7. 11. 2018

Kopřivnice by měla snížit emise z dopravy na 80 % oproti roku 2011, to je jeden ze stanovených limitů vyplývající z Krajského plánu zlepšování kvality ovzduší. Nejen na toto doporučení reaguje kopřivnická radnice zpracováním nového strategického dokumentu nazvaný plán udržitelné městské mobility. Na jeho pořízení získala radnice dotaci z Národního programu Životní prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí, která pokryje 80 % financí. Nový dokument, který vyjde na téměř milion a 150 tisíc korun je provázán se vznikající Koncepcí statické dopravy řešící především parkování a bude jej zpracovávat společnost UDIMO z Ostravy. S ní město spolupracovalo také před deseti lety na Komplexní dopravní studii. Plán udržitelné městské mobility bude dle smlouvy dokončen do konce příštího roku. Součástí zpracování plánu jsou průzkumy a sčítání různých druhů dopravy. První proběhlo v polovině října. Dále budou probíhat i průzkumy dopravního chování v domácnostech nejen ve městě, ale i v místních částech. Na webu města Kopřivnice bude zřízena samostatná webová stránka, na níž občané najdou bližší podrobnosti, co se právě děje, co už je hotovo a jak se mohou zapojit do diskuze o budoucnosti dopravy ve městě.

 

Expozice fotografií z dílny významného a ceněného českého fotografa Ivana Pinkavy – Lašské muzeum.Známý český fotogram pochází z náhoda, vystudoval grafiku a uměleckou fotografii, V roce 1989 spolu s dalšími fotografy Pražský dům fotografie. Ivan Pinkava je znám jako autor významově i výrazově silných černobílých fotografií, a můžeme jej zařadit k nejzajímavějším a nejoceňovanějším zástupcům evropského výtvarného umění posledních desetiletí. Každá jeho výstava je originální. I pro Kopřivnici připravil kompozici přímo na míru místní galerie. Své náměty čerpá z antické i křesťanské mytologie i z kruciálních bodů evropské kultury a výtvarného umění. V Lašském muzeu je k vidění výběr jeho prací z rozmezí let 1995-2012, tedy období, kdy se Ivan Pinkava intenzivně věnoval analogové fotografii. Výstava nazvaná Zbývá jen zlato byla otevřena slavnostní vernisáží 25. října 2018 v 17 hodin v podkroví Lašského muzea a trvá do 20. ledna 2019.

 

Středa 7.11. – přednáška centra Balsamina – Dopřejte očím relax! – naučíte se hry a techniky přirozeného zlepšování zraku.

 

Městská knihovna Kopřivnice zve přednášku pana Ladislava Cvíčka, ve které se dozvíte o kořenech událostí roku 1918, 8.11. od 18 hodin. A vila Machů chystá koncert dua z beskyd Okýbachi, 8.11.od 18:30 hod

 

Po kopřivnickém soustředění odjel český národní tým do Itálie na Mistrovství Evropy v dodgeballe, kde v silné konkurenci 18 zemí z celé Evropy uspěl. Poprvé nastoupili ve všech třech kategoriích – Muži, Mix a Ženy. V základní skupině kategorie žen Češky vyhrály nad Nizozemskem a Švédskem. V utkání o deváté místo vyhrály nad Francií a obsadily 9. místo z 13 národů. V mixu skončil náš tým v základní skupině na třetím místě, v boji o deváté místo Češi podlehli Švédsku a skončili na 10 místě z 15 národů. Největší úspěch naši zaznamenali v kategorii mužů, ve skupině porazili Polsko a Nizozemsko, ve čtvrtfinále po nastavení času český tým vyhrál překvapivě nad Walesem a postoupili do semifinále, kde prohráli s Rakouskem a v boji o třetí místo podlehli Skotsku. Obsadili tak konečné čtvrté místo z 16 zemí Evropy. Na konci listopadu se kopřivničtí dodgeballisté budou účastnit i Rakouské ligy ve Vídni a v prosinci je čeká druhé MČR v Ústí nad Labem, kde následně v březnu pořádají mistrovství střední Evropy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice