4. 7. 2014

 

Hned jakmile to počasí dovolí, bude v Kopřivnici zahájena rekonstrukce přechodu pro chodce přes ulici Záhumenní u České spořitelny. Dopravu u tohoto přechodu zhruba od poloviny srpna řídit světelné signalizační zařízení. Provoz jím bude řízen v časových intervalech, aby se v centru nevytvářely kolony. Rekonstrukce přechodu je součástí rozsáhlejšího projektu, jehož cílem je realizace bezbariérových úprav a odstranění závad na komunikacích v centrální části města.

 

 

Novojičínští kriminalisté zabavili další drogy a vyšetřují dalšího 29letého muže, který se dopouštěl trestné činnosti v souvislosti s drogami. Při domovní prohlídce ve Skotnici zajistili roztříděné sušiny rostlin obsahujících THC, ale také celou pěstírnu a více jak 300 sušených plodnic hub obsahujících halucinogeny, které obsahují lysohlávky. Samotný obviněný sám uvedl, s pěstováním začal už v roce 2011. Svého jednání se dopouštěl zcela vědomě a cíleně, vytvořil si síť odběratelů, kterým vypěstované zboží dodával.  Za toto jednání mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 2 do 10let.

 

 

Stejně jako ostatní kroužky v DDM, tak i Psí kroužek bez pejsků už má prázdniny. Pokud máte zájem pejsky venčit i přes prázdniny, dodržujte pravidla bezpečnosti – vybírejte si vždy pejska úměrně své váze a svým schopnostem, pokud chcete vzít na procházku více pejsků najednou, respektujte vztahy mezi jednotlivými psy (obsluha vám jistě poradí, kteří se mají a nemají rádi), nikdy nepouštějte psy navolno. Pokud chcete pejskům do útulku dovézt granule, volte raději menší množství kvalitního krmiva, v útulku také přivítají obojky, vodítka atd. Otevírací doba útulku je po – pá 17-18:30 hodin/ so, ne a svátky 10-11:30.

 

 

Fajne léto před muzeem automobilů. V sobotu 5. července čeká Kopřivničany Fajne léto. Technotrasa je virtuální stezkou, která propojuje nejzajímavější objekty technického rázu v našem kraji a zábavnou formou je představuje turistům. Program Fajného léta před kopřivnickým muzeem automobilů zahájí ve 14 hodin představení komika Michala Nesvadby, v 15:30 bude následovat vystoupení havířovského zpěváka Daniela Mrózka, který na sebe před dvěma roky upozornil v talentové soutěži Hlas Československa. V 16:30 bude připraven hudební vstup známého herce a moderátora Vlasty Korce a po druhém vystoupení Daniela Mrózka, zhruba kolem 18 hodiny, bude akce ukončena. Pro děti budou připraveny také různé soutěže, na jejichž průběh bude po celou dobu dohlížet klaun.

 

 

Vláda schválila 2. 7. 2014 přísnější metr na majitele ubytoven.  Majitelé ubytoven by si v budoucnu už neměli vydělat tolik, co dříve. Vláda schválila návrh ministryně práce, podle kterého bude doplatek na bydlení v ubytovnách poskytován jen na prostor, nikoliv na počet žijících v jednom bytě. Výše nájemného má také být maximálně podle částky v místě obvyklé.

 

 

Odborná komise soutěže Regionální potravina 2014 ocenila devět výrobků z Moravskoslezského kraje, které se vyznačují výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi. Soutěž už popáté zastřešilo ministerstvo zemědělství. O tuto značku, která je zárukou poctivé potraviny domácí produkce, vyráběné na území kraje, s převažujícím procentem domácích surovin, se letos ucházelo 104 produktů od 39 výrobců. Ocenění Regionální potravina uděluje ministr zemědělství na základě doporučení hodnotitelské komise. Mezi oceněné výrobky loňského roku patří trvanlivé tyčinky se sýrem od bruntálské firmy Havlík Opal, kyselé moravské vařené zelí od společnosti Beskyd Fryčovice, bio farmářský sýr z farmy Menšík v Kunčicích pod Ondřejníkem, ovocný hlavnický jogurt od Zemědělského a obchodního družstva Hlavnice z Opavska, kabanos extra od firmy Jaroslava Klemensová – Masoma z Dolního Benešova a pastovaný med z rodinné Včelařské farmy Košec z Neplachovic. V kategorii nápojů cenu loni obdržela kojenecká voda od Firmy Nutrend D. S. a mezi cukrovinkami Sušenkový dort od ostravské společnosti Gamys.

 

 

Vestibul kopřivnické radnice zdobí výstava výtvarných prací místních školáků na téma „Stop válce a násilí“. Jedná se o výsledek soutěže, kterou vyhlásila škola na ulici Štramberské nesoucí od minulého týdne čestné pojmenování Základní škola Floriána Bayera. Florián Bayer se narodil roku 1902 v Kopřivnici a v meziválečném období byl průkopníkem pomocného školství pro děti vyžadující zvláštní péči. Za účast v protifašistickém odboji byl v roce 1942 popraven. Výstava výtvarných prací žáků několika kopřivnických škol „Stop válce a násilí“ bude ve vestibulu radnice k vidění až do 25. července.

 

 

Kostýmované prohlídky s Janem Husem. Hrad Hukvaldy připravil u příležitosti výročí upálení mistra Jana Husa tématický program nazvaný „Ve jménu pravdy“. Tuto neděli tak budete mít možnost prohlédnout si hrad s netradičními průvodcem – samotným mistrem Janem Husem. Prohlídky jsou naplánovány na 11:00, 13:00, 15:00 a 16:30 hodin.

 

 

Nohejbalový turnaj bell canto 2014 – 5. červenec v 9:00 na kopřivnických volejbalových kurtech.

 

 

Tenisové kurty na Hukvaldech  v sobotu od 10:00 hodin pořádají Tenisový turnaj Babinec. Zvány jsou příznivkyně tenisu ze širokého okolí, které si chtějí zahrát čtyřhru. Muži zase nemůžou chybět na soutěži O penaltového krále MS kraje 2014. Již V. ročník akce pořádá Futsal Team Růžové tlapičky Hukvaldy od 13:00 hodin na fotbalovém hřišti na Hukvaldech. Střílet se bude již na 3 brány. Den zakončí ve 20:00 hodin diskotéka!

 

 

Výletiště Hájov v sobotu od 20:00 hodin zve na Letní večer. O hudební doprovod se postará skupina Helianthus.

 

 

Sokolská noc v Příboře se koná v sobotu od 18:00 hodin v areálu Sokolovny. Hrát bude skupina Largo.

 

 

Ve čtvrtek začíná na Hukvaldech tradiční mezinárodní festival Janáčkovy Hukvaldy. Čtvrteční program se odehraje v kostele od 17:00 hodin a nese název Pocta Leoši Janáčkovi. Účinkuje Janáčkovo kvarteto. V pátek se program přesune na hrad do motty. Zde vystoupí Pěvecké sdružení moravských učitelů. Sobota pak bude patřit oficiálnímu zahajovacímu koncertu, na kterém se představí Janáčkův komorní orchestr. Program bude zahájen ve 14:00 hodin v hradní mottě. V neděli se program přesune do amfiteátru a vystoupí zde Janáčkova filharmonie Ostrava, sólista Pavel Šporcl a Taneční soubor Hlubina.

 

 

Hudba před Rodným domem Sigmunda Freuda v Příboře: v sobotu 5. 7. 2014 od 9:30 hodin se zde koná tradiční Pouliční hudební vystoupení, v případě nepříznivého počasí se vystoupení přesouvá pod podloubí před radnicí.

 

 

Štramberk, v neděli v 15:30 zve do Národního sadu, kde se uskuteční Promenádní koncert za účasti Pěveckého sboru Kopřivnice.

 

 

V pátek od 20:00 hodin se v Amfiteátru pod Starou věží ve Štramberku představí Divadelní soubor Divadlo po věží. Soubor představí hru Ladislava Stroupežnického naši furianti v režii Josefa Marka. V případě nepříznivého počasí se divadlo přesouvá do kulturního domu.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice