6. 4. 2020

Přehled nákazy v Moravskoslezském kraji k 5. 4. 2020

Ke dni 5. 4. 2020 je v ORP Kopřivnice 14 potvrzených případů pozitivně testovaných na COVID-19. Potvrzených případů v našem kraji je 393, uzdravené případy 3.

Přehled, trend, věkové rozložení atd.(pdf 4.3 MB)

 

Starosta města Miroslav Kopečný v pondělí 6. dubna 2020 převzal první várku respirátorů, které se městu podařilo díky letité spolupráci s Rotary klubem zakoupit. Rovněž převzal tisíc kusů nano roušek, které radnici zcela zdarma věnovala společnost Remoska! Moc děkujeme všem, díky kterým můžeme vybavit organizace města a jejich pracovníky ochrannými pomůckami!
#jsmevtomspolu
#spolecnetozvladneme

 

Kraj určil místa pro azyl nakažených seniorů. V bílovické nemocnici budou končit pacienti se středním stupněm nákazy a nemocnice by měla pojmout až sto takových případných pacientů. Dalším takovým zařízením by měly být lázně Darkov, kde by končili nemocní Covid-19 bez příznaků a ti, kteří jsou v karanténě. V Klimkovicích pak má kraj možnost využít pro takto postižené seniory dalších až 450 lůžek. V kraji začne takzvaná chytrá karanténa a to zřejmě hned poté, co se otestuje v Jihomoravském kraji. Kraj také hledá ubytovnu nebo pronájem objektu, kam by umístil případné nemocné, kteří nemají přístřeší nebo byli vykázáni například kvůli násilným činům z domovů.

 

Zlatá tretra se kvůli koronaviru uskuteční až 8. září. Původně se měl největší český mítink konat na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích 22. května, kvůli pandemii koronaviru se ale ostravští pořadatelé dohodli s vedením Světové atletiky na náhradním termínu, informoval manažer mítinku Alfons Juck. Zlatá tretra je v tomto roce součástí nové World Athletics Continental Tour Gold, která je druhou nejvýznamnější sérií jednodenních mítinků po Diamantové lize. Letos je na programu 59. ročník ostravských závodů. S ohledem na odložení letních olympijských her v Tokiu a přesouvání řady atletických mítinků by měl být právě podzim vyvrcholením letošní atletické sezony. Vstupenky zakoupené na květen zůstávají v platnosti a další předprodej pokračuje v síti Ticketstream.

 

KTK V OBDOBÍ NOUZOVÉHO STAVU NABÍZÍ REKLAMNÍ PROSTOR V INFOKANÁLU O SLUŽBÁCH HUMANITÁRNÍHO CHARAKTERU ZDARMA. Zájemci mohou dále využít bannery na webech KTK a informační e-maily. Stačí zaslat Vaši informační stránku, případně Vám ji za „jednorázový poplatek“ zpracujeme. Pro více informací nás kontaktujte  595 179 140, studio@ktk.cz, 605 868 200

 

Od dubna se v Kopřivnici a místních částech sbírají kovové obaly společně s plasty. Do žlutých kontejnerů nebo i žlutých pytlů, které vydává radnice majitelům rodinných domů, mohou lidé vhazovat plechovky od nápojů, vymyté konzervy od potravin, prázdné obaly od sprejů, kovové i hliníkové nádobí. Na kontejnery budou postupně umisťovány šedé nálepky, na kterých budou vyobrazeny obaly, které je možné do kontejnerů vhazovat. Se spuštěním sběru kovů rovněž dochází k navýšení intervalu svozu žlutých kontejnerů, od dubna se obsah žlutých kontejnerů bude vyvážet 3x za 14 dní, tedy v pondělí, ve čtvrtek a středu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice