4. 7. 2012

 

Koupaliště ve Štramberku na Libotíně je z technických důvodů UZAVŘENO na dobu neurčitou.

 

 

Nová výstava čeká na návštěvníky Lašského muzea; tentokrát se jedná o dětskou výstavu s názvem „EKO“ – ekologie očima dětí, která se uskuteční v Lašském muzeu v Kopřivnici a to od 4. 7. do 2. 9. 2012. Výstava je připravována ve spolupráci s Mateřskými školami Kopřivnice, p. o. Roztomilé výrobky dětí z kopřivnických mateřinek Vám názorně předvedou, co vše je možné vytvořit z ekologického materiálu.

 

 

Hrad Hukvaldy: 7. 7. 2012 Večerní sjezd strašidel. Na hradě Hukvaldy proběhne jedna z nejočekávanějších akcí této sezóny – Večerní sjezd strašidel.

19:30 Otevření hradní brány – první nádvoří

20:00 Rytíři z Huckeswagen – naproti kaple

20:30 Gotická katovna Ordál – hradní motta

21:00 Rytíři z Huckeswagen – naproti kaple

21:30 OTEVÍRÁME STRAŠIDELNÝ HRAD

22:00 Gotická katovna Ordál – hradní motta

22:30 OHŇOVÁ SHOW – RYTÍŘI Z HUCKESWAGEN

23:00 Gotická katovna Ordál – hradní motta

00:00 KONEC

Hrad bude plný bubáků, strašidel, napřírozených bytostí, které nikoho nenechají projít jen tak. Doporučujeme vzíti pevné nervy, svítilnu a dobrou náladu. Na všechny se těší strašidelná posádka hukvaldského hradu.

 

 Závišice pořádají netradiční pouťovou zábavu. V Závišicích se o pouti, která se koná 5. července 2012 – na státní svátek Cyrila a Metoděje, budou dít na zahradě za obecním pohostinstvím věci. Večer zde organizují tradiční pouťovou zábavu. Ta však bude netradiční. Zábavychtivé zaujme excelentní hudební show v podání známého „bludišťáka“ DJ Romana Pastorka, který bude servírovat písničky pro všechny věkové skupiny. Organizátoři však myslí i na zábavu a legraci. Chystá se soutěž o titul Závišického Pivoje. Původně to byl Bivoj, ale vzhledem k tomu, že netradiční disciplína i výhra bude mít vztah k vyhlášenému českému moku, tedy pivu, přejmenovali ji na Pivoje. Vítěz se může těšit na originální ceny. Symbolické vstupné je slosovatelné, jednou z hlavních výher je desetikilogramový věnec špekáčků. Zábava se bude konat za každého počasí, k dispozici má totiž obec prostorný sál.

 

 

Zahrady mateřských škol se otevřou veřejnosti

Během letních prázdnin mohou rodiče s dětmi navštěvovat nové zahrady místních mateřských škol. Ty prošly během posledních tří let komplexními úpravami, které se podařilo realizovat díky dotaci Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Každá zahrada nyní představuje ojedinělý tematický celek a malým návštěvníkům nabízí originální herní prvky i specifické podněty pro jejich rozvoj.

Každé odpoledne bude otevřena jedna zahrada, a to v pracovní dny od 16 do 19 hodin a o sobotách od 14 do 19 hodin. „Hrát si mohou přijít děti od tří do desíti let, ale pouze v doprovodu dospělé osoby. Na dodržování návštěvního řádu bude dohlížet správce, který bude zároveň hlídat, aby nedocházelo k ničení zařízení,“ upozornila ředitelka Mateřských škol Kopřivnice Zdeňka Krišková s tím, že na otevření zahrad veřejnosti přispělo město více než padesáti tisíci korunami.

Na pondělky je plánováno otevření zahrady MŠ v Lubině. Tam vznikl Ptačí svět s dřevěnými herními prvky, novou venkovní terasou, cedulkami s vyobrazením ptáků a rostlinami, které jsou s konkrétním ptactvem spojeny. Vzhledem k plánovaným stavebním úpravám školky je však zpřístupnění této zahrady plánováno až na srpen. O přesném termínu bude veřejnost včas informována.

Zahradu smyslů u MŠ Jeřabinka na ulici Zdeňka Buriana bude možné o prázdninách navštívit vždy v úterý. Jde o zatím poslední zahradu, která byla v rámci projektu Svět je velká zahrada upravena. Malým návštěvníkům nabízí například bylinkovou zahrádku, ojedinělé pískoviště, pavoučí stěny, atrium a další herní prvky.

Každou středu si budou moci děti hrát ve Vodním světě na ulici České. Ten zdobí herní a tematické prvky ve tvaru rybiček, krokodýlů, velkého škuneru či rybářské vesničky. Součástí je také umělá řeka z valounků a brouzdaliště, kterému vévodí velká velryba s vodotryskem.

Ve čtvrtky je na řadě Kamenný svět u MŠ Záhumenní. Stejně jako v Lubině, i v této mateřské škole proběhnou o prázdninách stavební práce, a proto se otevření zahrady odkládá až na srpen. Poté se však děti mohou těšit na geologickou expozici, hmatovou stěna, mozaiky z různých typů kamenů, akupresurní chodník, lanový tunel či různé balanční sestavy.

Vždy v pátek bude zpřístupněna zahrada školky na ulici Ignáce Šustaly, kde byly nové herní prvky instalovány již v roce 2009, když se stavělo dětské dopravní hřiště. O sobotách se budou zahrady pravidelně střídat, a to dle následujícího harmonogramu: MŠ Z. Buriana – 7.7., 28.7. a 1.9., MŠ Česká – 14.7. a 4.8., MŠ I. Šustaly – 21.7. a 11.8., MŠ Lubina – 18.8. a MŠ Záhumenní – 25. 8. Rozvrh pro podzimní období bude upřesněn na začátku nového školního roku.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice