8. 9. 2021

V pátek 10. září zhruba od 15:30 do 17 hodin bude na parkovišti před městským úřadem k vidění asi dvacet historických vozů, které do Kopřivnice zavítají v rámci srazu Jaguar klubu. Zájemci si mohou přijít nablýskané veterány prohlédnout.

 

Novinka PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST. Autobusový spoj č. 927: Kopřivnice-Příbor-Nový Jičín-Hranice. Pouze na objednávku prostřednictvím mobilní aplikace ODISapka, kde je možno vyhledat potřebné spojení, poté zakoupit jízdenku a tím spoj objednat. Druhou možností je zavolat na telefonní číslo 773 605 066 a objednat si spoj touto formou. Objednávka je však možná nejpozději 60 minut před výjezdem spoje z výchozí zastávky dle jeho jízdního řádu.

 

V Komplexním onkologickém centru v Novém Jičíně v těchto dnech dochází k demontáži jednoho ze dvou lineárních urychlovačů, který sloužil pro léčbu pacientů od roku 2010. Souběžně s tím již probíhají stavební úpravy související s návozem, instalací a provozem nového zařízení TrueBeam, s jehož uvedením do klinického provozu se počítá v listopadu 2021. To disponuje vysokým dávkovým příkonem a možnostmi velmi rychlého, přesného nastavení a ozáření pacientů v kratším ozařovacím čase, což výrazně zlepšuje přesnost ozáření, a to i v případě velmi malých ložisek a zároveň umožňuje využití v podstatě všech nových moderních ozařovacích technik.

 

Letos Kulturní dům Kopřivnice nevyhlásil nové Divadelní předplatné 2021/2022. Nyní zajišťuje náhradní termíny neodehraných titulů a novinky chystá až na následující sezonu. Vrcholem divadelní série měl být v květnu Exupéryho MALÝ PRINC. Jan Cina k nám přijede v náhradním termínu 21. září. Neobyčejný příběh obyčejné irské rodiny- s názvem Třetí prst na levé ruce je nově přesunut na Pondělí 27. 9. 2021, Hrají Iva Pazderková a Martina Randová. O co jde, výstižně předjímá motto: „Můžeme si vybrat svoje přátele, ale rodinu si člověk nevybírá.“ Na březen 2020 byla připravena Francouzská komedie CHLAP NA ZABITÍ, kde excelují Miroslav Vladyka a Filip Blažek. Pro tento titul se podařilo získat náhradní termín na pátek 8. 10. 2021 Divadelní spolek Kašpar měl obnovit vloni na podzim představit Portrét britské vědkyně Rosalindy Franklinové. Pro Snímek 51 je potvrzen náhradní termín – úterý 11. 1. 2022.

 

Svatováclavský hudební festival má opět mezinárodní rozměr s řadou naprostých uměleckých špiček. Na programu 18. ročníku jsou špičkové koncerty duchovní a tzv. staré hudby, komorní i alternativní projekty od 3. – 28. září 2021 Nabídka je pestrá, festival nabízí 31 živých koncertů na různých místech Moravskoslezského kraje. Součástí festivalu jsou i besedy s autory. V neděli 19. 9. 2021 od 18:00 hodin se festival rozezní v kostele sv. Bartoloměje. Program: „Quasi Aquila“ nabídne italské inspirace v podání ENSEMBLE CASTELKORN – pařížského souboru založeného českým houslistou Josefem Žákem.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice