28. 3. 2012

 

1932 – 2012: k 80. výročí kopřivnického hokeje- program na zimním stadionu v pátek 31. 3. 2012: 15.15 –  utkání mládeže, 17.00 – utkání staré gardy.V létě roku 1932 vznikl v rámci Sportovního klubu Kopřivnice samostatný odbor ledního hokeje. U příležitosti osmdesátého výročí organizované hokejové činnosti v našem městě se v pátek 30. března 2012 na zimním stadionu utkají staré gardy místního celku a HC Vítkovice Steel. Program hokejového odpoledne bude zahájen v 15 hodin zápasem žákovských družstev. Před 17. hodinou budou předána ocenění bývalým funkcionářům kopřivnického hokejového klubu, a poté už na led nastoupí hráči zvučných jmen. Svou účast přislíbili například bývalý reprezentant Lumír Kotala, dlouholetý kapitán Vítkovic Ladislav Svozil či reprezentační trenér Alois Hadamczik. Jako hosté by neměli na stadionu chybět ani vynikající kopřivničtí odchovanci Václav Varaďa, Radek Bonk, Libor Pivko a spousta dalších bývalých hráčů HC Kopřivnice. Pozvání přijali opravdové hokejové hvězdy, z nichž mnohé v Kopřivnici začínaly.

 

Den otevřených dveří ve středisku sociálních služeb. Středisko sociálních služeb města Kopřivnice na ulici České Vás zve na den otevřených dveří, který se uskuteční v pondělí 2. dubna od 14 do 17 hodin. Přijďte si prohlédnout rekonstruované prostory odlehčovacích služeb a novou jídelnu. K dispozici Vám budou rovněž odborní pracovníci střediska, kteří zodpoví Vaše případné dotazy a poradí ohledně péče o Vaše blízké.

 

Společnost SLUMEKO s.r.o., upozorňuje, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací a parkovišť bude na níže uvedených ulicích v době od 7:00 do 17:00 hodin zakázáno stání motorových vozidel. Úseky jednotlivých čistění budou vždy vyznačeny přechodným dopravním značením. Odtažená vozidla, která si majitelé nevyzvednou během dopoledne v daný den čištění na hlídaném parkovišti SLUMEKO, s.r.o., budou vrácena zpět na místo provedeného odtahu. V takovém případě bude po vlastníkovi vozidla požadována dvojnásobná úhrada provedeného odtahu. Čištění ulic probíhá v těchto termínech: 28. března část ulice Štefánikové, 29. března část ulice Nádražní a Dělnické, 30. března část ulice Severní a Francouzské.

 

 Kopřivnice získala dotaci na další úsek cyklostezky. Regionální rada Moravskoslezsko podpořila výstavbu dalšího úseku cyklostezky Z Poodří do Beskyd, na kterou Kopřivnici přislíbila téměř šestimilionovou dotaci. Úsek propojující místní části Lubinu a Vlčovice by měl být realizován v příštím roce. Smyslem projektu je odvést cyklisty z frekventované silnice I/58 a zvýšit tak bezpečnost pěšího i cyklistického provozu v místních částech. Jde o komunikaci, kterou denně projede až 600 cyklistů, přičemž denní intenzita automobilové dopravy přesahuje 6 600 vozidel. Nová cyklostezka tak bude využívána nejen pro sportovní aktivity, ale poslouží také jako bezpečná alternativa pro dojíždění lidí pracujících například v místním průmyslovém parku. Půjde o více než 3,5km úsek, přičemž přibližně polovina bude vybudována jako novostavba a zbytek povede po stávajících komunikacích. Předpokládaná cena projektu přesahuje 9 milionů korun – 85 procent uznatelných nákladů pokryje dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, zbytek bude hrazen z městského rozpočtu. Trasa propojující Vlčovice a Lubinu naváže na úsek mezi Lubinou a katastrálním územím Příbora, který bude vybudován už letos. Také na tento úsek získalo město v loňském roce téměř třímilionovou dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a zhruba milion zaplatí ze svého rozpočtu. V rámci tohoto projektu bude vybudováno bude více než 700 metrů novostavby a přibližně 1700 metrů stezky povede po stávajících komunikacích. Fyzická realizace by měla být zahájena v polovině května a ukončena do října letošního roku. Na hranicích příborského katastru dojde k napojení na cyklostezku vybudovanou městem Příbor.

 

K-GALERIE v Šustalově vile Vás srdečně zve na charitativní výstavu kopřivnického fotografa Milana Jurka. Veškerý výtěžek z prodeje bude věnován sdružení rodičů hluchoslepých dětí Záblesk, které je využije na stavbu chráněného bydlení v Olšanech u Prostějova. Výstava potrvá do 20. dubna.

 

Český vytrvalec Emil Zátopek je mezi prvními dvanácti členy Síně slávy, kterou mezinárodní atletická federace IAAF založila ku příležitosti oslav stého výročí. Spolu s čtyřnásobným olympijským šampionem Zátopkem jsou mezi prvními členy Jesse Owens, Carl Lewis, Fanny Blankersová-Koenová, Abebe Bikila, Paavo Nurmi, Al Oerter, Adhemar da Silva, Edwin Moses, Betty Cuthbertová, Jackie Joynerová-Kerseeová a Wang Ťün-sia. V průběhu letošního roku bude podle agentury AP do Síně slávy uvedeno dalších 12 atletů. Podmínkou pro členství je zisk nejméně dvou zlatých medailí na olympiádě nebo mistrovství světa a alespoň jeden světový rekord. Atlet také může být do Síně slávy zařazen až deset let po ukončení kariéry. „O vytvoření Síně slávy jsme uvažovali už delší dobu. Je to skvělá možnost nejen ocenit výkony největších atletů, ale také zvýšit zájem o náš sport a jeho bohatou historii,“ uvedl prezident IAAF Lamine Diack. Zátopek, který zemřel v roce 2000 ve věku 78 let, získal na olympiádě v Helsinkách v roce 1952 zlaté medaile v bězích na pět a deset kilometrů a v maratonu. O čtyři roky dříve si doběhl pro první zlato na desetikilometrové trati na hrách v Londýně. Slavného atleta a rodáka připomíná stálá expozice v Technickém muzeu Tatra Kopřivnice, před kterým je rovněž památník věnovaný tomuto nepřekonatelnému běžci.

 

Nový Jičín bude také letos v létě na Skalkách svědkem přehlídky neprofesionálních kapel Jičínfest 2012. Už devátý ročník oblíbené akce dá opět šanci mladým muzikantům z Novojičínska. Nejen začínající kapely z někdejšího okresního města a okolí se na festival mohou hlásit už nyní. Jičínfest je festival, který se koná každoročně v polovině letních prázdnin na podporu amatérských skupin z Nového Jičína a jeho bývalého okresu. „Smyslem festivalu je nabídnout příležitost pro tyto skupiny zahrát si na plně technicky vybaveném podiu a před maximálním počtem diváků a samotné skupiny aktivně zapojit do příprav i průběhu festivalu. Kapely z Novojičínska, které mají zájem si na Jičínfestu zahrát, se mohou hlásit organizátorům od příštího týdne. Stačí vyplnit formulář na stránkách www.jicinfest.cz, kde jsou také další důležité podmínky pro účast. Uzávěrka přihlášek je 7. května.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice