11. 3. 2015

 

V dialyzačním středisku v Bílovci, ve Světový den ledvin, ve středu 11. března 2015 zdarma a bez objednání mohou občané podstoupit vyšetření. Onemocnění ledvin, které, jak mnoho lidí neví, nebolí. Mezi prvními vyšetřenými bude například český vzpěrač Tomáš Šeděnka. Jako popora prevence se spouští portál ledvinovakalkulacka.cz, kde zjistíte, jak jste na tom se svými ledvinami. V některých dialyzačních střediscích také dojde k rozšíření provozu.

 

 

Výtvarné tvoření v parku E. Beneše Guerilla Knitting neboli Ženy ženám III. pořádá K galerie od 10. do 13. března

 

 

Základní škola v Lubině v rámci projektu Olympijský víceboj soutěží o pingpongový stůl – natočili své video a nyní potřebují Vaše hlasy v soutěži Všichni za stůl. Pokud chcete dopomoci dětem v Lubině k novému stolu na ping pong, stačí, když  budete hlasovat pro video číslo 95.

https://www.vsichnizastul.cz/#video-95

 

 

Povídání o Číně a Tibetu se připravuje 11. března v čajovně Mandala od 18 hodin.

 

 

Výtvarné tvoření v parku E. Beneše Guerilla knitting neboli Ženy ženám III. pořádá K galerie od 10. do 13. března.

 

 

Štramberská divadelní přehlídka pokračuje 13. 3. 2015, 19:30 hod., Tři bratři v nesnázích aneb…a je to v pytli –- DS CHAOS Valašská Bystřice.

 

 

Čajovna Mandala (Kopřivnice) zve v pátek 13. 3. 2015 na koncert Calvera, Aran Epochal, Inau.

 

 

Program Zimního stadionu o víkendu 14. a 15. 3. 2015. Hokejová kvalifikace o 2. ligu se nakonec zúžila na souboj domácího týmu a mužstva Uherského Ostrohu. V neděli 15. 3. 2015 zajíždějí muži na půdu soupeře. Odvetné utkání se uskuteční v sobotu 21. 3. 2015 v 17:00 hod v Kopřivnici.

 

 

S traktorem a připojenou vlečkou najel 56letý opilý muž na nechráněný železniční přejezd v Kopřivnici. K události došlo v pondělí 9. 3. 2015 krátce před půl desátou dopoledne. Opilý řidič traktoru nerespektoval dopravní železniční signalizaci červeně svítících semaforů a se svým traktorem s připojenou vlečkou najel na kolejiště. Počínal si tak neopatrně, že přehlédl přijíždějící vlak. Ten naštěstí strojvedoucí ubrzdil za použití rychlobrzdy a zabránil tak střetu. Ve vlaku jedoucím ve směru Veřovice-Studénka na přejezdu v Kopřivnici bylo v danou chvíli zhruba 25 cestujících. Ke střetu traktoru s vlakem ani ke zranění osob naštěstí nedošlo. Opilý traktorista byl následně policisty zadržen. Po pozitivní dechové zkoušce vykazující hodnoty převyšující 1 a půl promile mu zadrželi na místě řidičské oprávnění a zakázali další jízdu.  Nezodpovědný traktorista je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 

V pátek 20. března 2015 bude z území České republiky pozorovatelné částečné zatmění Slunce. Až do června 2021 je to poslední zatmění Slunce, které spatříme z České republiky (naposledy jsme mohli z České republiky pozorovat částečné zatmění Slunce v roce 2011). Ovšem na srovnatelně velké zatmění, jaké nás nyní čeká, si budeme muset počkat až do roku 2026. Zatmění Slunce 20. 3. 2015 je u nás viditelné v dopoledních hodinách dostatečně vysoko nad obzorem jako částečné v celém svém průběhu. Jako částečné je toto zatmění dále pozorovatelné z Evropy, severních oblastí Afriky, severozápadní části Asie, dále pak ze severovýchodní části Atlantiku a přilehlých částí Severního ledového oceánu. Pás totality, tedy území, ze kterého je možno zatmění Slunce pozorovat jako úplné, vede přes Severní moře, z pevniny se dá pozorovat jako úplné na Špicberkách a Faerských ostrovech.

 ÚDAJE PRO PRAHU (50°08′ s.z.š., 14°42′ s.z.d.) údaje pro další místa v České republice se příliš neliší – maximálně o 2 až 3 minuty

Začátek úkazu – Měsíc začíná zakrývat sluneční disk

9 hodin 36,6 minut SEČ

Maximální fáze – sluneční disk je nejvíce zakrytý

10 hodin 45,5 minut SEČ

Konec úkazu – Měsíc opouští sluneční disk

11 hodin 57,1 minut SEČ

Velikost zatmění

74,4 %

 

 

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje územní odbor Nový Jičín pořádá v rámci Dne požární bezpečnosti vyhlášeného Českou asociací hasičských důstojníků „Den otevřených dveří“ na Hasičské stanici v Novém Jičíně. V pátek 13. března 2015 v době od 9.00 do 16.00 hodin budou mít návštěvníci příležitost blíže se seznámit s technikou, vybavením a výstrojí, kterou hasiči používají při zásazích a s problematikou ochrany obyvatelstva. K nahlédnutí bude rovněž zázemí hasičské stanice.

 

 

SDH Lubina I – Drnholec zve širokou veřejnost na soutěž v modifikaci disciplín TFA – Drnholecký železný hasič. Soutěž se koná v sobotu 21. 3. 2015 a začíná v 13:00 startem prvního závodníka na parkovišti pod Větřkovickou přehradou.

 

 

Kopřivnice získala víc peněz na rekonstrukci stadionu. Začátkem dubna bude zahájena první etapa rekonstrukce zimního stadionu v Kopřivnici. Největší investiční akce, která letos město čeká, má stát více než 28 milionů korun. Díky dodatečnému navýšení příspěvku ze Státního fondu životního prostředí však vyjde kopřivnický rozpočet téměř o 13 milionů levněji, než se až do minulého týdne předpokládalo. Cílem projektu je modernizace chladící technologie, která povede ke snížení objemu skladovaného čpavku, eliminaci rizika možné ekologické havárie a snížení provozních nákladů z hlediska spotřeby energie. V souvislosti s výměnou chladícího potrubí pod kluzištěm bude v rámci projektu vybudována rovněž nová ledová plocha a její hrazení včetně střídaček a trestných lavic. Strojovna chlazení se dočká také nového střešního pláště.

 

 

Kopřivnice hledá partnery pro Dny techniky.  Vlastníte či vyrábíte zajímavou techniku a rádi byste prezentovali svou společnost? Chcete podpořit zájem o technické vzdělávání a setkat se s zástupci firem z oboru? Zapojte se do Kopřivnických dnů techniky! 3. ročník jedinečné interaktivní přehlídky stavební, zemědělské, komunální, hasičské a jiné techniky s bohatým doprovodným programem se bude konat 6. a 7. června 2015 na zkušebním polygonu společnosti Tatra Trucks. Kopřivnické dny techniky 2015 se uskuteční na zkušebním polygonu Tatra. Cílem je zábavnou a nenásilnou formou vzbudit zájem o techniku a perspektivní technické obory zejména u mladých lidí a dětí. Snahou je, aby návštěvníci viděli co nejvíce strojů i v pohybu a mohli si je „osahat“. Samozřejmostí je atraktivní doprovodný a kulturní program. Aktuálně potvrzeny koncerty: sobota 6. 6. 2015 – Věra Špinarová, neděle 7.6.2015 –  XINDL X.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice