24. 3. 2015

 

Odcizil finanční prostředky z bankovního účtu pomocí falešného profilu na sociální síti.  

            Novojičínští kriminalisté zabývající se hospodářskou kriminalitou vedou trestní řízení ve věci přečinu podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

             Neznámý pachatel dne 22. března 2015 měl překonat bezpečnostní heslo u osobního profilu čtyřiadvacetileté uživatelky na sociální síti. Překonáním hesla se měl neznámý pachatel vydávat za 24 letou dívku a jejím jménem měl komunikovat s dvaatřicetiletou ženou, u které měl požádat o zaslání finančního příspěvku ve výši 40 korun na jeho bankovní účet prostřednictvím fiktivní webové stránky.

            Takto měl neznámý pachatel prostřednictvím čtyřiadvacetileté uživatelky vylákat přihlašovací údaje do internetové banky 36letého poškozeného. Téhož dne po získání přihlašovacích údajů do prostředí internetového bankovnictví a vylákání autorizačního SMS kódu k bankovnímu účtu, měl neznámý pachatel zadat bezhotovostní platební příkaz pro obchodníka s elektronikou v částce přesahující 37 tis. korun.

            Neznámému pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

 

 

Nález pumy v Opavě. Puma byla funkční, nebezpečná, pyrotechnici ji zneškodnili

Po provedené evakuaci osob, tedy zajištění bezpečného prostoru, začali policejní pyrotechnici v místě nálezu zjišťovat, o jaký předmět se přesně jedná. Zjistili, že v zemi byla nalezena německá letecká puma s ruským zapalovačem z 2. světové války. Vážila 50 – 60 kilogramů, z toho tvořila trhavina cca 25 kilogramů.

Precizní práce policistů a dalších zainteresovaných složek Integrovaného záchranného systému při evakuaci všech obyvatel, kteří se nacházeli v několikasetmetrové evakuační zóně od nálezu, se ukázala jako nezbytná. Pyrotechnici totiž konstatovali, že nalezená puma je plně funkční, s funkčním všesměrovým iniciátorem. Hrozilo nebezpečí. Policejní pyrotechnici pumu odborně zneškodnili. Posléze ji zajistili a bezpečným způsobem převezli. Nyní je puma určena k likvidaci. Zneškodnění pumy, které bylo vzhledem k její plné funkčnosti náročné a nebezpečné, trvalo pyrotechnikům zhruba hodinu a půl.

Až poté, před 22. hodinou, se mohli obyvatelé vrátit do svých domovů. Byly současně zprůjezdněny všechny komunikace.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice