18. 11. 2011

Prodloužený a suchý podzim umožňuje pečlivý úklid parků, zahrad i zahrádek. Vedení města Kopřivnice proto rozhodlo, ve prospěch občanů, prodloužit sběr  biologického odpadu  o tři svozy a to až do prvního prosincového víkendu 2011. Vany na listí budou takto nad rámec původního plánu přistaveny dle známého rozpisu a v daných lokalitách na území města a místních částí ještě o následujících třech víkendech. Dne 18. – 21. listopadu bude vana přistavena Na Vápenkách, na ulici Horní, Janáčkové, Duhové, P. Nerudy, Haškové, Komenského, Palackého, Sluneční, Pod Bílou horou a Sadové. Na ulici Květinové je změna, vana bude přistavována až na konci ulice.

 

Upozorňujeme občany, že v rámci stavby Silnice I/58 Příbor – obchvat  dojde ve dnech od 10. listopadu 2011 od 8 hodin do 28. listopadu 2011 do 18 hodin k úplné uzavírce silnice I/58 mezi Příborem a Lubinou. Provoz bude převeden na nově vybudované napojení města Příbora na stavbu  Silnice I/58 Příbor – obchvat , a pak po nově vybudované silnici č. I/58 v obou směrech.

 

19. listopadu v 19 hodin společný koncert dvou souborů zobcových fléten Píšťalky z Kopřivnice a Aulos z Prahy (kostel sv. Bartoloměje).

 

Přijďte si vyšlápnout za posledním puchýřem! Během víkendu zavítají do Kopřivnice stovky turistů, kteří zde symbolicky ukončí letošní turistickou sezonu. Právě ve městě automobilů se totiž uskuteční jubilejní 40. ročník celostátního srazu Poslední puchýř. Poslední puchýř byl zahájen již ve čtvrtek 17. listopadu a až do neděle 20. listopadu bude pro jeho účastníky připravena řada zajímavých akcí. Na Janíkově sedle bude probíhat zimní táboření, v pátek se uskuteční autobusové zájezdy a několik zajímavých besed, na neděli jsou naplánovány komentované vycházky Kopřivnicí i Štramberkem. Hlavním dnem akce je však sobota, která bude patřit především pochodům. Na výběr bude deset tras různé délky (od 6 do 40 kilometrů), přičemž na jedné z nich čeká nejmladší turisty plnění úkolů několika pohádkových bytostí. Od 9 do 16 hodin budou v centru města prodejní stánky s guláši a uzenými specialitami a od 19 hodin čeká účastníky společenský večer v kulturním domě.Podrobné informace naleznete na stránkách puchyr2011.kctkoprivnice.cz/.

 

Házená: so 19. 11. ve 12 hod. Sokol Trnávka – KH   Zbrojovka Vsetín (8. kolo II. ligy mužů), ve 14 hod. KH   Kopřivnice – Talent Plzeň (8. kolo I. ligy ml. dorostu), v 16 hod. KH   Kopřivnice – Talent Plzeň (8. kolo I. ligy st. dorostu), v 18 hod. KH   Kopřivnice – TJ   Cement Hranice (10. kolo Tipgames Extraligy mužů).

 

Hokej: so 19. 11. v 17 hod. HC   Kopřivnice – HC   Studénka (14. kolo krajské ligy mužů), st 30. 11. v 18 hod. HC   Kopřivnice – HC   Rožnov p. R. (16. kolo krajské ligy mužů).

 

Turisté mířící do Lašské brány Beskyd mohou nově poznávat krásy a zajímavosti této turistické destinace díky interaktivnímu průvodci ve svém mobilu. Nová aplikace nabízí informace o pamětihodnostech, otvíracích dobách, možnostech ubytování, stravování či kulturního a sportovního vyžití. Turistům poradí 24 hodin denně a to i tam, kde by infocentra hledali jen stěží.

 

Objekt číslo 889 na ulici Školní, známý již řadu let jako restaurace a pivnice kavárna šel 11. listopadu 2011 do dražby. Vyvolávací cena byla 4 miliony 900 tisíc korun. Na oficiální prohlídku projektu přišli 2 zájemci, do dražebního sálu dorazilo 10 diváků, ovšem k dražbě nedošlo, neboť dražební jistinu ve výši půl milionu nikdo nesložil.  Radní na svém zasedání 15. listopadu projednali možnost prodloužit stávající nájem do konce roku a další varianty prodeje.

 

Veřejné vyhlášení již třetího ročníku paraglidistické a rogalistické SÚŤAŽE O FLAŠU VALAŠSKÉ SLIVOVICE – aneb i malý let pro lidstvo může znamenat velkú flašu slivovice, kterou pořádá VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ: vyhlášení, předání a společné vypití cen proběhne v sobotu 26. 11. 2011 v chatě Dr. Hrstky ve Štramberku. Zahájení vyhlašování je v 18.00 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že z důvodu práce na vedení nízkého napětí bude dne 29. listopadu v době od 7:30 – 15:00 h přerušena dodávka elektrické energie na ulici Jarní, Sportovní, Na Drahách a Záhumení. Dne 1. prosince v době od 8:00 – 15:00 h bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulice Francouzské. Dne 5. prosince od 7:30 – 13:30 h v části ulice Husové a Hanse Ledwinky.

 

Představení Bolka Polívky Pro dámu na balkoně – v kulturním domě v úterý 22. listopadu

 

Koncert Jarka Nohavicy, v neděli 11. prosince je zcela vyprodán.

 

Módní přehlídka Fassion show v Kopřivnici v Olympii 23. 11., nejočekávanější kolekcí bude bezesporu ukázka tvorby přední módní návrhářky Heleny Bedrnové.

 

Městská knihovna připravila na čtvrtek 24. listopadu Den pro dětskou knihu, tentokrát s názvem Den pro živou přírodu. Děti se v knihovně mohou seznámit se skutečnými živými zvířaty a samozřejmě s literaturou o nich.

 

V katolickém domě se na sobotu 26. 11. připravuje povídání s s otcem Jaroslavem Mikešem, o práci s mládeží a v misiích v nejchudších oblastech světa.

 

Politická diskuze ve studiu KTK:  Kdo škodí našemu městu? Hosté: Josef Jalůvka a Ivan Telařík, premiéra v pátek 25. 11. 2011 v 18.00, vysílání do pátku 2. 12. 2011 (místo Magazínu)

 

Recitál STK v Katolickém domě „Letem světem“ ve čtvrtek 1. 12. 2011 v 19.00 hod., k  oslavě 5. výročí vzniku skupiny zvou Irena, Iva, Eva a Božka.

 

K GALERIE zve na výstavu fotografií Lenky Burešové a Evy Plutové. Vernisáž proběhne v úterý 6. 12. 2011 v 18:00 hodin, výstava potrvá do 22. 1. 2012.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice