6. 3. 2013

 

Kopřivnice si připomene Masarykovo výročí. 7. března 2013 uplyne přesně 163 let od narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Přijďte si spolu se zástupci města a členy místního Klubu Masarykova demokratického hnutí připomenout odkaz vzácného pedagoga, sociologa, politika, filozofa a státníka ve středu 6. března 2013 od 17 hodin u pomníku TGM v Kopřivnici. Setkání bude předcházet členská schůze Klubu Masarykova demokratického hnutí Kopřivnice, která začne v 15:30 hodin v Katolickém domě.

 

 

Čtvrtek 7. března 2013, 16:00 – 15. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice. Program: Návrh na pořízení změny Územního plánu Kopřivnice, vyhodnocení sociální služby Nízkoprahové denní centrum RACEK, II. Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb na léta 2013 -2016, Akční plán rozvoje města, Akční plán zlepšování Projektu Zdravé město a místní Agenda 21 pro rok 2013, Projekt Energetická opatření ZŠ dr. M. Horákové, prodej nemovitosti č. p. 225 – záměr prodeje, rozpočtová opatření, dotace, změna a doplnění obecně závazné vyhlášky č. 2/2011 o stanovení míst a času, ve kterém mohou být provozovány sázkové hry pomocí technických zařízení, Koncepce podpory sportu města Kopřivnice do roku 2022.

 

 

Správa sportovišť upozorňuje, že poslední bruslení veřejnosti na Zimním stadionu v Kopřivnici bude v pátek               29. 3. 2013 v době od 14:45 do 16:15 hod.

 

 

5. 3. 2013 byl vyhlášen 19. ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Soutěž byla poprvé vyhlášena v roce 1995 a od jejího prvního ročníku si klade za cíl povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova, ale také snaha vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a občanů, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj  domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci. I v letošním roce budou všechny obce přihlášené do soutěže hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce. V rroce 2007 titul získala obec Závišice, v roci 2011 obec Skotnice. Více informací na www.vesniceroku.cz

 

 

Preventivní projekt novojičínských policistů pro první a druhé ročníky středních škol a učilišť na téma: „Stop násilí“. Esej, úvaha, příběh, max. 3 str. A4. Výtvarné dílo max. rozměr 1x1metr. Prezentaci na CD (powerpoint). Termín odeslání – do 30. dubna 2013.

 

 

Kopřivničtí zpěváci o sobě dávají vědět. Jedenáctiletá Adéla Demlová zaznamenala úspěch v soutěži Česko zpívá, zkušenější a známější Voxel skvěle zabodoval u diváků TV Óčko.

Česko zpívá je rozhlasová soutěž pro pěvecké talenty ve věku od 9 do 26 let. Na počátku jejího letošního ročníku bylo 345 přihlášek, nyní zbývá posledních 20 semifinalistů. Jedním z nich je žačka kopřivnické ZŠ Emila Zátopka Adéla Demlová, která se díky hlasům posluchačů stala vítězkou Moravskoslezského kraje a nyní bojuje v celostátním kole o účast ve finále. Adélino vystoupení si můžete poslechnout ve vysílání Českého rozhlasu nebo na internetové adrese https://www.rozhlas.cz/start/start2013/_zprava/adela-demlova–1172832

Pokud chcete mladinkou kopřivnickou zpěvačku podpořit, zašlete SMS ve tvaru CESKOZPIVA 5502 na číslo 907 77 04. Pro své favority v semifinálovém kole můžete hlasovat až do 29. března 2013.

 

Dalším kopřivnickým zpěvákem, kterému se v poslední době velmi dobře daří, je o poznání zkušenější Václav Lebeda alias Voxel. Ten není ve světě showbyznysu žádným nováčkem a jeho písně V síti, Hitmaker nebo Superstar jsou známé z řady rozhlasových i televizních hitparád. Zatím nejčerstvějším úspěchem mladého charismatického Kopřivničana je zisk titulu Objev roku televize Óčko za rok 2012. Pokud se Vám tvorba kopřivnického zpěváka líbí, rozhodně si nenechte ujít 5. Kopřivnický plesk, na kterém Voxel spolu s dalšími zajímavými hosty 16. března 2013 vystoupí.

 

 

Technické muzeum Tatra ve spolupráci s Technickým muzeem Brno hostí od 7. 3. 2013 do 5. 5. 2013 výstavu s názvem „Fenomén IGRÁČEK“, přitažlivou nejen pro děti, ale i tatínky, maminky a prarodiče, kteří se občas rádi podívají do světa pro děti. Výstava nabídne návštěvníkům pohled do současnosti i historie této legendární figurky, která provází naše děti už od roku 1976, kdy byla stvořena první figurka v profesi zedníka. Společnost Efko, která přispěla k záchraně této kultovní hračky, představí na výstavě i nové figurky – devatenáct inovovaných IGRÁČKŮ různých povolání a devět členů rodiny. K výstavě bude připraven i lektorovaný program pro děti.

 

 

V pátek 8. 3. 2013 vystoupí na Chatě Dr. Hrstky v areálu Štramberské Trúby známý písničkář Slávek Janoušek s Lubošem Vondrákem, s hostujícím Lubošem Novotným, vynikajícím hráčem na dobro z Druhé Trávy. Začátek koncertu je v 19:30.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice