7. 10. 2020

Kopřivnická radnice letos připravila čtyři farmářské trhy, ten poslední se má uskutečnit 9. října v sadu Edvarda Beneše. V nabídce by měly být regionální produkty a to ovoce, zelenina, pečivo, uzeniny, sýrové speciality a další produkty včetně rukodělného sortimentu. Doprovodný program zajistí mykolog Jaromír Durček s výstavou a houbařskou poradnou. V případě zájmu a nabídky ze strany pěstitelů a chovatelů je pro prodej k dispozici celoročně otevřen tzv. zelný trh pod objektem Tatrovanky.

 

Poskytované sociální služby na území města a rozsah jejich aktivit se budou celý říjen prezentovat na výstavě ve vestibulu kopřivnické radnice. V současné době v Kopřivnici působí dvanáct poskytovatelů sociálních služeb pro více než tisícovku klientů.

 

Kopřivničané zvítězili v Plavecké soutěží měst 2020 v kategorii měst do 50 000 obyvatel, která proběhla 30. října na krytém bazénu. Soutěž podpořilo 370 účastníků ve věkovém rozmezí od devíti měsíců do 77 let. Svými výkony dosáhli na 5 912 bodů.

 

Radnice nechala v dubnu (16.4.) nainstalovat další dvě měřící stanice rychlosti, a to v Lubině a na ulici Obránců míru. Nyní má město k dispozici 3 měřená místa a radar se na ně nepravidelně přemisťuje. Zařízení měří rychlost vozidel v obou směrech. Opatření sklízí úspěch, díky pozornosti řidičů se doprava ve všech měřených úsecích citelně zklidnila. Zatímco v květnu po instalaci radarů se počet přestupků ztrojnásobil, za další 3 měsíce se již trojnásobně snížil. V květnu průměrně 113 řidičů denně neudrželo plynový pedál na povolené rychlosti, v srpnu to bylo již jen 35.

 

V pondělí 12. října DIVADLO Kašpar přiveze do Kopřivnice dramatické představení Snímek 511. Jde o první kus z letošního programu Divadelního předplatného. Jeho uvedení splňuje aktuální epidemiologická opatření, divadlo zatím není nutno rušit, pouze diváci nedostanou občerstvení, bufet bude uzavřen. Hra o britské vědkyni Rosalindě Franklinové a o její často přehlížené roli při objevu dvojité struktury šroubovice DNA. V působivém životním příběhu je propojena složitost struktury života se složitostí struktury mezilidských vztahů. V hlavní roli se představí Eva Elsnerová, Lukáš Jůza, Jan Zadražil, Matouš Ruml a další. Divadelní spolek Kašpar tak zároveň obnoví provoz kulturního domu po čtvrtletní rekonstrukci.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice