10. 2. 2011

Trojice pachatelů dopadena

Trojice pachatelů ve věku 44, 45 a 61 let ze Studénky prošetřují novojičínští kriminalisté pro zločin krádeže a přečinu poškozování cizí věci, spáchanou formou spolupachatelství. Skupina měla od června minulého roku do 8. února letošního roku násilím vniknout do prostor budovy bývalého kravína na Novojičínsku, sloužícího nyní jako sklad starožitného nábytku. V tomto období odcizili několik kusů uskladněného starožitného nábytku v hodnotě okolo miliónu korun a další manipulací poškodili dalších několik kusů nábytku v hodnotě přibližně dvě stě tisíc korun. Trojice byla při poslední výpravě na místě zadržena přivolanou policejní hlídkou a následně umístěna do policejní cely. Na případu nadále intenzivně pracují novojičínští kriminalisté.

 

Mladíkovi zlomil nos
Z přečinu výtržnictví a ublížení na zdraví je prošetřován osmnáctiletý mladík z Fulnecka. Podezřelý v pondělí 7. února na náměstí ve Fulneku fyzicky napadl o rok mladšího mladíka. Napadení předcházela slovní rozepře. Podezřelému mělo vadit, že na něj poškozený volal, aby na něho nečuměl. Poté poškozeného udeřil čelem do obličeje a následně jej několikrát udeřil pěstí do obličeje. Napadenému mladíkovi způsobil zlomeninu nosních kůstek a tržnou ránu na horním rtu, které si vyžádá léčbu delší než jeden týden. 


Vloupání do veterinární ordinace
V době od 4. do 7. února se vloupal do jedné z kopřivnických ordinací doposud neznámý pachatel. Z ordinace odcizil přístroje, počítač, peníze a další věci. Způsobena škoda odcizením a poškozením dosáhla částku téměř padesát tisíc korun. Kopřivničtí policisté případ prošetřují pro přečiny krádeže a poškození cizí věci. 


Na přechodu srazil chodkyni
Řidič ve Frenštátě pod Radhoštěm přehlédl chodkyni, skončila v nemocnici.
Ve středu 9. února krátce před šestou hodinou ráno byla na ulici Rožnovská ve Frenštátě pod Radhoštěm sražena autem osmapadesátiletá chodkyně. Ženu z Freštátska srazil jednatřicetiletý řidič osobního vozidla ve chvíli, kdy se snažila přejít silnici po přechodu pro chodce. Řidič do ženy narazil pravou boční stranou a pravým vnějším zpětným zrcátkem auta. Sražená žena byla sanitkou převezena se středně těžkým zraněním do novojičínské nemocnice. Podle výpovědi řidiče chodkyni přehlédl a nestačil před přechodem pro chodce včas zastavit. K nehodě by zřejmě nemuselo dojít, kdyby řidič dostatečně odstranil z čelního skla námrazu. Požití alkoholu u řidiče vyloučila dechová zkouška. Nikdo jiný zraněn nebyl a na vozidle škoda nevznikla. Řidič nyní čelí podezření z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, kde mu hrozí až čtyři roky vězení.


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice