3. 7. 2023

Rozhledna na Bílé hoře je otevřena mimořádně v pondělí 3.7. v běžnou otevírací dobu a to od 9:00 do 18:00. Stačí vyběhnout 134 ocelových a 27 betonových schodů. U paty rozhledny je k dispozici občerstvení s nápoji a nanuky, ovšem nelze platit kartou. Studenti, senioři a držitelé Beskydy Card mají slevu. Z množství cest, které vedou na Bílou horu, je nejkrásnější Sluneční cesta zdobená znameními zvěrokruhu. Je hezky, uvidíte tedy až do Ostravy a na nejvyšší vrcholy Beskyd a Jeseníků. V pokladně si za drobný poplatek můžete vypůjčit dalekohled.

 

ZMĚNY VE SVOZU ODPADU       

1) ZMĚNY VE SVOZU ODPADU ZA STŘEDU 5. 7. 2023

Kompostejnery – bioodpad Kopřivnice

Náhradní termín svozu: úterý 4.7.2023.

Pozor ! Beze změny zůstávají svozy odpadu prováděné malým vozidlem Multicar ve středu 5.7.2023-na ul. U Vodojemu, Česká, K očnímu, Moravská, Na Vápenkách, Janáčkova, Bratří Vašků, v Lubině, ve Vlčovicích.

 

2) ZMĚNY VE SVOZU ODPADU ZA ČTVRTEK 6. 7. 2023

Popelnice tzv. malá Lubina (část od Kopřivnice – Sýkorec, část kolem silnice č. 58, pod Tony carem s.r.o., mezi ul. Panská a Průmyslový park), Luhy.

Náhradní termín svozu: pátek 7.7.2023.

 

Hledáme další zajímavá místa pro kameru na Rozhledně Bílá hora! KTK bude provádět aktualizaci pozic, na které je možné kameru nasměrovat. Pokud víte o zajímavém místě v Kopřivnici nebo okolí, neváhejte a pošlete nám Vaše doporučení. V případě vhodného počasí kamera dokáže nasnímat i vzdálenější místa, jako je například zřícenina hradu Starý Jičín, zámek Fulnek nebo rybník v Borovci. Takže se nemusí jednat jen o nejbližší okolí našeho města, ale i o vzdálenější destinace. Vaše tipy zašlete na ktk@ktk.cz do 15. 7. 2023. Následně ověříme, že na doporučená místa kamera „vidí“a tři nejzajímavější návrhy odměníme věcnými cenami.

 

Knihovna připravila na prázdniny Letní soutěž pro děti. Etos na téma Prázdninové dobrodružství v džungli. Od 3.7.2023 do 21.7.2023, Více se dozvíte v dětské oddělení knihovny v kulturním domě.

 

VÝSTAVA: Studentská revoluce bude k vidění v čítárna knihovny v kulturním domě od 3.7.2023 – 21.7.2023, na putovní panelové výstavě najdete Sametovou revoluce 1989 z pohledu studentů.

 

I na letošní prázdniny připravila LLB oblíbenou venkovní hru Lašský poklad. Start začíná úvodem července 2023 a chystá se technická novinka. Těšit se opět můžete na poznávání krás LBB, hledání pokladu v jednotlivých informačních centrech a na konci roku losování výherců velkého lašského pokladu.

 

Cyrilometodějská pouť v kapli na Radhošti se koná ve státání svátek ve středu 5. 7. 2023, v 9:30 hod. začíná 1. MŠE SVATÁ, v 11:00 hod. – SLAVNÁ MŠE SVATÁ, celebruje Otec biskup Mons. Martin David (ostravsko-opavská diecéze), 3. mše ve 14:00 hod.

 

Každou druhou prázdninovou středu se můžete těšit na milé hudební posezení na koupališti na Hukvaldech. Folkové léto 2023 – zahájí ve středu 5. 7. 2023 v 18:00 René Souček.

 

Malé a střední podniky si mohou zažádat o kreativní vouchery. Stát vyčlenil v Národním plánu obnovy 200 milionů korun na tříletou podporu kreativců, kteří mohou malým firmám pomoci například s webovými stránkami, designem produktu nebo marketingovou strategií. Firmy si o voucher mohou zažádat do konce září na stránkách Dotačního portálu Ministerstva kultury ČR. Firmy budou moci inovovat své služby a produkty, což jim zvýší konkurenceschopnost. Kreativci zase získají nové příležitosti i zkušenosti. Na Moravskoslezský kraj připadne 20 milionů korun. Další informace o kreativních voucherech a celostátní galerii kreativců na stránkách Ministerstva kultury ČR.

 

Obce a města mohou požádat Moravskoslezský kraj o zvýhodněné úvěry z programu JESSICA III. Půjčit si mohou na zaplacení vlastního podílu na velkých investičních projektech financovaných z evropských peněz, národních a komunitárních zdrojů. Také na bydlení, brownfieldy nebo energetické služby. Obce mohou v rámci tohoto programu získat úvěr až 35 milionů korun se zvýhodněnou úrokovou sazbou 50 procent z hodnoty 3měsíčního PRIBORU stanovenou ČNB. Splatit by ho měly do 15 let a existuje také možnost splatit ho předčasně. Zvýhodněné úvěry na výstavbu bytových domů k prodeji či pronájmu, ale také zasíťování obecních pozemků s následným prodejem se stalo velmi populárním nástrojem, jak využít úvěr pro výstavbu a následně ho rychle splatit díky odprodeji pozemků.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice