9. 12. 2011

 

TV studio KTK se svými partnery připravilo na vánoční dny komponovaný pořad „Vánoce v kostele svatého Bartoloměje“, ve kterém se na téma Vánoce zamýšlí farář Jiří Ramík a zpívají děti kopřivnických základních škol. Vánoční pořad můžete vidět na programu KTK od 23.  12.  2011 do 30.  12.  2011, premierově v pátek v 18.00 hodin.

 

Kopřivnice letos již popáté v řadě obhájila své zařazení do kategorie B místních Agend 21. Tím opět potvrdila, že v zapojování veřejnosti, strategickém řízení a směřování k udržitelnému rozvoji patří k opravdové špičce. Při obhajobě před odbornou komisí musela prokázat, že dosáhla určitého pokroku oproti předchozímu roku. Ačkoliv B je zatím nejvyšší udělovanou kategorií, stoupající úroveň českých měst vedla k nutnosti vytvoření metodiky pro kategorii A. Kopřivnice byla Národní sítí Zdravých měst ČR požádána, aby na tvorbě nových pravidel a jejich pilotním testování spolupracovala. Za spolupráci při tvorbě a pilotním testování nových kritérií byla Kopřivnice oceněna na Celostátní konferenci Národní sítě Zdravých měst ČR.

 

Na vědomost se dává, že 16. – 17. 12. 2011 proběhne Růžová Vánočka – divadelní přehlídka dětského, studentského a jinak mladého divadla v DDM Kopřivnice.

 

Prima Family, nový kanál FTV Prima, který bude vysílat na stávajících frekvencích TV Prima od 1. 1. 2012, bude dostupný všem klientům KTK. Prima Family bude tedy dostupná jak v analogu tak i v KTKdigi, tedy všude tam, kde je dnešní Prima TV. Společnost FTV Prima bude vysílat program Prima Family pod novou licencí. Stávající licenci na TV Prima chce vrátit. Změnou vysílatel docílí očištění programu od regionálního vysílání, které historicky musela poskytovat i v době přechodu na digitální vysílání. Všechny tři neplacené kanály pod značkami Prima Family, Prima Cool a Prima Love naladíte na svých DVB-C přijímačích.

 

Cestovatelské přednášky na Chatě Dr. Hrstky začínají cestou Marka Šimíčka po jezeře Bajkal. Přednáška se jmenuje „Bajkal 700“. Číslo v názvu znamená 700 km, které ušel pěšky. Jestli vás taky zajímá, jak se asi cítil v -20 stupních a chcete si poslechnout jeho vyprávění nebo také zhlédnout jistě zajímavé fotky, přijďte v sobotu 10.12. v 19 hodin na chatu Dr. Hrstky.

 

Pozvánka  do Lašského muzea v Šustalově vile na VERNISÁŽ vánoční výstavy s názvem Paličkovaná krajka: Výstava potrvá od 8. prosince až do 15. ledna 2012.

 

3. ledna 2012 bude otevřena v pořadí druhá třída mateřské školy při ZŠ a MŠ na ul. 17. listopadu. Zápis do nově vzniklé třídy se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince 2011 od 14:30 hodin v prostorách školy. Kritériem přijetí bude věk dítěte. Přihlédnuto bude rovněž ke skutečnosti, zda má dítě ve škole sourozence.

 

Nabídka města na nájem městských bytů za podmínky přistoupení k závazku: Šest bytů je určeno široké veřejnosti a jeden byt č. 28 o velikosti 1+2  v č. p. 1141 na ulici Alšova je určen pouze stávajícím nájemcům městských bytů. Nabídka platí od 29. 11. 2011 do 02. 01.2012.

 

7. zasedání zastupitelstva města Kopřivnice, v přímém přenosu na KTK ve čtvrtek 15. prosince od 16 hodin. Na programu jednání je mimo jiné návrh rozpočtu města na rok 2012, výzva k podání nabídek koncesního řízení týkající se zajištění kulturně světových činností a provozování kulturního domu v Kopřivnici, výběr partnera pro kapitálový vstup do společnosti Teplo kopřivnice, smlouvy a další informace týkajíc se odkanalizování místní části Lubina, návrh vyhlášky o místním poplatku za odpady, poplatku ze psů a hracích automatů a další body – podrobný program na webových stránkách.

 

Přehled vánočních koncertů a výstav:

Pozvánka do Lašského muzea v Šustalově vile na vánoční výstavu z tvorby Jarmily Heimerlové s názvem Paličkovaná krajka. Výstava potrvá až do 15. ledna 2012.

11.12 adventní koncert na škole sv. Zdislavy

15. 12. – Velký vánoční koncert, ve škole Emila Zátopka, souběžně je připraven Den otevřených dveří a vánoční jarmark.

14. 12. – koncert I. ZUŠ Mis Music

16. 12. – soutěž kopřivnických kapel

20. 12. 2011, 17:00 – 19:00 hod. –  KDK: Koncert pěveckých sborů základních škol v Kopřivnici

21. 12. 2011 – Vánoční koncert ZUŠ Zdeňka Buriana, Kopřivnice, velký sál Katolického domu

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice