5. 12. 2018

Podzim s KTK již příští týden končí. Novým i stávajícím klientům nabízíme akční slevy AŽ VE VÝŠI 50 %. Máte možnost objednat za zvýhodněných podmínek služby, které KTK poskytuje. Chcete rozšířit nabídku programů ve svém televizoru? Máte zájem o připojení k vysokorychlostnímu internetu? Potřebujete pro svůj televizor modul pro dekódování programů? Uvažujete o chytré televizi FixProTV? Tak teď je ten nejvhodnější okamžik, abyste si vybrali slevy v rámci NAŠÍ akční nabídky Podzim v KTK. Více informací získáte na webových stránkách KTK. Vyberte si svou barvu podzimu na www.ktk.cz.

 

Krajský rozpočet na příští rok je připraven, občané se k němu mohou vyjádřit. Návrh rozpočtu Moravskoslezského kraje na rok 2019 je od 28. listopadu zveřejněn na úřední desce krajského úřadu a na webových stránkách kraje. Své připomínky k němu mohou občané vyjádřit písemně a doručit je do 12. prosince 17 hodin na podatelnu krajského úřadu, nebo ústně na zasedání krajského zastupitelstva. To se bude konat 13. prosince. Rozpočet Moravskoslezského kraje je navrhován v celkové výši 10,285 miliardy korun – počítá s příjmy 9,445 miliardy korun, výdaje by pak měly dosáhnout 10,285 miliardy korun. Na pokrytí rozdílu, tedy 0,840 miliardy korun, využije kraj zejména finance z krajského rozpočtu kraje na rok 2018, které se podařilo uspořit. Použití úvěrových prostředků se minimalizuje, oproti letošnímu roku dochází ke změně poměru mezi splátkami úvěrů a čerpáním úvěru. Od roku 2019 budou splátky úvěrů vyšší, což příznivě ovlivňuje výši zadluženosti kraje.

 

Koncert skupiny Duo Jamaha chystá příborský kulturní dům, ve středu 5. prosince.

 

Dětské oddělení knihovny v kulturním domě, Vánoční přání – 6. 12. 2018, čtvrtek, 13:00 – 17:30.

 

Mikulášská nadílka se chystá ve Vile Machů ve čtvrtek od 17:00.                                                              

 

Večer věnovaný nebojácným dětem chystají ve Štramberku, Čertovská show vypukne v KD ve čtvrtek 6. 12.

 

Poradna SOS před Vánoci varuje a upozorňuje na úskalí plateb na internetu. Pokud platíte kartou, nikoli bankovním převodem, šance na vrácení finančních prostředků se rapidně zvyšují. Můžete totiž zažádat o pomoc svou banku a požadovat navrácení svých prostředků prostřednictvím služby Chargeback(tj. zpětné zaúčtování). Tato služba má nejvyšší využití právě při problémech s nepoctivými provozovateli e-shopů a to i s těmi zahraničními. Je potřeba vyplnit žádost o provedení Chargebacku a dodat i veškerou dokumentaci k případu, to znamená objednávku, výpis z platební karty a také komunikaci nebo pokus o komunikaci s podnikatelem, od kterého žádáte vrácení peněz. Banka předá všechny získané dokumenty bance nepoctivého obchodníka a požádá o vrácení peněz z jeho účtu.

 

V srpnu odstartovala osvětová kampaň nazvaná Klima se mění – změň se i ty. Msto připravilo v průběhu roku několik osvětových aktivit, jak podpořit snahu o zmírňování dopadů lidské činnosti na klima. často jde o jednoduchá opatření, která mohou být novým impulsem do života nebo i příležitostí k úspoře nákladů. Byly otevřeny informační stany na pouti, diskusní stoly a výstava. Minulý týden proběhy v místních částech tematické besedy především pro majitele rodinných domků, kteří chtějí zlepšit kvalitu svého bydlení a přitom přemýšlí, jak ušetřit na nutných investicích. V Lubině se diskutovalo na téma Obnovitelné zdroje energie a kotlíkové dotace, úspory vody byly hlavním tématem ve Vlčovicích a největší zájem byl v Mniší o možnostech zateplení a rekonstrukci či výstavbu rodinného domu. Odborníci tady představili možnosti dotací, jak o ně požádat i jakou úsporu mohou realizované investice přinést do rodinného rozpočtu. účastníci pak s nimi mohli konzultovat záměry pro své nemovitosti.

 

Do 10. prosince by měla být dokončena demolic bývalé teplovodní šachty v zadní části házenkářského hřiště. Byla součástí starého teplovodního systému, který již byl před 4 lety zrušen. Město šachtu vykoupilo a nechalo zlikvidovat na vlastní náklady, ty dosáhly k částce 240 tisíc korun. Na místě původní šachty byla vystavěna nová vodoměrná šachta pro obchody na druhé straně komunikace. Z původní stavby zůstala zachována jedna železobetonová stěna, která slouží jako opěrná zeď držící svah pod chodníkem podél ulice československé armády.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice