5. 8. 2019

Dne 7.8.2019 od 7:00 do 18:00 hod budou prováděny technologické práce na NTL plynovodu TM 33083 Kopřivnice NTL. Plynovod bude v rámci prací odtlakován a po ukončení prací odvzdušněn do atmosféry, což způsobuje zvýšený zápach. Odtlakování a odvzdušnění plynovodu bude provedeno v lokalitách: Kopřivnice ul. 17.listopadu, Osvoboditelů. Francouzská a Družební, viz situační mapa s vyznačením místa, kde bude odtlakování provedeno.

 

 

 

 

 

 

Kino kopřivnice vám v srpnu představí nejžhavější novinky světové a české filmografie nejen ve vnitřních prostorách kina, ale také pod hvězdnou oblohou. Od 8. do 18. srpna se kino přesouvá na louku letního koupaliště v Kopřivnici a vždy od 20.45 představí 13 snímků, mezi kterými nebudou chybět zahraniční trháky, ale převažovat opět budou filmy české produkce. Letos byly vybrány snímky Po čem muži touží, Toman, Zlatý podraz, Ženy v běhu, Teroristka a LOVEní.

Velkým lákadlem bude také snímek, který na konci roku 2018 boural žebříčky návštěvnosti kin Bohemian Rhapsody, dále pak animovaný film Tajný život mazlíčků 2, který se po třech letech vrací na plátna kin, nejočekávanější animák roku Toy Story 4: Příběh hraček nebo také horor Annabelle 3. Tento horor společně s Řbitovem zvířátek natočený podle hororového románu Stephena Kinga bude odpromítán po skončení běžné produkce, tedy ve 23.15.

Od 22. srpna bude Kino Kopřivnice promítat opět ve svých prostorách v kulturním domě, kde představí snímek Tenkrát v Hollywoodu, ve kterém hraje jedna hollywoodská hvězda vedle druhé, od Al Pacina, přes Leonarda Dicapria až po Brada Pitta. Na programu bude také nová česká pohádka Hodinářův učeň či komedie Přes prsty v hlavní roli s Jiřím Langmajerem a Petrou Hřebíčkovou. Více informací je možné získat na webových stránkách kino.kdk.cz

 

Medvědice Ema, které odborníci připevnili telemetrický obojek a speciální čip, ujde denně desítky kilometrů a pohybuje se na rozlehlém území Beskyd i Javorníků. Žije však velmi skromně a k lidským obydlím se přiblíží, jen když to je nezbytně nutné. To vše ochránci přírody a vědci z Mendelovy univerzity v Brně vyčetli z údajů získaných z obojku. V současnosti nejčastěji přebývá na slovenské straně Javorníků, ale za tři měsíce se pohybovala na území velkém 1 300 kilometrů čtverečních. Tím odborníky překvapila. Vědci také vědí, že si Ema našla partnera. V době říje ji několikrát zachytila fotopast ve společnosti samce. Ema způsobila škody na několika nezabezpečených včelínech. Odborníci v této souvislosti upozorňují, že velmi dobré zkušenosti jsou s elektrickými ohradníky okolo včelínů. Ochránci přírody upozorňují, že v prostoru Beskyd a Javorníků se nepohybuje jen medvědice Ema, ale také několik dalších medvědů. Samice Ema váží 106 kilogramů a je 87 centimetrů vysoká. Jak prokázal rozbor DNA, je to stejné zvíře, které loni křižovalo Valašsko a upoutalo tam pozornost mnoha lidí.

 

Kopřivnice buduje třináct kilometrů kanalizace. Blíží se odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší. V rozmezí let 2020 až 2021 bude v těchto místech vybudována nová kanalizace v délce 12,6 kilometrů, na kterou budou připojeny domácnosti s celkovým počtem 1 320 obyvatel. Jedná se o jednu z největších investičních akcí města za poslední roky. Na zhotovení stavby dostalo město dotaci 80 milionů korun z Operačního programu Životní prostředí.

 

Hokejisté HC Tatra Kopřivnice se budou muset nejen v nové sezoně obejít bez své opory Adama Červenky. Ten se totiž rozhodl z rodinných a pracovních důvodů ukončit kariéru. Čtyřiatřicetiletý útočník a kopřivnický odchovanec za Tatru odehrál 161 utkání a nasbíral 136 bodů (66+70).

 

Kopřivničtí házenkáři získali do svých řad chillskou posilu. Klubu se podařilo získat služby chilského reprezentanta Víctora Andrése, který se zúčastnil letošního mistrovství světa v Dánsku. Loni působila osmadvacetiletá levá spojka v italském klubu Junior Fasano a v Kopřivnici podepsala smlouvu na dva roky. „Nemůžu se dočkat, až budu reprezentovat Kopřivnici,“ prohlásil Andrés v krátkém uvítacím setkání.

 

Muzeum historických vozidel Oldtimer v Kopřivnici vystavuje jediný dochovaný exemplář automobilu Windhoff z roku 1902. Vypadá jako červený kočár, přesto ho pohání motor. 117 let starý automobil získalo do své sbírky muzeum veteránů v Kopřivnici. Je to jediné auto svého typu na světě. ůz prošel celkovou renovací, dostal i cenu za nejlepší renovaci za loňský rok, řekl majitel AutoMotoMuzea Oldtimer Jaroslav Šerý. Vůz v roce 1902 vyrobila berlínská firma Hans Windhoff ve spolupráci s firmou Arthur Haendler, která dodala motor, a karosárnou Schebera, účelem byla reklama chladičů Windhoff. Už v roce 1903 se automobil dostal do Vídně do majetku olomouckého arcibiskupa Theodora Khona a pak zůstal v českých zemích, měnil majitele a jezdil v Olomouci, Kroměříži nebo Lošticích. Mezi válkami se vůz nacházel v majetku pana Pospíšila, zámečníka z Olomouce, který auto používal ještě krátce po válce. Zmínka o automobilu Windhoff se objevila v časopisu Mladý svět v roce 1968, kde byl uveden na seznamu tehdy nejcennějších historických vozidel u nás. Jde o automobil s jednoválcovým benzinovým motorem o objemu 908 centimetrů krychlových. Váží 400 kilogramů a může jet rychlostí až 50 kilometrů v hodině. Motor je vpředu a má třírychlostní převod spolu s diferenciálem na zadní nápravě. Jako všechny automobily z té doby má řízení vpravo. Poslední desítky let byl vůz schovaný. Podle Šerého renovaci auta Windhoff udělal Milan Pulec. Renovace se dělala postupně tři roky. „Čalounění se muselo dělat znova, různé dřevěné věci, které byly shnilé, se musely dělat znova, ale celý podvozek včetně motoru, výkovků, to všechno je původní a motor krásně běží, takže ten stav je velmi pěkný,“ řekl Šerý.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice