9. 9. 2020

Mimořádné opatření – nošení ochranných prostředků dýchacích cest s výjimkami s účinností od 10. 9. 2020 do odvolání (pdf 243 kB)

 

Na letošní druhý farmářský trh se mohou těšit Kopřivničané v pátek 11. září 2020 od 9 do 16 hodin v sadu E. Beneše.

 

Seznámení veřejnosti se záměrem realizace sochy olympionika století Emila Zátopka a jejím umístěním ve městě se uskuteční v pondělí 14. září v 16 hodin na radnici v 10. patře. Hostem setkání bude akademický sochař Jaroslav Brož, autor připravovaného památníku, který je rovněž autorem sochy Emila Zátopka v Olympijském muzeu v Lausanne ve Švýcarsku.

 

Od pátku 11. září do konce října bude Ředitelství silnic a dálnic provádět rekonstrukci křižovatky na silnici II/482 (Rybí x Libhošť x I/48 x Nový Jičín) nad Sirkovými lázněmi před Novým Jičínem. V tomto období bude křižovatka průjezdná jen pro autobusovou dopravu a vozidla integrovaného záchranného systému. Objízdná trasa mezi Novým Jičínem a Kopřivnicí bude vedena po I/48 směr Příbor a dále na Lubinu. Uzavírka skončí dle postupu prací v předposledním či posledním víkendu října pokládkou asfaltového povrchu, kdy bude křižovatka uzavřena pro veškerou dopravu. Podnikatelé a firmy byli městem o této uzávěrce informováni.

 

Se Sokolem v kondici – nová klubovna Sokola Štramberk, Zauličí (vedle Sokolovny). VSTUP ZDARMA

 • čtvrtek 10. 9. 2020     9:00 hod.        Jak se správně stravovat?
 • čtvrtek 17. 9. 2020     9:00 hod.        Ruka – nejčastější problémy
 • čtvrtek 1. 10. 2020     9:00 hod.        Artróza s překvapením 🙂
 • čtvrtek 15. 10. 2020   9:00 hod.        Nohy v hlavní roli

 

Také letos se Kopřivnice zapojí do kampaně Evropský týden mobility a Evropský den bez aut, která stejně jako v minulých letech probíhá v době od 16. do 22. září. Kopřivnická radnice se zapojuje už po osmnácté.
V rámci Evropského týdne mobility letos proběhne minimálně sedm akcí, které připravila kopřivnická radnice ve spolupráci s dalšími organizacemi ve městě.

 • První proběhne v pondělí 14. září, kdy se uskuteční seznámení veřejnosti se záměrem umístění sochy olympionika století Emila Zátopka v budoucím centru města v kontextu připravovaných oslav výročí 100 let od jeho narození.
 • V úterý 15. září bude slavnostně otevřeno nové dětské hřiště na ulici Javorové, vítěz loňských Ko-projektů.
 • Ve čtvrtek 17. září se uskuteční Minizátopek, štafetový běh dětí z mateřských škol, o den později budou závodit školáci, pro které je připravena Zátopkova pětka a desítka.
 • Sobota se ponese v duchu běžeckých aktivit, neboť proběhnou tradiční akce – Běh dětí, Lidový běh a 18. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka.
 • Týden evropské mobility zakončí v úterý 22. září přednáška pro širokou veřejnost na téma První pomoc (nejen) při úrazech na kole v pobočce knihovny v Centru Pětka.
  Na Den bez aut vyhlásí radnice pro své zaměstnance výzvu, aby se zapojili a do práce přijeli na kole či koloběžce, přišli pěšky nebo využili hromadnou dopravu.
 • Akce s názvem Do práce na kole proběhne v úterý 22. září a je spolupořádána s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje a dalšími městy v kraji, které jsou realizátory MA21.
 • Kampaň letos podpoří podobnou výzvou také mateřské školy, které vyzvaly děti, aby do školky chodily pěšky či jezdily na odrážedlech, kolech od 7. září až do 2. října.

 

Město Kopřivnice začíná 10.9.2020 s opravou komunikace na ulici Školní. Dokončeno by mělo být do poloviny října. Děkujeme za shovívavost a vstřícnost při obnově komunikace.

Dny NATO, tato doslova vojenská monstrance na mošnovském letišti, na kterou jsou zvyklí jezdit až statisíce obyvatel Ostravy, kraje i návštěvníků ze zahraničí, budou letos bez oficiálních diváků.

Letošní jubilejní 20. ročník této tradiční akce se ve dnech 19. a 20. září odbude pouze ve formě přímých televizních přenosů a vstupů, které odvysílá Česká televize. Jako náplast fanouškům vojenské techniky pořadatelé ze společnosti Jagello a Česká televize slibuje po oba dny delší, čtyřhodinové přímé přenosy, které budou navíc vždy jiné.

Televizní přenosy, které budou začínat vždy v poledne, by měly být letos také mnohem akčnější, poutavější a kvalitnější, protože k nim bude poprvé využita i technologie Wave Relay. Ta díky šesti kamerám připevněným na vojenské technice či uniformách vojáků umí přinést doslova jinou dimenzi záběrů. Slibuje tak divákům živější, dramatičtější a atraktivnější záběry přímo z „ohně“ akcí a vojenských ukázek. Policisté budou řešit jen vážné případy. Policisté nemohou nikomu zakazovat, aby se jel někam třeba na svém kole projet nebo se šel někam k letišti projít.

 

Neuskutečněné přednášky některých témat akademie třetího věku se přesouvají na podzim a také začínají dvě nová. Přihlašování je kvůli rekonstrukci v kulturním domě mimořádně vyhlášeno pouze na jedno dopoledne, a to v pondělí 14. září od 8 do 12 hodin v prostorách vrátnice Technického muzea v Kopřivnici. Podrobnější informace najdou zájemci na webových stránkách Akademie www.kdk.cz/a3vk. Případné dotazy zodpoví Lucie Kazlepková na uvedených kontaktech.

 

Od 22. dubna probíhala ve vnitřních prostorách kopřivnického domu dětí a mládeže rekonstrukce. V současné době jsou stavební práce hotovy a pracovníci domečku se z provizorních prostor radnice přestěhovali zpět. Za bezmála 10 milionů korun bylo v budově realizováno nové vedení vody i odpadů včetně elektroinstalace i otopného systému. Zmodernizována byla všechna sociální zařízení, vzniklo i bezbariérové WC a nainstalována byla plošina, která vozíčkáře dopraví do patra. V závěru došlo na nové omítky a ke kompletní výmalbě.

Další peníze, zhruba 2,7 milionu korun jsou investovány do nákupu nového nábytku a vybavení pro učebny technicky orientovaných kroužků, na to radnice získala dotaci ve výši 2,4 milionu korun. Novinkou nadcházejícího školního roku bude kroužek robotiky a kybernetiky a nové techniky se dočkají modelářské dílny a mediaklub.

DDM pro nový školní roky připravuje celkem 100 kroužků pro děti ve věku od 3 do 18 let a vyplněné přihlášky se odevzdávají na recepci DDM nejpozději do 18. září 2020. Přihlášky do kroužků najdou děti ve všech kopřivnických základních školách první školní den na lavici nebo je získají přímo v domečku.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice