1. 1. 2023

Silvestrovské oslavy a přelom roku bez mimořádných událostí 

Na přelomu roku nezaznamenali moravskoslezští policisté z hlediska bezpečnosti a veřejného pořádku mimořádnou nebo zcela výjimečnou událost.

Do silvestrovské půlnoci nebyl žádný razantní nárůst přijatých oznámení na linku 158 nebo událostí, které by policisté řešili oproti běžnému dni, respektive víkendu. S blížící se půlnocí ale postupně přibývalo telefonátů směrem na naše operační středisko a stejně jako v jiných letech, počty řešených událostí opravdu razantně stouply právě od půlnoci. Policisté řeší přes rok denně v průměru více než 300 věcí, včera (31. 12.) jich bylo téměř 330. V prvních 5 hodinách nového roku jsme se zabývali více než 200 událostmi. Jen upřesním, že počet hovorů na linku 158 je vyšší (denně přes 400 volání, ale ne vše přináleží k řešení policii, popřípadě k jedné věci přijímáme více hovorů).

Oznámení vskutku širokého spektra jsme přijímali od občanů z celého Moravskoslezského kraje. Policisté řešili případy výtržností i narušení veřejného pořádku, zaznamenali jsme také fyzická napadání a skutky majetkové. V čase kolem půlnoci a v prvních chvílích nového roku vévodila oznámení na linku 158 jednoznačně na rušení nočního klidu a řekněme hlasité oslavy doprovázené pyrotechnikou. Početně se jim blížila oznámení na vzájemné konflikty a neshody. Nutno podotknout, že v mnoha případech hrál svou roli alkohol. Z pohledu dopravy – krátce po půlnoci došlo na silnici 1/56 ve směru od Frýdlantu nad Ostravicí do Frýdku-Místku k havárii zemědělského stroje typu traktor. Při nehodě zemřel muž (přes 40 let). Policisté po dobu nezbytně nutnou korigovali v místě dopravu. I nadále se zabývají nehodovým dějem a veškerými okolnostmi.

Policisté řešili samozřejmě část událostí v úzké součinnosti se zdravotníky, hasiči a strážníky městské (obecní) policie – ať se jednalo o oblast veřejného pořádku, oznámení o podnapilých osobách, zahoření či škody způsobené pyrotechnikou.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice