28. 1. 2011

31. leden 2011 je pro 3,5 milionu daňových poplatníků posledním dnem, kdy mohou přiznat daň z nemovitostí. V letošním roce se v případě nepodání přiznání včas poplatníci nevyhnou sankci za pozdě podané přiznání v minimální výši 500 Kč.


Letos od 1. 7. dochází ke změně zákona o cestovních dokladech. Ruší se zapisování dětí do cestovního dokladu rodiče. Dosavadní zápisy budou platné do 26. června 2012 s tím, že jinak není dotčena platnost cestovních dokladů pro jeho držitele. Děti bez vlastního cestovního dokladu mohou vycestovat do zahraničí na pas rodičů pouze tyto prázdniny. V loňském roce byly na našem úřadu provedeny zápisy ve 246 dokladech rodičů, v letošním  roce zatím  pouze v osmi. Není možné, aby děti vycestovaly s rodičem, zapsány v občanském průkazu, ten je cestovním dokladem pouze pro jeho držitele, cestuje-li do zemí Evropské unie.


Od 24. Ledna operuje na novojičínských komunikacích nový policejní radar Ramer 10 s GPS modulem.  Jenavíc doplněny řadou záznamových funkcí a dokumentací. „Boj“ s překračováním rychlosti na okresních komunikacích  financoval  Krajský úřad MS kraje. Nový radar dle dopravních inspektorů bude ke kontrolám vyjíždět denně.


Zahájení výstavy nejlepších prací soutěže kopřivnických základních škol na téma CENTRUM MĚSTA je v úterý 1. února 2011 ve 14 hodin ve vestibulu radnice.

Ve čtvrtek a v pátek 10. a 11. února 2011 se uskuteční zápisy do prvních tříd kopřivnických škol.


Pracovníci Městské knihovny Kopřivnice se ve spolupráci s místními mateřskými školkamipřipravují letos cyklus přednášek. Celkem čtyři setkání nazvaná Škola volá se uskuteční vždy v čítárně městské knihovny, budou určena rodičům a učitelům předškolních dětí. Poprvé ve středu 2. Února od 16:30 se přednášející Juliana Gajdošová bude zabývat emocemi dětí a tím, proč zlobí.


Město Štramberk zveřejnilo výzvu, týkající se projektu Revitalizace dřevěného kostela sv. Kateřiny ve Štramberku pro rozvoj cestovního ruchu. Více informací o této veřejné zakázce naleznou zájemci na internetových stránkách města Štramberk www.stramberk.cz.


 Na finálovém turnaji  Ámos Cupu, který se uskuteční v neděli  6. Února, se představí  Everton Závišice, Vanabi Kopřivnice, Kvásek, z B skupiny UEFA, Trojanovice, Relax 03 a z 3. kvalifikační skupiny Getafe, Lokomotiva Gangsters, a Dynamo Závišice.  Desítku týmů doplní loňský vítěz 1FC Bari.


Pokud zima vydrží, uspořádá  SKI Klub TATRA Kopřivnice ve spolupráci se Správou sportovišť Kopřivnice a DDM Kopřivnice pro své členy, příznivce a širokou veřejnost veřejné závody v obřím slalomu, na domácí sjezdovce a to v sobotu 5. 2. 2011. Zápis je do 12. 30 a ve 13. 00 Skipohárek začíná.


Svou vedoucí pozici v Krajském přeboru tým mužů HC Kopřivnice potvrdil v předposledním domácím zápasu.  Ve středu 26. ledna,   utkání s  HC Rožnov pod Radhoštěm vyhráli 2 : 0 ( 0:0, 1 :0, 1 :0 ).

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice