16. 2. 2011

Okradl 80letou paní

Jednoho muže kopřivničtí policisté z krádeží a zločinu loupeží obvinili, a už se objevil další případ, kdy zatím neznámý pachatel odcizil nákupní tašku paní ve věku 80let.

Včerejšího dne kolem půl 7 večer, ve vestibulu domu, na ul. Pod Morávií v Kopřivnici, poblíž autobusového nádraží a Tesca, přistoupil k poškozené, s kterou se nejprve přetahoval o její tašku. Poté jí několikrát udeřil pěstí do těla a povalil jí na zem. Tašku s doklady i penězi odcizil a z místa utekl.

Policisté po muži intenzivně pátrají. Zároveň se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc po útočníkovi, k jehož popisu můžeme uvést, že se jednalo o mladého muže zhruba ve věku 18 let, zhruba 170 cm vysokého, oblečeného do černobílé bundy s pruhy, a na hlavě měl čepici kulicha.

Informace k útočníkovi a případným svědkům celé události můžete poskytnout telefonicky na linku 158, nebo na OOP Kopřivnice 974 735 731.


Střílel z pistole

S podezřením ze spáchání přečinu výtržnictví prověřují frenštátští policisté jednání 38letého muže, který střílel z plynové pistole v baru.

Pro policisty známý muž z Kopřivnice, pro svou trestní minulost, přišel včera v odpoledních hodinách do jednoho z barů ve Frenštátě pod Radhoštěm. V podnapilém stavu vytáhl z kapsy pistoli a několikrát z ní vystřelil do vzduchu. Nikoho z hostů ani personálu nezranil. Poté v baru seděl a popíjel alkohol. Střelbu po nějaké době opakoval z novu. Téměř 4 hodiny po prvním výstřelu a krátce po posledním již hosté přivolali policisty. Silně podnapilého agresivního muže převezli na protialkoholní stanici k vystřízlivění. Plynovou pistoli mu odebrali.

Za uvedené jednání muži hrozí trest odnětí svobody až dvě léta.


Padělky parfémů v Mošnově

Padělky toaletních vod a parfémů přesahující hodnotu 18 milionů korun neprošly přes mošnovské celníky.

Jedním z důvodů, proč celníci přistoupili k fyzické kontrole zrovna této zásilky, byly pochybnosti týkající se údajů deklarovaného zboží a ceny na faktuře. Dalším impulsem bylo i to, že zboží bylo dopraveno v kontejneru z rizikové země, a to z Číny. Proto v úterý 15. 2. provedli kontrolu zmiňovaného kontejneru, který byl umístěn ve svobodném celním pásmu na Free Zone v Mošnově a čekal na propuštění do volného oběhu.

Výsledek byl překvapující. V zásilce se nacházelo 16.056 flakónů toaletních vod a parfémů, které jevily známky porušení práv duševního vlastnictví, neboť byly označeny způsobem stejným nebo zaměnitelným s registrovanou ochrannou známkou. Jednalo se o světové značky LOUIS VUITTON, CHANEL, ED HARDY, LACOSTE, HUGO BOSS, PACO RABANNE a KENZO a byly baleny ve 161 kartónech. Na obchodních fakturách byla cena zboží vyčíslena na částku 6.840 USD (necelých 123.000 korun), což neodpovídá ceně originálních výrobků. Ta by se vyšplhala na částku 18.211.200 korun, což je škoda, která by prodejem tohoto zboží vznikla majitelům ochranných známek.

Za zmínku stojí i to, že příjemcem zboží je firma z Olomouce, která se zabývá zprostředkovatelkou činností v oblasti prodeje zboží a prodejem samotným. A právě tyto nekvalitní napodobeniny vyrobené za zlomek nákladů jsou na trhu nabízeny za ceny srovnatelné s originálním zbožím. Výrobcům i prodejcům padělků značkového zboží plynou z prodeje obrovské zisky a spotřebiteli zůstanou jen oči pro pláč.

V Moravskoslezském regionu se jedná o největší záchyt padělků světových značek.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice