14. 02. 2011

Opilá pokračovala v jízdě

Nepoučitelnou řidičku kontrolovala v pátek 11. února krátce před šestou hodinou ranní policejní hlídka u místní hasičské zbrojnice v obci Vražné. Jednalo se o dvaapadesátiletou ženu z Novojičínska, která řídila osobní vozidlo Škoda Favorit, po předchozím požití alkoholických nápojů.

Když jí oderští policisté zastavili, bylo z ní silně cítit alkohol a vrávorala. Při orientační dechové zkoušce nadýchala nejdříve 1,71 promile a následně 1,58 promile.

Policie opilé řidičce zabavili řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Rovněž ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidička však nerespektovala zákaz a po necelé hodině od první kontroly jí policisté zastavili ve favoritu na ulici Tošovické v Odrách. Tentokrát policistům nadýchala hodnoty 1,45 a následně 1,43 promile alkoholu.

Žena zatím nebyla obviněna. Při prokázání viny jí však hrozí až rok vězení.


V rybářské chatě řádil zloděj

Škodu přes pětatřicet tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který se v noci na 11. února vloupal do chaty u místního rybníku v obci Jeseník nad Odrou, v místní části Polouvsí. Neznámý lapka z rybářské chaty odcizil vrtačku, motorovou pilu, alkohol a další věci. Novojičínští policisté připad prošetřují pro přečiny krádeže a poškozování cizí věci, kde pachateli hrozí až dva roky vězení.


Někdo se mu prošel po autě

Neznámý vadal poškodil v noci na 12. února osobní vozidlo Opel Astra, se kterým majitel parkoval na ulici Dukelská v Kopřivnici. Pachatel úmyslně přeběhl po zaparkovaném vozidle, na kterém poškodil kapotu a čelní sklo. Majiteli způsobil předběžnou škodu za deset tisíc korun. Kopřivničtí policisté po pachateli přečinu poškození cizí věci usilovně pátrají.


Ze škodovky odcizil přední kapotu

Doposud neznámý pachatel demontoval a následně odcizil v obci Petřvald na Novojičínsku přední kapatu ze zapakrovaného vozidla Škoda Octavia. Před odcizením ještě poškodil levé přední okno vozidla. Ke krádeži došlo v noci na 12. února letošního roku. Předběžná škoda odcizením a poškozením byla majitelem vyčíslena na částku dvanáct tisíc korun.

   


Nehody opilých řidičů

Nový Jičín – Víkend byl bohatý na opilé řidiče, kteří bourali a měli více jak 2 promile alkoholu.

Ani uplynulý víkend se na silnicích Novojičínska neobešel bez řidičů, kteří usedli za volant po předchozím posilnění alkoholem. Jedním z nich byl i jednatřicetiletý muž z Novojičínska, který jel v pátek 11. února krátce po devatenácté hodině v Trojanovicích, části Bystré ve Škodě Favorit, po předchozím požití alkoholicích nápojů. Opilý řídil vozidlo ve směru jízdy od Frenaštátu pod Radhoštěm na Trojanovice, část Maralák. Zde havaroval vpravo mimo pozemní komunikaci, kde pravou přední části vozidla narazil do dřevěného sloupu telefonního vedení. Na místě dopravní nehody se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 2,22 promile alkoholu v dechu. Poté byl převezen sanitkou do novojičínské nemocnice k lékařskému vyšetření z důvodu lehkého poranění hlavy. Ke zranění dalších osob nedošlo. Předběžná škoda byla vyčíslena na třicet tisíc korun.

Jiný opilý řidič zase boural v Šenově u Nového Jičína v sobotu 12. února okolo devatenácté hodině. Zde řídil vozidlo Škoda Fabia třiačtyřicetiletý muž z Ostravy. Ostravák při odbočování z vedlejší pozemní komunikace nedal přednost z pravé strany po hlavní silnici I/57 přijíždějícímu vozidlu Peugeot 405. Navíc dechová zkouška u něj prokázala nejprve 2,06 a poté dokonce 2,15 promile alkoholu v dechu. Řidič peugeotu alkohol nenadýchal. Ke zranění osob nedošlo a způsobena škoda činila předběžně třicet tisíc korun.

Oběma řidičům tak nezbylo než vše přiznat. Policisté jim na místě odebrali řidičské průkazy a zakázali další jízdu. Případy novojičínští policisté řeší formou zkráceného přípravného řízení pro ohrožení pod vlivem návykové látky.

  


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice