1. 10. 2010

Výzva k podvodům s osobními automobily

Novojičínští policisté prověřují oznámení poškozených s podezřením, ze spáchání přečinu podvodu, osob vystupujících údajně za společnost Crosbie Transcar Ltd., v souvislosti s prodejem osobních automobilů ze zahraničí. Mají důvodné podezření, že podvedených lidí je daleko více a to na území celé ČR.

Podstatou podvodu je výhodná cenová nabídka aut, zveřejněná na internetových portálech prodejců ojetých automobilů, následná emailová komunikace, převod financí na účet a ve finále nedodání automobilu.

Veškeré informace k jednotlivým případům můžete oznámit na tel. čísle: 974 735 344, ..349 – Oddělení hospodářské kriminality v Novém Jičíně.

 

Znovu drogy za volantem

V pondělí 27. září kolem 11 hodiny havaroval řidič osobního vozidla do jedoucího kamionu. Na silnici první třídy číslo 58 v katastru obce Skotnice ve směru jízdy na Příbor, řídil 26letý muž z Kopřivnice své vozidlo Olcit bezprostředně po užití návykových látek. Muž nezvládl řízení a přejel do protisměru pod kola nákladního vozidla. Po nárazu bylo vozidlo odhozeno do příkopu mimo silnici. Ke zranění osob nedošlo.

Policisté u řidiče vyloučili užití alkoholických nápojů, ovšem test na drogy byl u něj pozitivní. Zadrželi mu řidičský průkaz a celý případ postoupili k projednání na příslušný správní orgán.

Nejedná se o ojedinělý případ, novojičínští policisté důkladnými kontrolami odhalují stále více podnapilých a zdrogovaných řidičů. K dnešnímu datu již evidujeme několik desítek podobných případů.

  


Únava za volantem

Novojičínští dopravní policisté dokumentovali dopravní nehodu 45letého muže, který pod únavou havaroval. S dodávkovým vozidlem.

Krátce po 17 hodině 24. září v obci Veřovice ve směru od Nového Jičína do Frenštátu pod Radhoštěm, najel na pravou krajnici a následně sjel do silničního příkopu. Nehodou poškodil dřevěné oplocení a plynovou přípojku rodinného domu. K úniku plynu ani zranění osob nedošlo. Užití návykových látek u řidiče policisté nezjistili. Řidič uvedl, že se dostatečně nevěnoval řízení a nevyloučil, že za volantem usnul.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice