8. 8. 2011

V pondělí 8. 8. 2011 začíná 46. sezona umělé ledové plochy v Kopřivnici.

 

ČTK: Tatra Kopřivnice dnes představila na internetových stránkách https://www.tatraphoenix.com/cs nový model nákladního vozu Tatra Phoenix. Spolupracovala na něm s nizozemskou společností DAF Trucks N.V. Přední světový producent nákladních vozů bude dodávat Tatře kabiny a motory.  Pro představení veřejnosti využijeme pravděpodobně ostravské Dny NATO či Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně.Nová Tatra se může pochlubit především modernější a prostornější kabinou ve dvou či třímístné verzi. Zásadní inovací prošel i motor. Je vodou chlazený a dodává ho nizozemská firma PACCAR s holdingu DAF. Objem motoru je 12,9 litru. Upraven byl i podvozek Tatry. Podle informací zveřejněných na internetu může Tatra Phoenix dosáhnout maximální rychlosti 85 kilometrů v hodině. Přední nájezdový úhel může být až 35 stupňů. Vedení společnosti zatím nechce zveřejnit cenu, za kterou se nový vůz bude prodávat. Nový vůz Tatra, zkonstruovaný i vyrobený v Kopřivnici, se má postupně stát nejdůležitějším produktem v oblasti civilních trhů. Automobilka jej chce nabízet firmám ve stavebnictví, důlním průmyslu, lesnictví, při těžbě ropy a plynu, ale i v jiných průmyslových odvětvích. Tatra předpokládá, že s tímto vozem vstoupí do nových teritorií a získá nové zákazníky.

 

Vyhlášení nejhezčí rozhledny ČR se uskuteční v úterý 9. srpna.

 

Pro příznivce kytarových tónů je pozvánka na koncert maďarského kytaristy SÁNDORA MESTERA, který se odehraje v podkroví Muzea Fojtství v Kopřivnici dne 11. 8. 2011. Začátek koncertu v 17:00 hodin. VSTUP ZDARMA!

 

Lašské muzeum zve širokou veřejnost na výstavu fotografií Ladislava Čevely s názvem „Bílá hora“. Uvidíte fotografie s přírodní tématikou hlavně z okolí Kopřivnice. Výstava se nachází v 1. patře muzea a je zde k vidění od 4. 8. do 30. 10. 2011 v době od 9:00 do 17 hodin, v říjnu pak do 16:00.

 

Kopřivnice zavedla nový informační systém o kvalitě ovzduší. Na televizním panelu, který byl počátkem srpna instalován ve vestibulu radnice, mohou lidé sledovat čerstvá data o imisních koncentracích, ale také informace o stavu vody v řece Lubině či aktuální předpověď počasí.

 

Sežrání mamuta – pravěká hostina se koná v sobotu 13.8.2011 na Štramberské Trúbě. Čeká na Vás porcování a ochutnávka pravěkých a historických specialit, ukázka pečení přírodního kváskového chleba, stylová obsluha, zábavné soutěže, dobová hudba. Po setmění letní kino s promítáním filmu Byl jednou jeden král.

 

V Závišicích se v sobotu 13. 8. chystají opět po roce Obecní dožínky. 21. ročník letos zpestří První farmářské trhy.Průvod účastníků vyrazí v 15. 00 od hasičské zbrojnice, v 15. 30 bude předán dožínkový věnec a v 16.00 začíná zábavné odpoledne s kapelou Stráňanka s bohatým programem.

 

V sobotu 13. srpna 2011 od 9 do 17 hodin se na zkušebním polygonu automobilky Tatra uskuteční 3. ročník setkání historických vozidel a motocyklů s názvem „1000 veteránů“. Lidé si budou moci zblízka prohlédnout nejen nablýskané veterány různých značek, ale také vojenské či závodní automobily. Kromě toho je čeká bohatý doprovodný program. Nevšední zážitky slibují například jízdy pravidelnosti a soutěž elegance, předváděcí jízdy automobilů Tatra, ukázky práce s hasičskou technikou, možnost zapůjčení terénních čtyřkolek, vozítek Segway, elektrických kol a skútrů či vyhlídkové lety vrtulníkem. Pro majitele veteránů bude rovněž připravena burza náhradních dílů a pro všechny účastníky sleva na vstup do Technického muzea Tatra.

 

Devítijamkové přírodní golfové hřiště vyrostlo v obci Hukvaldy. Golf se bude hrát v sousedství zříceniny hradu Hukvaldy, vzácného buku, a památníku místního rodáka a hudebního skladatele Leoše Janáčka. Areál nízkorozpočtového hřiště z pera Jiřího Veldena par 33 se může pochlubit zbudovanou vodní tůní nebo odpočinkovou zónou na třetí jamce. Na hřišti bylo vysázeno 500 stromů. V letošním roce je hotovo šest jamek a klubovna, zbylé tři jamky se dostaví v roce 2012. Hráči budou mít k dispozici půjčovnu golfového vybavení a jednou týdně také možnost využít cvičitele s oprávněním k získání zelené karty. V neděli 14. srpna se na hřišti uskuteční první turnaj. Pro veřejnost bude přístupné od pondělí 15. srpna 2011.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice