5. 7. 2023

Problémy pokračují, na Novojičínsku nevyjede až 25 autobusů. Výpadky autobusů na Novojičínsku pokračují. Cestující v Kopřivnici, Novém Jičíně nebo Frenštátě čekali v minulých dnech na několik autobusových spojů marně a čekat budou patrně dál. Za výpadkem stojí nedostatek řidičů, což společnost Z-Group bus, která autobusy provozuje, vysvětlovala vysokou nemocností řidičů a čerpáním dovolené. Podle informací České televize se ale věc má tak, že až patnáctka řidičů podala v minulém týdnu u firmy kvůli pracovním podmínkám výpověď a tudíž s autobusy nemá kdo jezdit. Během neděle tak nevyjede dalších pětadvacet spojů. Problémy trvají zhruba týden, zrušeno už bylo kolem 150 spojů a cestující si stěžují, že nemají žádné informace o rušených spojech, natož o jejich náhradách. Situaci už řeší i Moravskoslezský kraj (NJ deník).

 

CYRILOMETODĚJSKÁ POUŤ V KAPLI NA RADHOŠTI-STŘEDA 5. 7. 2023, FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

9:30 HODIN-1. MŠE SVATÁ

11:00 HODIN-SLAVNÁ MŠE SVATÁ, CELEBRUJE OTEC BISKUP MONS. MARTIN DAVID (OSTRAVSKO-OPAVSKÁ DIECÉZE)

14:00 HODIN-3. MŠE SVATÁ

 

FOLKOVÉ LÉTO 2023 NA HUKVALDECH-STŘEDA 5. 7. 2023, HUKVALDY, KOUPALIŠTĚ, 18:00 HODIN-HUDEBNÍ POSEZENÍ NA KOUPALIŠTI, KAŽDOU DRUHOU PRÁZDNINOVOU STŘEDU

 1. 7. 2023-RENÉ SOUČEK
 2. 7. J2023-JIŘÍ DĚDEČEK
 3. 8. 2023-ZÁVIŠ
 4. 8. 2023-MENDOŠ
 5. 8. 2023-IVO JAHELKA

 

Domov pod Bílou horou

Dokončení stavby: leden 2024

Příjem přihlášek: od 15. 4. 2024

Příjem klientů: 1. 7. 2024

Nábor zaměstnanců: od ledna 2024

Pozice:

 • pečovatelky a pečovatelé v přímé péči
 • zdravotní sestry a bratři
 • uklízečky a uklízeči
 • údržbáři
 • kuchaři a kuchařky
 • sociální pracovníci a pracovnice

Výběrová řízení budou postupně zveřejňována na webu https://www.domovpodbh.cz/

 

Výstava cyklu obrazů Zdeňka Babince s názvem THEATRUM MUNDI III. na Fojtství. Cyklus figurálních obrazů Theatrum Mundi, neboli Divadlo světa, zachycuje lidské emoce a má návštěvníky vybídnout k zamyšlení i pobavit. Cyklus skládá výseky dramat, odrážejících se ve tvářích lidí záměrně zobrazených v nereálných souvislostech.  Třetí část je doplněna i o hudební motivy, neboť hudba je nedílnou součástí divadla kolem nás. Při malbě těchto motivů Babinec vycházel z postav svých oblíbených muzikantů. Výstava bude k vidění po celé prázdniny až do 3. září.

 

Každé osmé dítě v České republice trpí hladem. Jedná se zejména o děti z nízkopříjmových rodin. Mateřské, základní a střední školy mohou pro příští školní rok požádat o dotaci na bezplatné stravování dětí z chudých rodin ve věku 2-26 let.  Na základě výzvy Ministerstva práce a sociálních věcí vyhlásil Moravskoslezský kraj dotační program na období prvního pololetí školního roku 2023/2024, který pomůže zajistit bezplatné stravování ve školách pro děti z rodin v nepříznivé sociální situaci a zlepšit tak podmínky pro řádný průběh jejich školní docházky.

 

Obce a města mohou požádat Moravskoslezský kraj o zvýhodněné úvěry z programu JESSICA III. Půjčit si mohou na zaplacení vlastního podílu na velkých investičních projektech financovaných z evropských peněz, národních a komunitárních zdrojů. Také na bydlení, brownfieldy nebo energetické služby. Obce mohou v rámci tohoto programu získat úvěr až 35 milionů korun se zvýhodněnou úrokovou sazbou 50 procent z hodnoty 3měsíčního PRIBORU stanovenou ČNB. Splatit by ho měly do 15 let a existuje také možnost splatit ho předčasně. Zvýhodněné úvěry na výstavbu bytových domů k prodeji či pronájmu, ale také zasíťování obecních pozemků s následným prodejem se stalo velmi populárním nástrojem, jak využít úvěr pro výstavbu a následně ho rychle splatit díky odprodeji pozemků.

 

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ letos 3 MILIONY KORUN PODPORUJE STUDENTSKÉ stáže ve firmách. Placené stáže přímo v provozech jsou pro studenty středních i vysokých skvělou příležitostí získat cenné pracovní zkušenosti i kontakty. Moravskoslezský kraj podpoří 18 stáží v nejrůznějších oblastech podnikání. Studenty školí zaměstnanci firmy, je zde také šance, že po studiu nebo i během něj získají příležitost ve firmě rovnou pracovat. Největší zájem o stážisty byl v oblasti architektury a stavitelství, informatiky a strojírenství. Studenti budou ve firmách působit až 14 měsíců.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice