26. 3. 2015

 

Střet automobilu a motocyklu ve Zbyslavicích na Ostravsku

Policisté se obrací na svědky nehody

Z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti je podezřelý 66letý řidič z Ostravska. Včera krátce po 15. hodině projížděl s osobním vozidlem zastavěnou částí obce Zbyslavice. Odbočoval doleva z vedlejší ulice Malá Strana, která je osazena svislou dopravní značkou „Dej přednost v jízdě“, na ulici Hlavní směrem na obec Čavisov. Měl dát přednost motocyklistovi z Opavska jedoucímu po ulici Hlavní od Čavisova. V prostoru křižovatky, která je ve tvaru písmena „T“, však došlo z přesně nezjištěných příčin ke střetu. Motocyklista upadl na vozovku a utrpěl zranění s dobou léčení delší než 6 týdnů.

Okolnosti nehody prověřují kriminalisté Městského ředitelství policie Ostrava, kteří intenzivně shromažďují, dokumentují a vyhodnocují všechny dostupné informace. Výsledek dechové zkouškou byl u řidiče automobilu negativní, u řidiče motocyklu byl s ohledem na zranění nařízen odběr krve. Škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na 20 000 korun. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Ostravští kriminalisté potřebují k řádnému prověření události informace od případných svědků. Proto se obrací na svědky nehody, kteří by k ní mohli poskytnout jakékoli informace, aby kontaktovali policisty na mobilním telefonu 606 746 696 nebo pevné lince 974 726 271. Občané mohou informace volat také na bezplatnou policejní linku 158 nebo je sdělit policistům na nejbližší policejní služebně.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice