8. 7. 2024

KOMTERM Morava oznamuje, že z důvodu plánovaných oprav a provádění revizí, které nelze za provozu teplárny provádět, bude od čtvrtku dne 25. 7. 2024 v brzkých ranních hodinách přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne v neděli dne 28.7.2024 v dopoledních hodinách. Teplárna se omlouvá za vniklé potíže a děkuje za pochopení.

 

Od 1. června jsou otevřeny 4 trasy oblíbené outdoorové hry Lašský poklad, hry pro všechny generace, které jsou plné zábavy, poznání i dobrodružství. Letos organizátoři přišli s novým odměňovacím systémem. V Lašské bráně Beskyd, tedy v obcích Kopřivnice, Štramberk, Příbor a Hukvaldy jsou až do 31. října připraveny speciální trasy se soutěžními otázkami, na jejichž konci čeká účastníky napínavé odemykání Lašského pokladu. Nečekejte jen jednoduché otázky pro nejmenší. Někdy je potřeba, aby na hledání správných odpovědí spolupracovali všichni členové výpravy jako jeden tým. Pro ty, kdo absolvují všech 8 soutěžních tras a odevzdají soutěžní ústřižek, čeká na podzim soutěž o velký Lašský poklad. Více informací o jednotlivých trasách a pravidla soutěže najdete na www.lasskypoklad.cz. Akce končí 31. října a do 30. listopadu budou vyhlášeni vítězové dalších hodnotných cen.

 

Moravskoslezský kraj začíná ve Skotnici budovat nový domov se zvláštním režimem. Ve třech domcích budou mít zázemí a péči lidé s duševním onemocněním v kombinaci s mentálním nebo zdravotním postižením. Tato nová služba bude spadat pod krajskou organizaci Domov NaNovo. Podporu v nepřetržitém provozu bude lidem zajišťovat tým proškolených pracovníků služby a odborná externí podpora. Práce budou podle smlouvy trvat 16 měsíců, zahájení provozu služby je naplánováno na jaro 2026.

 

Pokuta za jízdu s propadlým řidičským průkazem může činit až 2 500 Kč. Platnost řidičského průkazu letos vyprší 296 tisícům Čechů. Proto je rozumné si před odjezdem na letní dovolenou zkontrolovat platnost řidičského průkazu a případně včas požádat o nový. Stačí se jednoduše přihlásit pomocí bankovní identity do Portálu dopravy a během chvíle tam vše vyřídit. V zahraničí u sebe kartičku řidičského průkazu musíte stále mít, možnost jízdy bez řid.průkazu platí od ledna pouze na území České republiky. Online žádost o nový řidičský průkaz přes Portál dopravy může podat každý, kdo má bankovní identitu. Nový řidičský průkaz je zdarma do 20 dnů a k vyzvednutí je na kterémkoliv z 206 obecních úřadů obcí s rozšířenou působností.

 

Porodnice Nový Jičín přidává nové termíny předporodních kurzů v Kopřivnici a Hranicích. V Novém Jičíně je kapacita téměř naplněna. Předporodní kurzy jsou zcela bezplatné a těší se značné oblibě mezi rodičkami. Volná místa proto ubývají poměrně rychle. Budoucí maminky tak získají kompletní informace o porodu a šestinedělí, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Další informace a přihlášku lze nalézt na webových stránkách, Facebooku porodnice nebo Instagramu porodnice v Nemocnici AGEL Nový Jičín.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice