24. 1. 2011

Kopřivnická radnice podpořila soutěž, jež má za cíl oživit tradiční aktivity k oslavám Dne Země. Nové akce , spojené s tímto svátkem je možno přihlásit do soutěže od 27. ledna do 4. března. Tři výherci na realizaci své akce obdrží pět tisíc korun.


Ke dni 25. ledna 2011 KTK ukončila vysílání programu zpravodajské televize Z1. Tato stanice ukončila svou činnost.


Počet nemocných lidí, kteří trpí nějakou formou chřipkových onemocnění, se  v průběhu ledna na Novojičínsku citelně navýšil. Minulý týden byl zaznamenán nárůst nemocných o 44,1%.


V sobotu 29. ledna 2011 se bude v kopřivnickém kulturním domě konat tradiční Obecní ples. Součástí programu bude vyhlášení tzv. kopřivnické hymny – písně, která se bude využívat při oslavách města a při různých hudebních akcích. Soutěž byla vyhlášena loni v září provozovatelem Kulturního domu Kopřivnice a přihlásilo se do ní pět místních umělců a kapel. Pětičlenná porota složená z odborníků i laiků již vybrala vítěze, který získá finanční odměnu ve výši 5 tisíc korun, možnost natočení skladby v profesionálním studiu Piper records a nabídku k vystoupení na březnovém festivalu Kopr Music, který se bude konat 25. března 2011.


Dnem 1. 7.2011 se ruší zapisování dětí do cestovního dokladu rodiče. Dosavadní zápisy budou platné do 26. června 2012 s tím, že není dotčena platnost cestovních dokladů pro jeho držitele. Děti zapsané v cestovním dokladu rodičů mohou překročit státní hranice bez vlastního cestovního dokladu nejpozději do 26. 6. 2012. Není možné, aby děti vycestovaly s rodičem, zapsány v občanském průkazu. Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro jeho držitele, cestuje-li do zemí Evropské unie. 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice