27. 3. 2012

 

Přemístění podatelny MÚ Kopřivnice: v souvislosti s blížící se rekonstrukcí vestibulu radnice bude podatelna městského úřadu dočasně přestěhována do 5. patra. Ke stěhování dojde ve středu 28. března, kdy bude možné vyřídit všechny potřebné záležitosti této agendy na Informacích. Od čtvrtku 29. března zhruba do konce května bude podatelna fungovat v místnosti č. 565. 

 

SENIORCOMP naučí seniory základním počítačovým dovednostem. Město Kopřivnice a místní středisko Junáka zvou všechny zájemce z řad aktivních seniorů na kurz počítačové gramotnosti Seniorcomp. Informativní schůzka ohledně tohoto kurzu se uskuteční v pondělí 2. dubna od 17:30 hodin ve skautském centru Vanaivan na ulici Komenského. Kurz, během kterého se senioři naučí ovládat počítač a pracovat s internetem, je jednou z mnoha aktivit Kopřivnického roku aktivního stárnutí a mezigenerační spolupráce realizovaného v rámci Projektu Zdravé město a místní Agenda 21 za finanční podpory Moravskoslezského kraje.

 

Veřejná setkání v místních částech: V úterý 27. března 2012 v Katolickém domě v Lubině a ve středu 28. března 2012 v Kulturním domě v Mniší. Začátek je naplánován na 17 hodin. Na setkání v Lubině je zařazen bod týkající se probíhající stavby odkanalizování této místní části. Na přetřes však možná přijdou i jiné náměty, neboť v diskuzi s představiteli města se občané budou moci zeptat na vše, co je zajímá.

 

Florbalisté FBC Vikings Kopřivnice odehráli v domácím prostředí poslední dvě utkání sezony. Po sobotní výhře nad Horní Suchou přišla nedělní kanonáda s Havířovem, na jejímž konci stáli Vikingové jako vítězný celek. Povedeným víkendem navíc kopřivničtí uhájili třetí příčku v druholigové tabulce.

 

Mezi osm nejlepších v republice postoupili házenkáři –  starší žáci. V 5. kole Žákovské ligy v jedné ze dvou skupin za sebou nechali družstva Karviné, Zubří, Dukly a Olomouce. Posledně jmenovaný vypadává. Z druhé skupiny se do osmičky kvalifikovali ještě Frýdek Místek, Lovosice, Strakonice a Plzeň (vypadává Jičín). Další kolo (poslední před MČR)bude rozděleno do dvou čtyřčlených skupin a uskuteční se 14.4. nebo 15.4. Pro naše družstvo je již znám termín i pořadatel – Frýdek Místek 14.4. Z každé skupiny postoupí 3 na Mistrovství ČR.

 

Házená muži: Kopřivnice  – Zubří. Zubří zaslouženě zvítězilo. Po 22 kolech se tabulka rozdělí na dvě části po 6 družstvech. Všechny body se započítávají. Horní šestka si to rozdá o titul, spodní o sestup (poslední padá přímo). Nadstavbová část bude zahájena 14. dubna. Kopřivnice začíná v Hranicích.

 

Hokej:  osmáci si zahrají na turnaji o titul Mistra ČR. Družstvo osmé třídy Černých vlků se probojovalo na mistrovství České republiky, které se uskuteční 28.3 – 1.4 2012 v Liberci.

 

Tři pedagogičtí pracovníci z Novojičínska získají ocenění kraje u příležitosti Dne učitelů. Jsou jimi Anna Blažková ze Střední školy hotelnictví a gastronomie Frenštát p. R., Emilie Řeháková ze Základní školy Nový Jičín, Komenského 66 a Josef Zajíček ze Základní umělecké školy Nový Jičín.

 

Společnost SLUMEKO přistavuje velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností, a to vždy od 15:00 – 18:00 hodin.Vany budou přistaveny dle harmonogramu 28. března na ulici Janáčkové, 2. dubna na ulici Kadláčkové, 3. dubna Na Luhách a 4. dubna Pod Morávií.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice