikátních exponátů představí též nové výsledky vědeckého bádání o životě a díle J. A. Komenského. Postupně budou otevřeny také nové expozice v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě a expozice Moravského zemského muzea v Památníku Bible kralické. Významným způsobem bude revitalizována expozice Národního pedagogického muzea J. A. Komenského. Na tyto stěžejní aktivity naváže řada aktivit regionálních muzeí, dnů otevřených dveří a série mezinárodních komeniologických konferencí. Naše knihovna pořádá u této příležitosti anketu Máš svého oblíbeného učitele a proč? Hlasování proběhne 2. – 31. března v dětském oddělení knihovny v kulturním domě.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice