09. 2. 2011

Na zámku se oceňovali policisté


Slavnostní shromáždění policistů a občanských zaměstnanců novojičínské policie.

V úterý 8. února 2011 od 13 hodin proběhlo Slavnostní shromáždění policistů a zaměstnanců novojičínské policie v prostoru Žerotínského zámku v Novém Jičíně.

Letošní šestnáctý aktiv moderoval tiskový mluvčí novojičínské policie por. Mgr. Petr Gřes, který na úvod přivítal všechny hosty a zúčastněné. Srdečně přivítal ředitelku kanceláře ředitele Policie České republiky, správy Olomouckého kraje paní plk. Ing. Bc. Pavlu Škorňovou, která v milých letech působila právě na Novojičínsku.

Mezi představiteli zdejších okresních institucí a orgánů přivítal Okresní státní zástupkyni paní JUDr. Zuzanu Minářovou, předsedu Okresního soudu pana JUDr. Jiřího Hanzelku, ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, územního odboru Nový Jičín pana plk. Ing. Tomáše Klose a ředitele Územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje Nový Jičín pana MUDr. Jaroslava Dvořáka.

Rovněž také přivítal představitele měst, ve kterých jsou dislokována obvodní oddělení našeho okresu. Dále uvítal pracovníky sdělovacích prostředků a další přítomné hosty.

Je již tradicí, že v tomto období se novojičínští policisté setkávají při příležitostí slavnostního shromáždění s cílem vyhodnotit minulý rok z pohledu bezpečnostní situace územního odboru policie na Novojičínsku a také vyhodnotit a odměnit nejlepší policisty v daném roce. Součásti shromáždění bylo také poděkovat déle sloužícím policistům věrnostním oceněním.

Na úvod si slovo převzal pan plukovníku Ing. Miloslavu Steinerovi, vedoucí územního odboru novojičínské policie, který v krátkosti shrnul předešlý rok z pohledu bezpečnostní situace novojičínské policie.

Dříve než byli ocenění nejlepší pracovníci za loňský rok, následovalo ocenění těch, kteří v řadách policie slouží již více než 10 a 20 let služby.


Za více jak 20 let služby

nprap. Petr Novák – OOP Frenštát pod Radhoštěm

nprap. Stanislav Raška – OOP Frenštát pod Radhoštěm

npor. Ing. Jiří Vašek – zástupce OOP Kopřivnice

prap. Marcel Polášek – OOP Studénka

por. Pavel Kašuba – 1. OOK SKPV


Za více jak 10 let služby

npor. Bc. Vladimír Kramoliš – vedoucí OOP Odry

por. Bc. Radomír Burša – 1. OOK SKPV

prap. Aleš Klevar – OOP Bílovec

prap. Patrik Šván – OOP Nový Jičín

prap. René Libiger – OOP Příbor

prap. Radek Sopuch – OOP Příbor

prap. Milan Biskup – dopravní inspektorát

prap. Ladislav Trubianský – dopravní inspektorát

nprap. Stanislav Rosa – Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál


Následovalo poděkování všem déle sloužícím policistům za věrnost a pro odlehčení služebního shromáždění byl prezentován krátký sestřih události, které se udály v loňském roce. 

Po videoupoutávce se sestřihem nejzajímavějších případů z problematiky dopravy, kriminality a prevence následovalo již očekávané oceňovaní těch nejlepších policistů za rok 2010.


Seznam oceněných: Dopravní inspektorát – por. Bc. Petr Londin, OOP Bílovec – pprap. Radim Honěk, OOP Fulnek – prap. Marian Zwinger, OOP Frenštát pod Radhoštěm – nprap. Petr Novák, OOP Kopřivnice – npor. Ing. Jiří Vašek, OOP Příbor – prap. Miloš Bajer , OOP Nový Jičín – prap. Jiří Špaldoň, OOP Odry – nprap. Pavel Šustek, OOP Studénka – nprap. Petr Holub , OHK SKPV – por. Ing. Klára Rampírová, 1.OOK SKPV por. Mgr. Bc. Radek Heryán , 2.OOK SKPV por. Bc. Radomír Tichavský, SKPV – nprap. Radoslav Kováčik. Manažer roku 2010 – npor. Mgr. Bc. Vladimír Pražák.

Na závěr poděkovaly starostky měst Frenštátu pod Radhoštěm Mgr. Zdeňka Leščišinová a Fulneku Bc. Jana Moccová všem policistům za jejich práci a popřály mnoho podobných ocenění 

Na úplný konec shromáždění tiskový mluvčí poděkoval Všem zúčastněným a popřála jim jménem svým a jménem vedení novojičínské policie v letošním roce mnoho pracovních a osobních úspěchů.

Oceněným blahopřejeme a ostatním přejeme, aby se jim této pocty dostalo při hodnocení výsledků letošního roku, nebo některých dalších.


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice