9. 12. 2019

Ringhofferova vila bude druhý prosincový týden hostit setkání, při kterém se veřejnost dozví podrobnosti týkající se výstavby nového muzea automobilů značky Tatra, stavu rekonstruované Slovenské strely a mnoho dalšího. Setkání je naplánováno na úterý 10. prosince 2019 od 17 hodin a pozvání na něj přijali nejen zástupci společnosti Tatra Trucks, a. s., ale také Moravskoslezského kraje, protože právě kraj je hlavní investorem výstavby nového muzea. „Množily se dotazy týkající se výstavby nového muzea, úprav prostor kolem něj a stavu Slovenské strely. Proto jsme se rozhodli uspořádat veřejné jednání, na kterém budou tyto zásadní projekty představeny těmi nejpovolanějšími,“ sdělil za hlavní pořadatele vedoucí odboru rozvoje města Jiří Štěpán. Veřejnost bude moci nejen zhlédnout prezentace od zástupců společnosti Tatra Trucks, a. s. a zástupců kraje, ale také položit vedení města a přítomným prezentujícím své dotazy. „Protože jsou prostory Ringhofferovy vily omezené a my počítáme s tím, že tato témata zajímají spoustu lidí, rozhodli jsme se veřejné jednání streamovat. To znamená, že jej v úterý 10. prosince budeme od 17 hodin živě přenášet na facebookovém profilu města Kopřivnice,“ uvedla za město jeho tisková mluvčí Jana Hromočuková. Pokud vás zajímá vzhled nového muzea, nové expozice národní kulturní památky Slovenské strely či úprava veřejného prostranství okolí muzea, určitě do Ringhofferovy vily přijďte anebo si průběh jednání pusťte. Začínáme v úterý 10. prosince v 17 hodin.

 

V úterý 10. prosince od 17 hodin začíná vánoční koncert první soukromé základní umělecké školy MIS music v katolickém domě.

 

Od 19 hodin hrají v kulturním domě inteligentní, důvtipnou a vynalézavou situační komedie plnou nečekaných situací nazvanou Můj nejlepší kamarád.

 

O hodinu později začíná s několika průvodci procházka potmě Kopřivnicí. Baterky a strach máte zanechat doma, zvídavé dotazy naopak vemte s sebou.

 

Se sbory základních škol Kopřivnice pod vedením paní učitelky Evy Nedjalkové si můžete před KDK zazpívat známé koledy od 18 hodin stejně jako s dětmi za ZŠ Mniší před kulturním domem ve vlčovicích.

 

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani se představí v kopřivnickém kinosále ve středu 11. prosince od půl osmé večer.

 

Studenti Střední školy automobilní z Ústí nad Orlicí v minulém týdnu získávali praktické a odborné zkušenosti ve společnosti Tatra Trucks. V rámci druhého ročníku projektu „Tatra do škol“ budou následně sestavovat nový vůz Tatra Phoenix 4×4 z dodaných součástek. Stavba bude trvat cca 3 měsíce a nové vozidlo se následně vrátí do Kopřivnice, projde diagnostický procesem a zkušebními jízdami na místním polygonu.

 

V Lubině bylo 28. listopadu téměř po 60 letech oživeno srdce Slovenské strely. Motory firma převzala minulý rok v říjnu a hned se pustila do náročné restaurátorské práce, po celém rozebrání a vyhodnocení stavu se musely některé díly nechat udělat nové. Slovenská strela nebyla unikátní jenom svým převratným designem, ale také svým pohonem. Vynálezce Josef Sousedík pro tento stroj vynalezl unikátní elektromechanický systém přenosu výkonu a je složen ze dvou motorů. Oba motory by tak měly být do konce roku zcela hotové a předány do Hranic. Generální oprava unikátní technické památky má celkově stát 35 milionů korun, včetně nového pavilonu pak vyjde na téměř 120 milionů.

 

Poslední letošní bleší trh v katolickém domě zaplnil všechny místnosti včetně chodby a 70 prodejců nabízelo široký sortiment věcí cca 100 stolech. Více než 500 návštěvníků mohlo levně nakoupit téměř cokoliv. K dispozici bylo nepřeberné množství hraček, dekorací, oděvů, sportovních potřeby, knih, elektroniky, CD a LP desky a také retro či sběratelské kousky nebo vánoční dárky a ozdoby. Nechyběla sbírka zimního oblečené pro nízkoprahové denní centrum Racek. Blešák se za několik let svého trvání stal prostorem pro objevováním pokladů, oživování starých věcí a také setkávání s přáteli a známými.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice