7. 8. 2017

V sobotu 5. srpna se topil muž na koupališti v Kopřivnici, díky včasné pomoci se jej podařilo zachránit. Rodina muže děkuje žákům ZŠ Alšova Ericu Váňovi a Lukáši Měsíčkovi za přivolání pomoci a všem, kteří svou pomocí přispěli k záchraně života.

 

Seminář ke druhé výzvě takzvané kotlíkové dotace, kterou vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí, se uskuteční ve středu 9. srpna v době od 16 do 18 hodin. Zájemci o dotaci se sejdou v zasedací místnosti zastupitelstva města v desátém patře městského úřadu.

 

Lidé, kteří se v Kopřivnici zapojili do aukce energií pro domácnosti, ušetří i víc než třicet procent.

 

V průběhu prvního pololetí roku 2017 došlo v Kopřivnici ke snížení počtu osob s trvalým bydlištěm z 22 226 na 22 091.

 

Bezmála ke stovce událostí po podvečerní bouřce, hlavně se spadlými stromy, vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů na území Moravskoslezského kraje během čtvrtečního podvečera a večera. Nejčastěji zasahovali v okrese Karviná nejméně na Novojičínsku.

 

Odchovanec kopřivnického fotbalu Tomáš Hykel hraje od 30. června v Baníku Ostrava.

 

S poslední červencovou sobotou byl zahájen provoz nové stanice lanové dráhy na Pustevnách. Déle než rok trvaly v oblíbeném beskydském sedle stavební práce na nové podobě stanice lanovky. Moderní stavba z kamene, dřeva a skla je dílem kopřivnického architekta Kamila Mrvy. Objekt sloužil již od roku 1937 a dříve se v něm nacházelo také vratné kolo lanovky, později zde přibyly zázemí pro půjčovnu lyží, bufet či toalety. Nynější moderní budova byla navržena v souladu s okolní přírodou tak, aby na Pustevny zapadla a nenarušovala ráz okolí. Součástí budovy jsou pokladny, půjčovna lyží a koloběžek či veřejné WC a brzy se zde otevře i obchůdek se suvenýry. Návštěvu bistra navíc zpestří, díky velkým proskleným oknům, výhled na celé panorama Beskyd, údolí Frenštátu pod Radhoštěm, vrchol Javorníku či hřeben Radhoště. V létě hosté ocení venkovní posezení na terase. Horní stanice lanové dráhy byla navržena a postavena tak, aby mohla v budoucnu bez dalších zásahů sloužit nové kabinkové lanovce. V současnosti se zpracovává projekt pro územní rozhodnutí a stavební povolení. Aktuálně je nová stanice ve zkušebním provozu, ale ještě v tomto týdnu přejde do ostrého. Průchod stanicí je možný v době provozu lanovky, tedy od 8.00 do 18.00 hodin, bistro je v provozu denně od 9.00 do 17.30 hodin.

 

 

Kopřivnická pouť proběhne v sobotu 26. a v neděli 27. srpna 2017. Kulturní dům Kopřivnice připravil na oba dny bohatý program, kde si přijdou na své především rodiny s dětmi. V sobotu od 10.00 do 16.00 hodin proběhne v Sadu Dr. E. Beneše Starodávný jarmark. Park zaplní stánkaři se svými řemeslnými a ručně dělanými výrobky nebo pochutinami. Zajímavá bude ukázka výroby ručního papíru, který bude vyroben pomocí sít a rámků z papírové hmoty. Dále budou moci návštěvníci sledovat práci mistra černého řemesla v kovářské dílně. V 11 a 14 hodin zve KDK všechny děti na pohádku O králi, kterému bylo zima, po které bude následovat malá dílnička. Další oblíbenou atrakcí pro děti bude historický kolotoč nebo pískování. O hudební doprovod se postará cimbálovka Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm. Akce se koná pouze za příznivého počasí. Ve znamení hudby bude pokračovat od 17 hodin před kulturním domem Bartolomějský večer. V programu se postupně představí kapely David Stypka & Bandjeez, RedVelvet, Circus Brothers a FiHa. Nedělní program zahájí v 15 hodin Městský dechový orchestr Kopřivnice s mažoretkami Sunny Kopřivnice. V 17 hodin zveme opět všechny děti na Kouzelné hrátky se zvířátky. Nejedná se o klasickou divadelní pohádku, kde děti sedí a poslouchají a kterou můžete vidět kdekoli jinde. Právě naopak: děti nebudou sedět ani chviličku a po celou dobu budou doslova v centru dění. „Kouzelné hrátky se zvířátky“ jsou interaktivní hudební představení určené pro děti od 4 do 8 let, které ale pobaví i děti mladší (cca od 2 let), případně i o něco starší, které si toto představení užijí jako dětskou diskotéku. Čeká vás až 15 písniček obsahujících jednoduché choreografie, jež děti snadno napodobí, a které si rády zazpívají s herci. Pořad je propojen jednoduchou, snadno pochopitelnou dějovou linií, a je doplněn několika kouzly vhodnými pro tuto věkovou skupinu. V případě nepříznivého počasí se program Bartolomějského večera i Pouťové neděle přesunou do velkého sálu kulturního domu. Na všechny tyto akce je vstup volný. Pro ty, kteří mají raději komornější koncerty, jsme připravili ve spolupráci se Zdeňkem Michálkem a rodinou Kašpárkovou Charitativní varhanní koncert v kostele sv. Bartoloměje. Společný koncert pro 4 ruce a 4 nohy – účinkují Joshua Brodbeck z USA a Martin Kasparek ze Švýcarska. Zazní tyto varhanní skladby: S. Wesley – Duet for Organ (Allegro, Andante, Fuga: alla capella), J. S. Bach – Prelude and Fugue in A minor, Gustav Merkel – Sonata in D minor for organ four hands, Op. 30 (Allegro moderato, Adagio, Allegro con fuoco), Lionel Rogg – „Jorokobi“ (Joyful Piece) 2008, Kenneth Leighton – Martyrs: Dialogues on a Scottish Psalm-tune for organ duet, Op. 73. Vstupenky v hodnotě 50 Kč lze zakoupit v IC Kopřivnice a výtěžek poputuje ve prospěch Kostela sv. Bartoloměje v Kopřivnici.

 

Hazard se v Moravskoslezském kraji rozmáhá i po zákazu, který začal platit na začátku roku. Celní správa od ledna 2017 při kontrolách v kraji odhalila 18 porušení zákona a 1 nelegální hernu. Celníci zabavili také 3 kvízomaty. Na nelegální hazard se celníci soustřeďují od ledna, kdy začal platit nový zákon o hazardních hrách. Ten dává celní správě nově pravomoc herny kontrolovat. V rámci Moravskoslezského kraje bylo pracovníky celního úřadu provedeno celkem 116 kontrol, žádná herna nebyla uzavřena. Byly zajištěny 3 kvízomaty, přestože mají celníci nové pravomoci, herny nemohou uzavírat. Nepovolené automaty proto zabavují.

 

LETNÍ KINO KOPŘIVNICE 2017

Čtvrtek 10. srpna 2017 – neděle 20. srpna 2017 – Kopřivnické koupaliště.

Pouze v případě silného deště a větru bude promítání zrušeno!

ČTVRTEK 10. 8. 2017 – 20.45 hodin – Kráska a zvíře

PÁTEK 11. 8. 2017 – 20.45 hodin – Anthropoid

SOBOTA 12. 8. 2017 – 20.45 hodin – Děti do 6 let mají vstup zdarma – Anděl Páně 2

NEDĚLE 13. 8. 2017 – 20.45 hodin – Všechno nebo nic

PONDĚLÍ 14. 8. 2017 – 20.45 hodin – Zahradnictví: Rodinný přítel

ÚTERÝ 15. 8. 2017 – 20.45 hodin – Masaryk

STŘEDA 16. 8. 2017 – 20.45 hodin – Špunti na vodě

ČTVRTEK 17. 8. 2017 – 20.45 hodin – Po strništi bos

PÁTEK 18. 8. 2017 – 20.45 hodin – Já, padouch 3

SOBOTA 19. 8. 2017 – 20.45 hodin – Bezva ženská na krku

NEDĚLE 20. 8. 2017 – 20.45 hodin – Fantastická zvířata a kde je najít

Vstupenky zakoupíte na místě v den konání.

Prosíme, přicházejte do kina s velkým předstihem, areál bude přístupný od 19.00 hodin.

Zvažte, zda je nutné přijet automobilem, dopravní situace bývá komplikovaná.

Doporučujeme vzít si s sebou deku či něco na sezení. Kapacita laviček je omezená.

Upozorňujeme, že akce není vhodná pro čtyřnohé mazlíčky.

Žádáme diváky o dodržování zákazu kouření v prostorách letního kina. Buďte prosím ohleduplní k ostatním.

Kouření je povoleno pouze ve vyhrazeném prostoru u vstupu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice