9. 8. 2017

 

Přiveď nového dárce, dostaneš dárek! Nový Jičín akutně hledá dárce krve! Odběry prvodárců: PO a ÚT, 6:30 – 9:30 HOD. TRANSFÚZNÍ ODDĚLENÍ NEMOCNICE NOVÝ JIČÍN. Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Dárce má nárok na pracovní volno s náhradou mzdy, vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení, a může si uplatnit nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 2000 korun za každý absolvovaný odběr.

 

Město Kopřivnice zve ve středu 9. 8. 2017 všechny na jedinečný mírový pochod v centru města od 18.00. Znáte alespoň 8 věcí, které zlepšují náladu? Přijďte se podívat na jedinečný pochod s volským povozem, připraven je i další zábavný program.

 

Seminář ke druhé výzvě takzvané kotlíkové dotace, kterou vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí, se uskuteční ve středu 9. srpna v době od 16 do 18 hodin. Zájemci o dotaci se sejdou v zasedací místnosti zastupitelstva města v desátém patře městského úřadu.

 

Ve čtvrtek 10. 8. pokračuje Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež a pro všechny, kteří chtějí něco prima zažít, akcí Alkatraz ve skautském centru Vanaivan.

 

LETNÍ KINO KOPŘIVNICE 2017. Čtvrtek 10. srpna 2017 – neděle 20. srpna 2017 – Kopřivnické koupaliště. Pouze v případě silného deště a větru bude promítání zrušeno! Vstupenky zakoupíte na místě v den konání. Prosíme, přicházejte do kina s velkým předstihem, areál bude přístupný od 19.00 hodin. Zvažte, zda je nutné přijet automobilem, dopravní situace bývá komplikovaná. Doporučujeme vzít si s sebou deku či něco na sezení. Kapacita laviček je omezená. Upozorňujeme, že akce není vhodná pro čtyřnohé mazlíčky. Žádáme diváky o dodržování zákazu kouření v prostorách letního kina. Buďte prosím ohleduplní k ostatním. Kouření je povoleno pouze ve vyhrazeném prostoru u vstupu. ČTVRTEK 10. 8. 2017 – 20.45 hodin – Kráska a zvíře / PÁTEK 11. 8. 2017 – 20.45 hodin – Anthropoid

 

 

Míra nezaměstnanosti v Moravskoslezském kraji sevv červenci mírně zvýšila na 6,3 procenta, o desetinu procentního bodu na 6,3 procenta. Bez práce tak bylo téměř 55 tisíc lidí. Mezi nezaměstnanými přibylo více absolventů nebo lidí, kterým skončily terminované pracovní smlouvy, zvýšil se také počet volných pracovních míst v regionu. Zaměstnavatelé nejvíce poptávají pomocné pracovníky ve výrobě, zedníky, dlaždiče, montéry suchých staveb, ale také uklízeče, prodavače, nebo obchodní zástupce. Oproti minulému měsíci přibylo v evidenci úřadu práce v kraji téměř 500 žadatelů. Nejvíce lidí bez uplatnění je v Ostravě a v Karviné. Podle mluvčí krajské pobočky úřadu by se mohla nezaměstnanost v příštích měsících ještě zvyšovat, s ukončováním sezónních prací, s blížícím se podzimem a samozřejmě zimním obdobím se očekává mírný nárůst nezaměstnanosti.

 

Festival Šostýnská Venuše má své místo v Kopřivnici již pěkných 10 let a její organizátor – taneční skupina Farridah – dokonce 14 let! Retrospektivní výstava fotografií přibližuje deset let festivalu. Představí se taneční skupiny Farridah a Ženšen a dětské taneční skupiny Amirah a hosté festivalu. Výstava potrvá od 1. do 31. srpna a je umístěna ve vestibulu Městského úřadu Kopřivnice.

 

Bezpečnost v Moravskoslezském kraji. V prvním pololetí roku 2017 v regionu opět poklesla kriminalita a to o téměř 10 procent. Zatímco v pololetí roku 2016 prověřovali moravskoslezští policisté celkem 13 866 trestných činů, letos to bylo o 1330 skutků méně a prověřování bylo započato u 12 536 trestních věcí. Pachatelé byli zjištěni u 5 680 skutků, což činí zhruba 45 procent.

Nejvíc trestných činů bylo již tradičně spácháno na území Městského ředitelství policie Ostrava a to konkrétně celkem 5 523 trestných činů. Dalším zatíženým teritoriem je Karvinsko s 2 645 skutky, Frýdeckomístecko s 1 408 trestnými činy. Naopak nejméně trestných činů bylo spácháno na Bruntálsku a to celkem 755.

Nejčastěji policisté započali prověřovat okolnosti krádeží věcí z vozidel. Celkem se jednalo o 1 106 skutků. Srovnáme-li v pololetí také nejzávažnější trestnou činnost, pak konstatujeme, že došlo k nárůstu počtu vražd. Zatímco vloni v období prvních pololetí bylo spácháno sedm vražd, letos to bylo jedenáct těchto zločinů. Pachatele známe u všech citovaných trestných činů.

Zmínit lze rovněž bilanci na úseku toxikriminality. V letošním prvním pololetí zahájili policisté trestní stíhání 221 osob, vloni pak 244 osob. Policisté letos zajistili 23 varen (stejně jako vloni) a 23 pěstíren (vloni 22 pěstíren).

Příznivější stav konstatujeme při následcích dopravních nehod, neboť došlo k poklesu počtu obětí dopravních nehod. Vloni zemřelo při nehodách 25 osob, letos 20 lidí. Dále došlo k poklesu počtu těžce i lehce zraněných osob. Nicméně celkový počet dopravních nehod je vyšší než vloni. Letos bylo registrováno 4 647 nehod, vloni pak 4 383.

V Moravskoslezském kraji bylo realizováno také 15 bezpečnostních opatření, např. Mistrovství Evropy v krasobruslení nebo opatření v souvislosti se zajištěním březnového fotbalového utkání v Opavě. Do současnosti se prověřují okolnosti 21 trestných činů a 40 přestupků, souvisejících s předmětným fotbalovým utkáním.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice