26. 10. 2012

 

Výzva svědkům dopravní nehody.

Ve středu 24. října v 12. 58 hodin došlo v Novém Jičíně na ulici U Rybníka před domem čp. 518 k dopravní nehodě mezi nákladním vozidlem Ford Tranzit a chodkyní. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění jednasedmdesátileté chodkyně.

Žádáme všechny svědky této vážné dopravní nehody, aby kontaktovali novojičínské dopravní policisty na tel. čísle 974 735 251 nebo na lince 158.

 

 

Z důvodu revitalizace domu je venkovní schránka pro soukromou inzerci na kontaktním místě mimo provoz. Využívejte schránku v sídle studia kabelové televize – budova ANEXu na ul. Záhumenní.

 

 

Tři dotační programy na rok 2013 v oblasti sportu, kultury a mezinárodních vztahů vyhlásila místní

radnice. Více informací najdete na webu města a našem videotextu.

 

 

Na internetových stránkách Kopřivnice byla opět spuštěna aukce nevyužitého majetku města. I tentokrát jsou mezi nabízenými předměty takové, které by za městský majetek považoval málokdo – zájemci mohou vydražit například několik jízdních kol, kuchyňské zařízení, piano, 520 metrů žulových obrub či dokonce traktor. V městských aukcích se objevuje nejen nevyužívaný majetek města a jeho příspěvkových organizací, ale také nejrůznější ztráty a nálezy. Žulové obruby pocházejí z rekonstruované ulice Štefánikovy, kuchyňské zařízení je z restaurace v kulturním domě, piano patřilo osvětové besedě ve Vlčovicích a traktor používala správa sportovišť. Jízdní kola však patří mezi nálezy, které si jejich původní majitelé nevyzvedli. Předměty, které může město využít, jsou zařazeny do evidence majetku, věci městem nevyužitelné jsou rozprodány v aukcích a ty nefunkční projdou likvidací. Průběžně aktualizovaný seznam ztrát a nálezů je k dispozici na www.koprivnice.cz pod záložkou Radnice.  Aukce nevyužitého majetku města se konají zpravidla dvakrát ročně, přičemž ta aktuální končí v úterý 30. října 2012 ve 13 hodin.

 

 

 

Při opravě mostu přes železnici se v současné době buduje nová sjezdová rampa.

 

 

 

Kontaktní místo KTK bude ve středu 14. Listopadu z technických důvodů uzavřeno.

 

 

 

Pořádáte akce pro veřejnost? Zveřejněte je v městském kalendáři! Informace zasílejte do 12. 11. 2012 na ic@koprivnice.cz.

 

 

Od 2. do 9. Listopadu zařazujeme do vysílání reprízu dokument o výstavbě druhé části kulturního domu.

 

 

Kafka 2012: 2. – 3. listopadu, obřadní síň města Kopřivnice. Vstup volný.

 

 

 

Modelářský Klub SMČR č. 240 APOLO Kopřivnice ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Kopřivnice zve všechny modeláře a jejich příznivce na 12. ročník veřejné soutěže stavitelů plastikových a papírových modelů pořádané u příležitosti výročí založení samostatné Československé republiky. Dům dětí a mládeže Kopřivnice, sobota 27. 10., 7:30 – 16:30.

 

 

Kopřivnická diabolka 2012 Závod jednotlivců II. kategorie pro vzduchovou pušku a pistoli – Střelnice SSK TATRA Kopřivnice v suterénu radnice města Kopřivnice. 27. 10. 2012 – pistolové disciplíny, 28. 10.2012 – puškové disciplíny.  Začátek prezentace – 7:30 hod.

 

 

  Ve dnech 1. – 19. 11. 2012 bude v prostorách Kulturního domu Kopřivnice umístěna výstava mapující činnost humanitární organizace Adra v uplynulých dvaceti letech. Tato výstava probíhá u příležitosti 20. výročí založení humanitární organizace ADRA v ČR a veřejnost má na tuto výstavu volný vstup.

 

 

Dne 7. 11. v době od cca 08:00 – 14:00 dojde z důvodu prací na vod. síti k přerušení dodávky pitné vody v části obce Lubina.

 

 

Město nabízí do nájmu sedm městských bytů za podmínky přistoupení k závazku.  Jedná se o 2 dvoupokojové byty na ul. Obránců míru, 3 x byt  0+2 na Francouzské ulici a 2 jednopokojové byty na ulici Alšově. Nabízené byty jsou všechny určeny pro širokou veřejnost a nabídka platí do 07. 11. 2012.

 

 

Výstava „90. let od založení od založení Pěveckého sdružení Kopřivnice začala ve středu 17. 10. 2012 ve vestibulu Městského úřadu Kopřivnice.

 

 

Koncert duchovní hudby DOTKNI SE SVĚTLA, v provedení Pěveckého sboru Ondráš a Komorního orchestru Kopřivnice. Zazní REQUIEM  Gabriela Faurého a dále skladby J. S. Bacha, C.Francka a Leoše Janáčka. Sobota 3. 11. 2012 v 15 hod.  v Chrámu sv. Bartoloměje v Kopřivnici a                                 v 18 hod. v Kostele Nanebevzetí P. Marie v N. Jičíně, neděle 4. 11. 2012  v 15 hod. v Kostele Narození P. Marie v Příboře a v 18 hod. v Kostele P. Marie Královny, Ostrava – Mariánské Hory. Vstupné dobrovolné.

 

 

Odbor Klubu českých turistů při TJ Sokol Hukvaldy pořádá 31. ročník turistického pochodu Po zarostlém chodníčku (spadaným listím) v sobotu dne 27. října 2012. Start a cíl: Koupaliště na Hukvaldech. Start je společný v 9.30 hodin. Ukončení pochodu v 15.30 hodin.  Příchod ke startu: Od autobusové zastávky Hukvaldy – Dolní Sklenov rozcestí. Trasa: 15 km – probíhá proti směru jarního pochodu, to je z koupaliště na Babí horu, přes vrch Kubánkov, na Kozlovice – Skanzen Na mlýně (kontrolní místo a možnost občerstvení), Měrkovice – obora , na Hrad Hukvaldy odkud se vrací zpět do místa startu.Upozornění: Každý startuje na vlastní nebezpečí. Adresa pro informace: Jiří STRAKOŠ, Rychaltice 88, 739 46 Hukvaldy, Tel: 739 776 886

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice