1. 12. 2010

Podvody při prodeji traktorů

Novojičínští policisté evidují několik případů podvodů přes internet související s prodejem zemědělské techniky. Všechny případy prověřují s podezřením ze spáchání přečinu podvodu.

V poslední době naletěli prodejcům dva muži z Novojičínska. V jednom případě se jednalo o zahradní traktor v ceně 1tis. Eur a v druhém o traktor s čelním nakládačem v celkové částce 115 tisíc korun. Oba poškození muži převedli požadované finanční částky na účty prodejců. Do dnešního dne však techniku nedostali. Proto požadovali vrácení peněz ovšem marně.

Oba případy mají společné jedno: výhodná nabídka techniky nabízená na prodejních internetových serverech. Požadavek k zaslání financí na účet, a následně zaplacení cla a DPH a nedodání zboží.

V minulém měsíci jsme veřejnost informovali o několika případech podvodného jednání v souvislosti s prodejem osobních automobilů přes internet. Tehdy se jednalo o společnost vydávající se za skutečnou zahraniční společnost zabývající se prodejem a dovozem automobilů ze zahraničí. Vzájemná komunikace mezi prodejcem a kupujícím probíhala pouze prostřednictvím emailu, a to lámanou nespisovnou češtinou a převodem peněz na účet. Následovaly výmluvy o blokaci vozidel na celních skladech a uvolnění až po zaplacení dalších nutných nákladů. Většinou se jedná o organizované skupiny ze zahraničí, které spoléhají na anonymitu internetu. Cesta k vypátrání takovýchto podvodníků je zdlouhavá.

Proto policisté doporučují být opravdu velice obezřetný při nákupech přes internet. U podezřelých nízkých cen jde většinou o podvod.


Řidič auta přišel o více jak milion korun.

Včerejšího dne mezi 15-17hodinou zaparkoval své auto VW Passat řidič u ZŠ v Lubině. Když se vrátil ke svému autu tak zjistil, že má rozbité okno dveří. Policistům poté oznámil, že mu z auta někdo odcizil finanční hotovost osobní doklady s platebními kartami a notebookem. Zloděj si udělal radost, jelikož majiteli na odcizených věcech vznikla škoda ve výši více jak 1milion korun.

Policisté nyní prověřují informace k celému případu s podezřením ze spáchání zločinu krádeže, přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku a poškození cizí věci.


Několik vykradených chatek

Novojičínští policisté prověřují okolnosti případu vloupání do zahradních chatek v obci Šenov u Nového Jičína. Od neděle 28. do 30 listopadu prozatím neznámý pachatel vnikl po rozbití či vypáčení oken do několika chatek. Většinou odcizil jídlo a alkohol. Samotná škoda na odcizených věcech je daleko nižší než na samotném poškození oken a dveří.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice