21. 11. 2011

 

Změna školy bruslení. Z důvodu hokejového utkání je škola bruslení přesunuta ze čtvrtku 24. 11. 2011 na středu 23. 11. 2011 v 16.15 hod.

 

V pondělí 21. listopadu ráno byl odvolán signál upozornění na možnost výskytu smogové situace. Koncentrace polétavého prachu jsou v Moravskoslezském kraji k dnešnímu dni pod imisními limity. To znamená, že po třech týdnech se ovzduší v našem kraji mírně zlepšilo. I přesto upozorňujeme občany, aby i nadále jednali uvědoměle a nepřispívali ke zhoršování kvality ovzduší nevhodným užitím lokálních topenišť či spalováním bioodpadu na zahradách v rozporu s obecně závaznou vyhláškou města. Aktuální informace o kvalitě ovzduší najdete na internetu, dále na infopanelu v budově radnice či na odboru životního prostředí.

 

Kanalizační potrubí se bude pokládat za příznivého počasí i v dalších měsících. K 21. 11. se podařilo realizovat v místní části Lubina 3500 metrů kanalizačního potrubí. Fyzicky je k dnešnímu dni položeno přes třicet procent sítě a díky posílení o další pracovní čety a vhodnému vývoji počasí se daří plnit upravený harmonogram stavby. Nyní jsou provizorně zapravovány rýhy v komunikacích, aby byly silnice připraveny na zimní provoz. Zhotovitel zajistí čištění komunikací, řádné dosypávání všech výtluků a pravidelnou zimní údržbu v krátkodobě neprůjezdných úsecích. Pokud bude panovat příznivé počasí, budou dělníci pokračovat v pokládce kanalizace v kratších padesátimetrových úsecích. Staveniště bude jen částečně uzavřeno, aby bylo přístupné z jedné či druhé strany. Jiná situace nastane, když nasněží. Pak se bude postupovat jen v těch úsecích, které nebudou vyžadovat komplikované objížďky. Konečná úprava asfaltovým povrchem proběhne na jaře příštího roku.

 

Představení Bolka Polívky Pro dámu na balkoně – v kulturním domě v úterý 22. listopadu.

 

Módní přehlídka Fassion show v Kopřivnici v Olympii 23. 11., nejočekávanější kolekcí bude bezesporu ukázka tvorby přední módní návrhářky Heleny Bedrnové.

 

Městská knihovna připravila na čtvrtek 24. listopadu Den pro dětskou knihu, tentokrát s názvem Den pro živou přírodu. Děti se v knihovně mohou seznámit se skutečnými živými zvířaty a samozřejmě s literaturou o nich.

 

V katolickém domě se na sobotu 26. 11. připravuje povídání s otcem Jaroslavem Mikešem, o práci s mládeží a v misiích v nejchudších oblastech světa.

 

Politická diskuze ve studiu KTK:  Kdo škodí našemu městu? – premiéra v pátek 25. 11. 2011 v 18.00, vysílání do pátku 2. 12. 2011 (místo Magazínu). Hosté: Josef Jalůvka a Ivan Telařík. 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice