9. 5. 2022

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2022 (26. ročník)

Tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha

se koná ve středu 11. května 2022.

Prodej ve čtvrtek12. a pátek 13. 5.  v knihovně v kulturním domě

ve čtvrtek i na pobočce Sever v komunitním centru Pětka

Barva stužky: fialová

Hlavní téma letošní sbírky: Prevence nádorů děložního čípku a varlat

Na sbírkový účet Českého dne proti rakovině 65 000 65 / 0300 je možné přispívat od 1. 4. 2022.

 

Ve čtvrtek 5. května v 17 hodin, tedy v předvečer výročí osvobození našeho města, se konalo pietní setkání u pomníku padlých před bývalou ZŠ Náměstí. Památku obětí druhé světové války uctili zástupci města a Českého svazu bojovníků za svobodu položením kytic, poté následoval krátký proslov.

 

Plánování sociálních služeb pokračuje 9. května od půl čtvrté odpoledne na radnici veřejným jednáním pracovních skupin Senioři, Osoby se zdravotním postižením a osoby v tíživé životní situaci. Zvána je široká veřejnost a na programu bude projednání návrhu dokumentu a formulování cílů, opatření a aktivit na následující období.

 

Anketa Sportovec Moravskoslezského kraje za rok 2021 má své vítěze. Titul Sportovec roku získala oštěpařka Nikola Ogrodníková. Na slavnostním galavečeru byli oceněni také další sportovci a sportovní kluby Moravskoslezského kraje. Do síně slávy byl letos uveden bývalý československý sportovní gymnasta, bronzový olympionik a mistr Evropy z roku 1977 Jiří Tabák. V síni slávy jsou Jiří Raška, manželé Zátopkovi, Ivan Lendl, Taťána Netoličková nebo Verner Lička. Z rukou hejtmana převzal cenu v kategorii družstev hokejový tým HC Oceláři Třinec s trenérem Václavem Varaďou.

 

Kvalitní filmy, dokumenty  i extrémní  zábavu si můžete dopřát v průběhu letošního května. V rámci volného vysílání, které probíhá od 3. 5. 2022 do 31. 5. 2022, mohou všichni klienti KTKdigi sledovat 4 kanály:  DISCOVERY SCIENCE HD, DISCOVERY TURBO XTRA HD, FILM EUROPE+ HD, EXTREME SPORTS CHANNEL.

V květnu mohou všichni zákazníci KTKdigi, bez ohledu na svůj balíček, přepnout televizor na dočasně odkódované programy. DISCOVERY SCIENCE HD- nabízí Velké vědecké myšlenky, poslední výkřiky techniky a nové převratné objevy. Kanál zábavným způsobem poukazuje na to, jak věda a technika ovlivňují náš život dnes i do budoucna.

DISCOVERY TURBO XTRA HD  je televizní stanice skupiny Discovery, zaměřená zejména na muže ve věku od 18 do 45 let, kteří milují automobilové sporty a extrémní zábavu. Kanál se zaměřuje také na propojení historie se současností.

Na filmovém kanálu Film Europe + HD můžete sledovat spoustu kvalitních filmů ve vysokém rozlišení a bez reklam. Uvidíte nejen československou filmovou tvorbu, ale i snímky z celé Evropy.

Extreme Sports Channel přináší pestrou nabídku sahající od dokumentů, které chytnou za srdce, přes výzvy pro světoběžníky až po sportovní šampionáty v extrémních sportech.

 

Lidé mohou od 1. 5. navrhovat Ko-projekty, letos je na ně vyčleněno 600 tisíc.

 

V pátek 13. 5. proběhne první ze čtyř letošních farmářských trhů.

 

Zimní stadion opět nabízí k in-line bruslení umělou plochu, rezervace není nutná, bruslení pro veřejnost ve všední dny od 9 do 14 hodin, o víkendech od 14:30 do 20 hodin.

 

Ve dnech 7. až 15. 5. proběhne 14. ročník celorepublikové kampaně Týden pro rodinu.

 

Slavnostní ocenění bezpříspěvkových dárců krve proběhne 15. 6. v 16 hodin v Ringhofferově vile.

 

Peticí se 180 podpisy se obrátili na místní radnici Někteří obyvatelé kopřivnické čtvrti Na Luhách a části Lubiny a Vlčovic kvůli hluku sportovních vozů ze zkušebního polygonu Tatra.

 

Dne 4. a 5. června se bude na polygonu konat jubilejní 10. ročník Kopřivnických dnů techniky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice