6. 12. 2023

Vánoční stromky z městské plantáže se budou letos prodávat v úterý 19. prosince 2023, a to od 13:30 do 15:30 hodin. Cena za jeden – bez ohledu na velikost a druh – bude stejná jako v předchozích letech – 400 Kč. Nejvíce jsou zastoupeny stříbrné smrky, omezené množství je jedlí a borovic. Cena je včetně uříznutí a zabalení.

 

Křest knihy „Tatra – osobní automobily na plakátech a prospektech“ proběhne ve čtvrtek 14. 12. 2023 od 17:00 v Muzeu nákladních automobilů Tatra. Od 18:00 bude zahájena autogramiáda pro zájemce z řad veřejnosti.

 

Kopřivnice má dva vánoční stromy. V sadu E. Beneše a v centru města byly instalovány vánoční stromy. Stejně jako v předchozích letech je městu darovali lidé ze svých zahrad – jedná se o stromy, které by musely být z různých důvodů brzy pokáceny. Ani jeden tedy nebyl poražen jen kvůli tomu, aby zdobil Kopřivnici během adventu.

Jeden vánoční strom bude dělat kolemjdoucím radost v sadu E. Beneše, který se během revitalizace centra stal dějištěm většiny venkovních akcí v režii Kulturního domu Kopřivnice. Druhý stromeček bude v novém centru. „Sad E. Beneše nabízí krásnou vánoční atmosféru, a proto bychom v něm rádi vánoční strom zachovali i po otevření revitalizovaného centra. Na první adventní neděli máme připraveno Putování od stromu ke stromu, kterým obě místa propojíme. Podobné to bude i v případě Mikulášské jízdy. Akce tím získají nový rozměr a budou o to zajímavější,“ uvedla Lenka Heráková z odboru školství, kultury a sportu. V sadu E. Beneše budou probíhat také tradiční jarmarky a zimní kino Kinočka, zatímco do centra lidé budou moci přijít na akci Česko zpívá koledy nebo na premiérové Adventní čtení.

Vánoční stromy městu letos nabídlo osm zájemců. Do sadu E. Beneše byl vybrán smrk, který rostl na pozemku společnosti LB Cemix na ulici Janáčkově a musel by být brzy pokácen, protože zasahoval do drátů vedení a do zídky. Ten bude ozdoben novými červenými a stříbrnými ozdobami plus blikajícími světelnými řetězy. Menší strom do centra daroval pan Szabó z ulice Sluneční. Krásná jedle by musela být brzy skácena, jelikož předchozí majitelé zahrady ji zasadili příliš blízko oken domu. Oba stromy se poprvé rozsvítily první adventní neděli.

 

Předvánoční tvoření-7. prosince v 9 hodin,Klub seniorů Kopřivnice, Sokolovská 393. Přijďte si vyrobit jednoduché vánoční dekorace a u kávy se podělit o recepty na oblíbené vánoční cukroví. Doneste si menší skleničku od zavařenin, další materiál budete mít k dispozici. Vstup zdarma.

 

Muzeum Fojtství v Kopřivnici opět pořádá pro rodiče a děti vánoční setkání s enkaustikou. Jestli rádi tvoříte, nebo si jen chcete zpříjemnit adventní čas, navštivte v sobotu 9. prosince 2023 v čase od 10 do 16 hodin kopřivnické Fojtství. Budeme malovat enkaustickou technikou na plastové baňky nebo dřevěné ozdoby s vánoční tématikou. Malování bude probíhat pod vedením akreditované lektorky Jany Povalové.

 

Čekání na Vánoce letos dětem zkrátí novinka Adventní čtení pod lampou, které bude probíhat v proskleném pavilonu v centru města od 1. do 23. prosince v 17 hodin. Každé odpoledne se v knižním pokojíčku rozsvítí lampa a pro děti bude připravena pohádka a jedna kapitola z vánoční knížky. Ve dnech 12., 14.-17. a 19. prosince bude Adventní čtení pod lampou od 15.30 hodin,“ uvedla autorka projektu Adéla Veřmiřovská z odboru školství, kultury a sportu.

 

HC ISMM Kopřivnice pro Vanessku a Káju! Ve čtvrtek 30. 11. odstartovala aukce originálních výročních dresů vyrobených u příležitosti loňských oslav 90 let kopřivnického hokeje s vlastnoručními podpisy hráčů, odchovanců kopřivnického hokeje, kteří to dotáhli do československé či české reprezentace. Aukce poběží až do 13. 12. 2023 a můžete ji sledovat a dražit na tomto odkazu https://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/3566 .

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice