8. 4. 2020

Přehled nákazy v Moravskoslezském kraji k 7. 4. 2020

Ke dni 7. 4. 2020 je v ORP Kopřivnice 18 potvrzených případů pozitivně testovaných na COVID-19. Potvrzených případů v našem kraji je 481, uzdravené případy 7.

Přehled, trend, věkové rozložení atd.(pdf 5.3 MB)

 

Slumeko zahájilo provádění venkovní desinfekce prostor a městského mobiliáře. První zásah proběhl v úterý 7. 4. 2020.

 

Moravskoslezský kraj nabízí poradenství podnikatelům v našem kraji, kteří museli omezit své ekonomické aktivity v důsledku koronavirové pandemie a souvisejících mimořádných opatření vlády ČR. Nová webová stránka rychla-rada.cz nabízí možnost rychle, jednoduše a zcela zdarma se zorientovat v aktuálně nabízené podpoře z regionálních, státních i evropských programů. Stránky pomůžou podnikatelům v nasměrování ke konkrétní podpoře pro firmu nebo živnost nebo s podáním žádosti o podporu. Web vznikl ve spolupráci Moravskoslezského kraje se společnostmi BeePartner, Devx a Blackfish.

 

V závěru týdne se v Kopřivnici objevil první rouškomat. Od pondělí aktivita spolku Vlčovjané, kterou kopřivnická radnice podpořila zajištěním automatu a bezpečným prostorem pro jeho umístění, nabízí Kopřivničanům textilní roušky za symbolickou cenu. Rouškomat najdou lidé před vchodem radnice a za symbolické částky v něm mohou od pondělí 6. dubna 2020 zakoupit nejen textilní roušky, ale také desinfekce na ruce. Roušky do automatu dodává především spolek Vlčovjané, který během tří týdnů společnými silami našil a zcela zdarma distribuoval okolo 1 600 kusů textilních roušek do domácností, domovů pro seniory, zdravotnických zařízení a podobně a v této aktivitě dál pokračuje. Přebytky se nyní navíc rozhodl nabídnout obyvatelům Kopřivnice, a to za symbolickou částku, která by alespoň částečně pokryla náklady na výrobu roušek. Cena textilní roušky z rouškomatu je 30 korun.

 

Chcete vylepšit své okolí? Podejte svůj návrh do Ko-projektů! Jestliže nosíte v hlavě nápad jak vylepšit své okolí, máte jedinečnou možnost zapojit se do tzv. participativního rozpočtu. Participativní rozpočet byl v Kopřivnici realizován poprvé v loňském roce. Protože se tato aktivita osvědčila a mezi obyvateli města zaznamenala úspěch, rozhodla rada města v závěru března o zopakování. „Široká veřejnost tak opět dostává možnost předložit vlastní návrhy na realizaci investičních (stavební) projektů na území města Kopřivnice nebo jeho místních částí. Výstupy projektu mají být přístupné a využitelné širokou veřejností,“ uvedla koordinátorka KO-projektů Ivana Holubová. Podmínky podání žádostí jsou podobné těm loňským. „Předpokládané realizační náklady na jeden projekt nesmí překročit částku 500 tisíc korun včetně DPH a jak jsem již zmínila, musí se jednat o projekty realizovatelné na pozemcích města a využitelné širokou veřejností. Inspiraci mohou lidé najít na webových stránkách města, kde jsou v sekci Ko-projekty umístěny loňské příspěvky, které mezi sebou v druhé polovině roku soupeřily o hlasy obyvatel. Své návrhy mohou lidé podávat od počátku května až do konce června upozornila Ivana Holubová s tím, že podrobnosti zájemci najdou na webové adrese: www.koprivnice.cz/index.php?id=koprojekty-aktuality-koprivnice, na které jsou zveřejněna podrobná pravidla i potřebné formuláře. Vítěz loňských KO – projektů – výstavba dětského hřiště na sídlišti Korej, ul. Javorová, zatím čeká na svou realizaci. „S ohledem na současná karanténní opatření předpokládáme, že v podzimních měsících bude veřejnost opět oslovena s nabídkou ovlivnit finální vzhled hřiště a následně město začne s výstavbou. Jakmile bude vybrán zhotovitel, město je připraveno začít s jeho výstavbou,“ dodala na závěr koordinátorka Holubová.

 

Hyundai 14. dubna obnoví výrobu. ​Automobilka v Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude po opětovném spuštění výroby fungovat zpočátku na dvě směny místo obvyklých tří. Střídat se bude ranní a odpolední směna, zaměstnanci, na které vyjde noční, dostanou náhradu mzdy ve výši 70 procent průměrného výdělku, řekl mluvčí automobilky Pavel Barvík. Uvedl, že dočasný provoz ve dvou směnách umožní firmě lépe reagovat na aktuální složitou situaci na trhu. „Efektivnější bude i plánování dodávek materiálu od našich dodavatelů. Nepřítomnost pracovníků na nočních směnách nám dá možnost využít tento čas k dezinfekci a dalším opatřením pro zajištění maximální péče o zdraví našich zaměstnanců,“ řekl Barvík.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice