9. 10. 2019

Město Kopřivnice zve na výstavu, která přibližuje sociální služby poskytované ve městě a jeho blízkém okolí. Výstava je ve vestibulu radnice k vidění do pátku 11. října. Ve středu 9. října se v rámci výstavy uskuteční prodej výrobků z nové sociálně terapeutické dílny EFFATHA Slezské diakonie. Všichni jste srdečně zváni!

 

Revitalizace centra města letos nezačne, rada města 8. 10. na svém jednání zrušila veřejnou zakázku na zhotovitele projektu.

 

Anonym nahlásil 5. 10. bombu v Green clubu, po evakuaci cca 300 osob a prozkoumání vnitřních prostorů klubu byl výskyt výbušniny vyloučen.

 

Ve čtvrtek 10. 10. od 10 hodin bude spuštěno hlasování v akci KO-PROJEKTY aneb participativní rozpočet města Kopřivnice. Hlasování a více info na www.koprivnice.cz/ko-projekty

 

Veřejné projednání návrhu řešení dopravní situace v okolí ZŠ E. Zátopka se koná 14. 10. od 16 hodin v 10. patře radnice.

 

Druhé kolo náboru do First Smile Kopřivnice se koná ve Vile Machů 17. 10. od 18 hodin.

 

Nominace sportovců MS kraje lze zasílat na webu sportovec.msk.cz do 24. 11. 2019.

 

Kopřivnická radnice zve všechny zájemce na seminář týkající se využití Dešťové vody a Nové zelené úsporám. Přijďte zjistit, jak využít dešťovou vodu pro domácnost i zahradu nebo jak získat finance z dotací. Seminář se uskuteční ve středu 9. října od 17 hodin v 10. patře kopřivnického městského úřadu. Všichni jste srdečně zváni!

 

Tržby společnosti TATRA TRUCKS za devět měsíců letošního roku přesáhly tři miliardy korun, EBITDA činí čtvrt miliardy Kč. TATRA TRUCKS letos získala několik významných zakázek, a to jak na domácím trhu, tak v zahraničí. V polovině srpna podepsala společnost kontrakt s Ministerstvem obrany ČR za více než půl miliardy korun, navázala na loňské dodávky podvozků pro vojenské aplikace do Brazílie a velkou zakázku plní kopřivnická společnost i pro jordánského zákazníka.

 

Putovní výstava o ohrožených živočiších. 7. 10. 2019 – 31. 10. 2019 Čítárna knihovny v kulturním domě, Kopřivnice.

 

Dobrodružná cesta Martina Ondráška se stanem po USA. Národní parky USA – 10. 10. 2019 – Čtvrtek 18.00.

 

KDK zve na představení Koule (1. divadelní předplatné) a to 10. října., přijede Martin dejdar, a další známé tváře.

 

Farmářský trh 11. 10. od 9 do 16 hpd, prezentace projektu Ryba na talíři, mykologická poradna pana Durčeka.

 

V pondělí 30. září podepsal kopřivnický hokejový klub na tři roky smlouvu s novým generálním partnerem, který je i generálním partnerem našich házenkářů. Nový sportovní název klubu je od 1. října HC ISMM Kopřivnice a oficiální představení generálního partnera bude dne 12. října při příležitosti domácího utkání s Havlíčkovým Brodem.

 

Galerie Galaxie se zaplnila v pátek 27. září 2019, a to již dopoledne, kdy se do objektu vypravili radní, aby se seznámili s postupem rekonstrukce. O proměnu bývalé konírny v Galerii galaxie se stará Magdalena Holubová a nezisková organizace Purpura, což je otevřená skupina dobrovolníků různých profesí a zaměření, kteří se rozhodli vytvořit v Kopřivnici první art brut galerii ve střední Evropě pro umělce čistého srdce. Setkávají se tu nejen výtvarníci, aktuálně vystavuje fotografie Hanka Šrajerová a pátečním akustickým koncertem sbírku pro Galaxii podpořili kopřivničtí muzikanti – Lenka Szabo Hrůzová, bratři Galiové a Vašek Kocián. Dobrovolné vstupné a dary pomáhají dotáhnout do konce letošního roku 1. etapu rekonstrukce, měl by být dokončen interiér podle disajnéra Tomáše Kadeřábka. Purpura děkuje všem posluchačům za podporu, v dobrovolné kasičce se sešlo 2310 korun.

 

Kraj chce vychovávat nadané studenty techniky. Vznikne nové lyceum. Moravskoslezský kraj se chce mnohem více zaměřit na technicky nadané mladé lidi a proto vznikne v Ostravě Technologická a podnikatelská akademie. Sídlo bude mít na Vysoké škole báňské a univerzitní profesoři tam budou i vyučovat. Středoškoláci budou mít díky tomu k dispozici nejmodernější techniku.

Zastupitelé Moravskoslezského kraje se snaží přilákat co nejvíce mladých lidí k technickým oborům. Začíná se už v některých mateřských školkách, kde děti chodí do dílny vyrábět nejrůznější předměty. Nyní přichází kraj s úplnou novinkou v rámci země. V prostorách VŠB vznikne Technologická a podnikatelská akademie pro mimořádně technicky nadané žáky. „Chceme dát šanci talentovaným mladým lidem,“ vysvětluje hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Součástí akademie bude nová střední škola, vzdělávací středisko pro učitele a tréninkové středisko pro žáky z ostatních škol, které kraj zřizuje. Na vzdělávání žáků se budou podílet univerzitní odborníci a inovativní firmy. Lyceum je bude zároveň motivovat, aby vysokou školu studovali právě zde a neodcházeli z kraje. „Jestliže o to mají zájem, musíme jim vybudovat zázemí a proto se škola bude budovat v prostorách VŠB. Studenti tak budou mít přístup k laboratořím a novým technologiím,“ dodává hejtman.

Nová akademie vznikne ve dvou fázích. Od září 2020 bude první rok činnosti zaměřený na odborné vzdělávání pedagogů. První žáci oboru Technické lyceum nastoupí v září 2021. Ročně by mělo přijít 30 žáků.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice