4. 10. 2010

Dopravní nehody za víkend

Od pátku do nedělní půlnoci vyjížděli novojičínští policisté k 11 dopravním nehodám. Celkem 6 osob bylo zraněno lehce, 1 osoba těžce a dvě osoby řídily pod vlivem alkoholu. Předběžně majitelé havarovaných vozidel vyčíslili škodu ve výši téměř půl milionu korun.

Ke smrtelnému zranění nedošlo.


Zlomil si ruku

Dne 3. října krátce před půlnocí na silnici I/48 ve směru jízdy na Nový Jičín, v obci Palačov havarovalo osobní vozidlo pod kola náklaďáku. Řidič Š Felicie ve věku 22let, nezvládl řízení a v levotočivé zatáčce vyjel s vozidlem vpravo mimo silnici. Poté strhl řízení zpět na silnici, kde dostal smyk, přejel do protisměru přímo pod kola nákladního vozidla. Řidič kamionu prudkým brzděním již střetu nedokázal zabránit. Viník nehody vyvázl bez zranění. Pouze řidič kamionu utrpěl zranění a to zlomeninu ruky. Alkohol byl na místě u obou řidičů vyloučen.

 

Motorka a auto

S podezřením ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, zahájili novojičínští policisté úkony proti 25letému muži z Nového Jičína. Ačkoli má uložen zákaz řízení, na základě rozhodnutí Okresního soudu v Ostravě přesto řídil. Nevlastní řidičské oprávnění, přesto usedl na motocykl Kawasaki a při vjíždění na hlavní silnici nedal přednost projíždějícímu vozidlu.

K předešlému trestu zákazu řízení v délce 18 měsíců, tak přibude další trest. Ve zkráceném trestním řízení tak může z rozhodnutí soudu získat až tříletý trest odnětí svobody.

 

A zase alkohol:

V Kopřivnici – 35letý muž – naměřeno více jak 2 promile alkoholu.

Ve Frenštátě pod radhoštěm – 60letý muž – téměř 2 promile alkoholu.


Zapálený stoh v Děrné

Fulnečtí policisté v souvislosti s požárem stohu, prověřují okolnosti jeho vzniku. Neznámý pachatel v době od 15.15 hod. do 16.15. hod. dne 3. října 2010 v obci Fulnek-Děrné na poli u místního fotbalového hřiště, nezjištěným způsobem zapálil stoh pšeničné slámy. Dvě stě padesát kusů balíků o hmotnosti 75 tun zcela shořel. Vyšetřovatel HZS na místě nevyloučil úmyslné zapálení. Poškozená organizace Zemědělského družstva vyčíslila předběžně škodu na 30 tisíc korun.

Pachatel uvedeného skutku se dopustil přečinu poškození cizí věci za což mu hrozí trest odnětí svobody až jeden rok.

 

Ukradli mu důchod

Po období klidu na Novojičínsku, znovu využili důvěřivosti majitele domu podvodníci, kteří nabízeli zboží.

Tentokrát v obci Libhošť, v pátek 1. října kolem druhé hodiny odpolední vnikl jeden z pachatelů do rodinného domu 90letého muže a z kuchyňské zásuvky mu odcizil několik tisíc korun.

Policisté zahájili vyšetřování této události s podezřením ze spáchání přečinů, krádeže a porušování domovní svobody, za které lze udělit pachatelům trest odnětí svobody ve výši dvou let.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice