23. 3. 2012

 

V sobotu 17. března 2012 ve věku nedožitých 89 let zemřel kopřivnický patriot Lubomír Hanzelka, syn místního obchodníka a vlastivědného pracovníka Emila Hanzelky. Luba Hanzelka celý život zasvětil uctívání historie a šíření myšlenek prvního prezidenta Masaryka. 

Rozloučení se koná v pátek 23. března ve 14.30 hod. ve smuteční síni v Kopřivnici.

 

Čajovna Mandala v pátek 23. 3. ve 20:00 nabízí koncert: Kittchen. Netradiční projekt Jakuba Königa z Obří Broskve a Toma Neuwertha (Lu, Nierika, Umakart).

 

FREESTYLE BATTLE & HIP HOP SESSION 24. březen v 19:30 Kde: CLUB DAYMOON Kopřivnice (bývalé KONGO, vedle skleníku).

 

Městská  hokejová liga v Kopřivnici: finále 16. ročníku se bude konat v sobotu 24.3. 2012 na zimním stadiónu v Kopřivnici.

 

O aktuálních stavbách informuje nová sekce městského webu.Jelikož v nejbližších měsících čeká Kopřivnici doslova stavební boom, spustila radnice na svých internetových stránkách sekci věnovanou největším investičním akcím plánovaným na letošní a částečně i na příští rok. Zde naleznou občané nejen informace o samotných projektech, ale také o omezeních, která některé stavby vyvolají. Již počátkem dubna by měla být zahájena kýžená revitalizace ulic Štramberské a Štefánikovy, resp. její první etapa, která se částečně dotkne také sadu Edvarda Beneše. V polovině dubna se rozběhne rekonstrukce vestibulu radnice, od května bude pokračovat další etapa úprav veřejných prostranství na sídlišti Jih, začnou práce na rozšíření kapacity azylového domu a také výstavba cyklistického propojení Lubiny a Příbora. Do léta vyroste v příměstských lesích nová rozhledna a do konce prázdnin by mělo být vybudováno parkoviště u MŠ Záhumenní i nový přechod ve Vlčovicích. Kromě jmenovaných projektů, které jsou zcela v režii města, by měla být v letošním roce zahájena také fyzická realizace projektu modernizace tepelných rozvodů společnosti Teplo i generální rekonstrukce mostu nad železniční tratí, který vlastní Moravskoslezský kraj. Pravděpodobně bude realizována rovněž dlouho očekávaná oprava povrchu krajské silnice vedoucí z Nového Jičína přes Rybí a Závišice až k okružní křižovatce v kopřivnickém centru. Ačkoliv smyslem všech plánovaných aktivit je zlepšení života v Kopřivnici, v souvislosti se stavebními pracemi je nutné počítat také s určitými krátkodobými omezeními.

Radnice proto žádá všechny občany i návštěvníky města o toleranci a slibuje maximální informovanost: „Kliknutím na banner s nápisem Stavíme pro Vás, který je nově umístěn na kopřivnickém webu, se zájemci dostanou na stránku věnovanou aktuálním investičním akcím. Kromě základního popisu projektů zde naleznou informace o průběhu realizace a předpokládaných omezeních, která stavby vyvolají. Postupně zde budou zveřejňovány také odpovědi na dotazy, které se jednotlivých projektů týkají,“ uvedl kopřivnický webmaster Radek Chvistek s tím, že stránka bude průběžně doplňována tak, aby zveřejněné informace byly co nejaktuálnější.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice