1. 10. 2018

 

Vloupání do vozidel

Škodu sedm tisíc korun měl během uplynulých dnů způsobit dosud neznámý pachatel, který se pokusil v Kopřivnici vloupat do vozidla Citroën Berlingo. K události mělo dojít v době od 17:00 hodin dne 28. září do 8:30 hodin následujícího dne na ulici Pionýrská, poblíž domu s číslem popisným 737. Pachatel se na zaparkovaném vozidle Citroën pokusil vypáčit přední dveře, které poškodil, avšak do vozidla se mu vniknout nepodařilo. Téměř v tu samou dobu, a to od 20:00 hodin dne 28. září do 14:45 hodin následujícího dne, mělo dojít v Kopřivnici také k vloupání do vozidla Škoda Octavia na ulici Česká u domu s číslem 318. V tomto případě, již pachatel vnikl dovnitř. Výtržník pomocí cihly rozbil skleněnou výplň okna u řidiče a následně z vozidla odcizil řadicí páku včetně řadícího mechanizmu. Ze zavazadlového prostoru poté odcizil čtyři kusy litých hliníkových kol včetně pneumatik a také zvedák. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na 27 tisíc korun. V obou případech byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže a přečin poškození cizí věci, za které hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Zda má na svědomí obě vloupání stejný pachatel je předmětem vyšetřování. Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k daným událostem mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 731, či zavolali na bezplatnou linku 158.

 

Krádež věcí z neuzamčeného vozidla

Ve čtvrtek ráno využil neznámý pachatel v Moravské Ostravě nepozornosti jednašedesátiletého muže. Poškozený v době skutku prováděl výběr hotovosti z bankomatu a svou tašku nechal na podlaze před předním sedadlem v neuzamčeném vozidle. Toto měl zaparkováno ve vzdálenosti přibližně dva metry od místa výběru. V tašce se nacházela peněženka s osobními doklady, finanční hotovostí, stravenkami, a také doklady k vozidlu. Dále mobilní telefon, fotoaparát a tablet, vše v hodnotě více než třináct tisíc korun. V nestřežené chvíli pachatel toto odcizil. Policisté skutek prověřují pro podezření z přečinu krádež a v případě dopadení hrozí pachateli za uvedené jednání až dvouletý trest odnětí svobody.

Policisté chtějí opětovně připomenout, že vozidlo je důležité uzamykat i na krátký okamžik a nenechávat v něm bez dozoru věci, jako tašky, kabelky či elektroniku. Tyto zásady bezpečného chování je vhodné aplikovat i při vkládání nákupu do vozidla či při nakupování (odložené kabelky v nákupních vozících). Moravskoslezští policisté se v rámci svých preventivních aktivit zaměřují i na prevenci majetkové trestné činnosti. Zmínit můžeme informační kampaň „KDO S KOHO“ (http://www.policie.cz/clanek/kdo-s-koho-aneb-nenechte-si-vzit-co-je-vase.aspx).

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice