14. 3. 2012

 

Informace o konání 9. zasedání zastupitelstva města:  Starosta města svolává na čtvrtek 22. března 2012 9. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro). Zahájení zasedání je stanoveno na 16:00 hodin. Z programu: Akční plán rozvoje města Kopřivnice, Zajištění kulturně-osvětových  činností a provozování Kulturního domu od 1. července 2012; Koncesní  řízení atd.

 

V pondělí 12. března 2012 se v novojičínském Beskydském divadle konalo slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Nový Jičín za rok 2011. Většinu jednotlivců, kolektivů a trenérů, které Český svaz tělesné výchovy ocenil, tvořili zástupci Kopřivnice. Z desíti cen pro nejlepší jednotlivce okresu putovala do Kopřivnice celá polovina.

Stejně jako v loňském roce figuroval na seznamu oceněných kandidát seniorské reprezentace a juniorský reprezentant ČR v plavání David Kunčar. Člen Sportovního klubu Kopřivnice skončil v loňském roce třetí na zimním mistrovství republiky seniorů v disciplínách 400m volný způsob a 100m znak a současně získal několik titulů mistra ČR v kategorii dorostu.

Dalším vyhlášeným sportovcem byl Ladislav Pokluda ze SKI klubu Kopřivnice, který dosáhl skvělých výsledků v alpském lyžování. Jde o celkového vítěze Českého poháru Masters a mimo jiné také držitele titulu MČR Masters v obřím slalomu ve věkové kategorii 60-65 let.

Ocenění si odnesl také juniorský reprezentant v házené Marek Žingor, který loni s českou reprezentací vybojoval 3. místo na mezinárodním turnaji v Norsku.

Něžné pohlaví reprezentovaly vzpěračka Bára Lichnovská a badmintonistka Eliška Kelnarová. Bára Lichnovská není na seznamu oceňovaných sportovců okresu žádným nováčkem, neboť stejného uznání dosáhla již poněkolikáté. V roce 2011 se stala juniorskou mistryní do 20 let a reprezentovala Českou republiku na turnaji Visegrádské čtyřky, kde překonala svůj osobní rekord výkonem 142 kg v dvojboji. Eliška Kelnarová se může pochlubit vynikajícími úspěchy zejména ve dvouhře. V loňském roce se stala vicemistryní republiky a byla zařazena do širšího reprezentačního kádru juniorské reprezentace ČR. Badmintonu se dařilo také v kategorii družstev – mezi třemi nejlepšími kolektivy byl vyhlášen Badmintonový klub Kopřivnice a také Klub házené Kopřivnice.

Kategorii nejúspěšnějších trenérů Kopřivnice zcela ovládla, neboť všichni tři ocenění působí v místních klubech. Vlastimil Žižka byl oceněn u příležitosti třiceti let úspěšné trenérské a organizátorské činnosti v karate, během níž zažil se svými svěřenci řadu úspěchů a dosáhl až na post trenéra reprezentace. Jan Martínek dovedl házenkářský mladší dorost mimo jiné k třetímu místu na největším halovém turnaji v házené na světě Prague Handlall Cup a Petra Kahánková je trenérkou úspěšného plavce Davida Kunčara.

Všem oceněným sportovcům gratulujeme a přejeme spoustu dalších (nejen sportovních) úspěchů!

 

Březen – měsíc čtenářů  v kopřivnické knihovně:

Středa 14. března: Trénování paměti – čítárna knihovny 9:00, kurz Pletení košíků z papíru – dětské oddělení 10:00.

Úterý 20. března: cestovatelská přednáška s besedou Namibie – čítárna knihovny 18:00.

 

Kulturní dům Kopřivnice

St 14. března v 16 hodin finále soutěžní přehlídky dětských a mladých zpěváků Koprstar 2012 (kino Puls)

St 14. března v 19 hodin divadelní představení divadelní agentury Háta Světáci (velký sál – předplatné)

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice